Kilpailukalenteri

Kilpailukalenteri 2019

| 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 |

Tammikuu
15. Suunnistavan Uudenmaan testijuoksuSuunnistava Uusimaa
19. Aktia-maantiejuoksucup
Helmikuu
1.-2. 24H hiihto
5. Suunnistavan Uudenmaan testijuoksuSuunnistava Uusimaa
9. Aktia-maantiejuoksucupKenttäurheilijat-58
16.-17. SM HiSu keskimatkan ja viestiLappeen RIento
24. Tampereen hallimaratonTampereen Maratonklubi
Maaliskuu
2. Vantaan hiihtoVantaan Hiihtoseura
8.-10. Hopeasomman loppukilpailuHollolan Urheilijat
12. Suunnistavan Uudenmaan testijuoksuSuunnistava Uusimaa
23. Aktia-maantiejuoksucupKenttäurheilijat-58
Huhtikuu
2. Suunnistavan Uudenmaan testijuoksuSuunnistava Uusimaa
8.-12. 42. Lapponia-hiihtoLapponia-hiihto ry
14. SM-maantiejuoksuKenttäurheilijat-58
27. Tuusulajärven maratonTuusulan Tallaajat, Tuusulan Varuskunnan Urheilijat, Tuusulan Voima-Veikot ja Järvenkiertäjät
28. 43. LänsiväyläjuoksuLeppävaaran Sisu ja Viipurin Urheilijat
Toukokuu
5. 47. Kansainvälinen Pyynikki-juoksuTamperen Urheilijat -38
11. AM-keskimatka ja nuorten EM- ja MM-näyttökilpailuHyvinkään Rasti
16. KLL -maastokisat
18. Sprinttinäyttökilpailut (WRE)Rasti-Lukko
19. SM-sprinttiviestiRasti-Lukko
25. Kalevan Kierroksen suunnistusMynämäen Suunnistajat -52
26. Uusi Lahti -juoksu ja Salpausselän lenkkiLahden Ahkera
30. Prisma rastitHiidenkiertäjät
Kesäkuu
2. III Tuusulanjärven TriathlonJärvenpään Pyöräilyjät
8.-9. Orienteering World Cup Round 1 & Helsinki O-GamesHelsingin Suunnistajat
11. Orienteering World Cup Round 1, sprint relayHelsingin Suunnistajat
29. Suunnistuksen keskimatkan SM-kilpailutPudasjärven Urheilijat ja Taivalkosken Kuohu
30.6.-5.7. 52. Kainuun RastiviikkoSotkamon Jymy
Heinäkuu
14.-19. FIN5 suunnistusviikkoKuopion Suunnistajat
27. Lahti TriathlonNastola Triathlon
Elokuu
2.-4. WBOC 2019 - World Biathlon Orienteering Championships 2019Hollolan Urheilijat
6. XVII Hauhon jokamiestriathlonOikea Reitti Oy & Hauhon Sisun suunnistajat
10. Imatra MTB 2019Imatran Urheilijat
18. III Valtteri Bottas duathlonWBD
24. Himos TrailJämsän Retki-Veikot ry
31. Tampereen MaratonTampereen Maraton Klubi
Syyskuu
7. RuskamaratonLevin Heinäkengät
15. eCrossEspoon Suunta, Kisakallion urheiluopisto ja Espoon kaupunki
21. Suunnistuksen SM-viesti Liedon Parma ja Mynämäen Suunnistajat-52
28.-29. II Evo Trail WeekendOikea Reitti Oy
Lokakuu
6. XXXIV OravatonniMynämäen Suunnistajat -52
12. Vantaan maratonVantaan seurayhtymä
20. SM-erikoispitkäPihkaniskat
27. Tuusula Trail RunTuusulan Voima-Veikot
Marraskuu
16. AKTIA -maatiejuoksucupKenttäurheilijat -58
Joulukuu
14. AKTIA -maatiejuoksucupKenttäurheilijat -58