10.1. Suunnistavan uudenmaan testijuoksu, Suunnistava Uusimaa
+1, ajanottajat paleli enemmän kuin viimeksi, sen verran viimaista, mutta juoksureitillä tuulesta ei ollut haittaa kuulemma. Ura melko lipsuva varsinkin pitkä alamäki melko haastava.
Mukana liki ennätysosanotto, 115 osallistujaa!
Numero Nimi Seura 3km sij 3km aika 6km sij 6km aika 9km sij 9km aika 12km sij 12km aika
69 Leskinen Antti-Pekka Lynx 5 0:10:18 3 0:20:43 3 0:31:12 1 0:41:33
16 Saramäki Niklas Lynx 10 0:10:51 8 0:21:55 6 0:33:15 2 0:44:39
84 Vähänen Sami Rajamäen Rykmentti 19 0:11:14 13 0:22:35 10 0:33:50 3 0:44:55
61 Kujala Rainer Lynx 12 0:10:54 11 0:22:13 9 0:33:49 4 0:45:22
86 Leskinen Aleksi Lynx 18 0:11:13 14 0:22:36 11 0:34:00 5 0:45:27
68 Niemi Topias Helsingin Suunnistajat 22 0:11:15 19 0:22:46 15 0:34:23 6 0:46:08
85 Vilska Kimmo Rajamäen Rykmentti 39 0:11:55 27 0:23:56 18 0:35:55 7 0:47:44
92 Snickars Caj OK77 24 0:11:15 23 0:23:30 19 0:35:56 8 0:48:21
27 Heikkilä Olli-Pekka Lynx 2 0:09:58 2 0:20:07 1 0:30:23
13 Saleva Eero SK Uusi 6 0:10:27 4 0:20:48 2 0:30:56
29 Suominen Eemeli Hiidenkiertäjät 7 0:10:28 6 0:21:08 4 0:31:50
170 Aaltio Aapo Kuopion Suunnistajat 9 0:10:46 7 0:21:55 5 0:33:08
66 Scalet Tommaso Helsingin suunnistajat 11 0:10:51 10 0:22:10 7 0:33:36
62 Vainio Eero-Matti MS Parma 13 0:10:55 12 0:22:18 8 0:33:47
47 Syrjäläinen Topi Helsingin Suunnistajat 25 0:11:16 18 0:22:46 12 0:34:02
31 Salonen Matias Helsingin Suunnistajat 17 0:11:12 16 0:22:42 13 0:34:03
23 Palmen Alvar Espoon Suunta 19 0:11:14 17 0:22:46 14 0:34:21
28 Väänänen Heikki Pihkaniskat 27 0:11:22 21 0:23:00 16 0:34:30
6 Nietosjärvi Tommi Pihkaniskat 30 0:11:39 25 0:23:49 17 0:35:54
57 Pernu Lari Espoon Suunta 31 0:11:39 26 0:23:50 20 0:36:00
24 Ojapalo Joona Lynx 38 0:11:53 29 0:24:08 21 0:37:02
79 Koskinen Juha Vaajakosken Terä 61 0:12:44 45 0:25:36 22 0:38:14
107 Stenlund Daniel Paimion Rasti 1 0:09:56 1 0:20:07
65 Sorsa Aleksi Espoon suunta 4 0:10:17 5 0:20:59
100 Valtonen Luukas Helsingin Suunnistajat 14 0:10:59 9 0:22:05
71 Heiskanen Oskari Lynx 15 0:11:02 15 0:22:38
173 Järvenpää Antti Savon Suunta 23 0:11:15 20 0:22:59
36 Savelainen Timo Helsingin Suunnistajat 28 0:11:25 22 0:23:17
40 Salonen Mikko Helsingin Suunnistajat 29 0:11:31 24 0:23:35
53 Haarlaa Tapio Helsingin Suunnistajat 32 0:11:46 28 0:24:06
41 Rautio Mikael Espoon Suunta 37 0:11:53 30 0:24:13
97 Larmala Niko Espoon Suunta 34 0:11:48 31 0:24:17
106 Nurmela Sari Vehkalahden Veikot 47 0:12:19 32 0:24:19
76 Hulkkonen Niina IFK Lidingö 40 0:11:58 33 0:24:22
93 Latva-Kiskola Piia Rasti-Kurikka 36 0:11:51 34 0:24:23
99 Rantala Kalle Helsingin suunnistajat 45 0:12:18 35 0:24:42
18 Tervakangas Mikko Espoon Suunta 51 0:12:29 36 0:24:46
60 Laakso Mikko Helsingin Suunnistajat 53 0:12:32 37 0:24:54
67 Virkki Vili Hämeenlinnan Suunistajat 48 0:12:22 38 0:24:56
101 Haarlaa Tiina Helsingin Suunnistajat 49 0:12:24 39 0:24:58
109 Määttänen Maria Espoon Suunta 52 0:12:30 40 0:25:01
