9.11. Suunnistava Uusimaa - testijuoksu, Suunnistava Uusimaa
Talvikauden testijuoksut Pirkkolassa avattu 47 juoksijan voimin. Keli oli märkä, sateinen, +3 astetta ja vihvomaa tuulta. Juoksijoille ikävä ja paikalla oleville huoltajille jo kurja.
Numero Nimi Seura 3km sij 3km aika 6km sij 6km aika 9km sij 9km aika 12km sij12km aika
19 Tikhonov Glebtoman Turun Metsänkävijät 2 0:09:39 2 0:19:44 1 0:30:02 1 0:40:05
32 Mänkärlä Janne Lynx 3 0:10:18 3 0:20:42 3 0:31:08 2 0:41:42
10 Boström Kristian Espoon Suunta 5 0:10:20 4 0:20:46 2 0:31:06
40 Rinat Gabitov Espoon Suunta 4 0:10:19 5 0:20:48 4 0:31:45
24 Laukkarinen Jesse Helsingin Suunnistajat 6 0:10:22 7 0:21:20 5 0:32:07
31 Leskinen Aapo Lynx 18 0:11:18 17 0:22:51 6 0:34:22
50 Iurev Dmitrii Hiidenkiertäjät 1 0:09:39 1 0:19:36
11 Pernu Lari Espoon Suunta 7 0:10:28 6 0:21:06
48 Ursin Antti Lynx 16 0:11:13 8 0:22:02
34 Kallela Luca Helsingin suunnistajat 13 0:11:08 9 0:22:05
38 Sorsa Antti Espoon Suunta 9 0:11:03 10 0:22:10
22 Tervakangas Mikko Espoon Suunta 12 0:11:07 11 0:22:21
27 Mourujärvi Jonne Rajamäen Rykmentti 11 0:11:04 12 0:22:27
4 Gustaffson Noel Espoon Suunta 21 0:11:19 13 0:22:34
30 Kokkonen Eemeli Helsingin Suunnistajat 10 0:11:04 14 0:22:42
13 Pesola Oskari Helsingin Suunnistajat 20 0:11:18 15 0:22:48
35 Kauppila Tomi Vehkalahden Veikot 14 0:11:10 16 0:22:50
1 Hyyrynen Noora Helsingin Suunnistajat 18 0:11:18 18 0:22:53
26 Kaasiku Evely Helsingin Suunnistajat 17 0:11:18 19 0:23:17
3 Määttänen Markus Espoon Suunta 28 0:11:41 20 0:24:04
29 Heikkinen Aaro Helsingin Suunnistajat 27 0:11:40 21 0:24:30
39 Westerlund Ina Paimion Rasti 31 0:12:17 22 0:24:40
25 Hirvonen Edeliina Paimion Rasti 32 0:12:19 23 0:25:21
47 Norrbacka Sanni Lynx 34 0:12:45 24 0:25:55
33 Väänänen Heikki Pihkaniskat 43 0:14:33 25 0:26:55
8 Heikkala Suvi Lynx 39 0:13:59 26 0:28:11
7 Norrbacka Salla Lynx 44 0:15:28 27 0:30:56
23 Matilainen Juha Lahden Suunnistajat-37 8 0:11:00
2 Jantunen Anni Espoon Suunta 15 0:11:11
20 Sauso Aada Helsingin Suunnistajat 22 0:11:35
9 Isoherranen Antti Lynx 23 0:11:36
14 Miettinen Ebba EHS 24 0:11:36
46 Kallela Lenni Helsingin Suunnistajat 25 0:11:39
49 Ikonen Evert Espoon Suunta 26 0:11:40
45 Hilo Kasper Espoon Suunta 29 0:11:57
12 Nyman Elias Pihkaniskat 30 0:11:58
6 Ahoniemi Henrik EHS 33 0:12:38
42 Kiviniitty Jyrki Espoon Akilles 35 0:13:22
43 Rehberger Nadja Helsingin Suunnistajat 36 0:13:29
36 Lantela Liina Espoon Suunta 37 0:13:43
16 Kohtala Matias EHS 38 0:13:47
28 Mourujärvi Jere Rajamäen Rykmentti 40 0:14:27
15 Soini Samuel EHS 41 0:14:28
44 Vuorinen Vilma Pihkaniskat 42 0:14:33
21 Sauso Edith Helsingin Suunnistajat 44 0:15:28
5 Kahanpää Hanna Espoon Suunta 46 0:15:58
37 Lantela Aarni Espoon Suunta 47 0:16:32