110 Westerlund Ina OK 77 54 0:12:32 41 0:25:10
5 Boström Kristian Lynx 46 0:12:18 42 0:25:22
94 Lahdenperä Melina Espoon Suunta 50 0:12:27 43 0:25:23
3 Hilo Hanne Espoon Suunta 60 0:12:43 44 0:25:28
14 Raasakka Maija Espoon Suunta 66 0:12:56 46 0:25:51
45 Linnaila Charlotta OK Trian 59 0:12:41 47 0:25:58
21 Stålberg Emilia Espoon Suunta 62 0:12:48 48 0:26:02
78 Visuri Ilari OK77 44 0:12:17 49 0:26:08
54 Uotila Erika Koovee 68 0:13:05 50 0:26:12
33 Plit Heidi Espoon Suunta 67 0:13:02 51 0:26:25
1 Norrbacka Salla Hyvinkään Rasti 78 0:13:39 52 0:26:37
87 Turakainen Venla Helsingin Suunnistajat 69 0:13:05 53 0:26:42
32 Nummela Liinu Mäntsälän Urheilijat 70 0:13:08 54 0:27:03
7 Oinonen Lotta Pihkaniskat 76 0:13:31 55 0:27:39
89 Pajuoja Otso Espoon Suunta 79 0:13:41 56 0:27:46
22 Stålberg Elisa Espoon Suunta 82 0:13:47 57 0:28:00
112 Tala Henrik Helsingin Suunnistajat 87 0:13:57 58 0:28:10
59 Pernu Saara Espoon Suunta 83 0:13:50 59 0:28:10
48 Tala Emilia Helsingin Suunnistajat 97 0:14:59 60 0:29:02
74 Rajala Marko Helsingin Suunnistajat 77 0:13:34 61 0:29:14
49 Tala Juulia Helsingin Suunnistajat 99 0:14:59 61 0:29:14
50 Tala Tuomas Helsingin Suunnistajat 43 0:12:11 63 0:29:17
111 Sild Timo Koovee 107 0:16:18 64 0:32:31
25 Asklöf Henri Lynx 3 0:10:13
108 Välikorpi Jari Rasti-Kurikka 8 0:10:39
75 Heinonen Paavo Helsingin Suunnistajat 16 0:11:10
96 Metsälä Tuomas Lynx 21 0:11:14
70 Karvonen Sara Lynx 26 0:11:16
35 Haapala Ida Espoon Suunta 33 0:11:48
9 Raitola Sami Espoon Suunta 35 0:11:49
12 von Schoultz Katja OK Trian 41 0:12:01
39 Puupponen Lauri Espoon Suunta 42 0:12:02
51 Von Fritzen Florian Hiidenkiertäjät 55 0:12:35
20 Kivilaakso Anni Espoon Suunta 56 0:12:37
171 Donner Jesper OK77 57 0:12:38
30 Laaksonen Emil Espoon Suunta 58 0:12:38
81 Tiainen Olli Espoon suunta 63 0:12:49
26 Heikkilä Suvi Lynx 64 0:12:51
37 Isoherranen Salla Lynx 65 0:12:53
8 Norrbacka Sanni Hyvinkään Rasti 71 0:13:08
77 Koponen Matias Lynx 72 0:13:13
83 Helstedt Tony Rastihaukat 73 0:13:14
19 Kivilaakso Juho Lynx 74 0:13:19
46 Rautio Daniel Espoon Suunta 75 0:13:30
174 Koivula Eemil Helsingin Suunnistajat 80 0:13:41
4 Asklöf Aino Lynx 81 0:13:45
172 Väisänen Lenni Helsingin Suunnistajat 84 0:13:50
10 Peura Kerttu Espoon suunta 85 0:13:52
175 Tervo Lassi Helsingin Suunnistajat 86 0:13:53
17 Paloheimo Oona Espoon Suunta 88 0:13:58
63 Ojapalo Anna Lynx 89 0:14:04
58 Määttälä Mikko Espoon suunta 90 0:14:07
176 Karelo Luukas Espoon Suunta 91 0:14:07
72 Donner Jonny OK77 92 0:14:14
64 Sorsa Antti Espoon Suunta 93 0:14:16
91 Lindholm Willaim OK 77 94 0:14:45
43 Noponen Juho Espoon Suunta 95 0:14:50
80 Soikkeli Sofia Espoon Suunta 96 0:14:54
82 Hellstedt Oliver Lynx 97 0:14:59
55 Mäkinen Sanni Helsingin Suunnistajat 100 0:15:01
56 Turakainen Veera Helsingin Suunnistajat 100 0:15:01
52 Lauren Camilla Helsingin Suunnistajat 102 0:15:21
98 Kaukonen Ella Espoon Suunta 103 0:15:26
95 Malmi Juho Helsingin Suunnistajat 104 0:15:42
34 Haapala Oskar Espoon Suunta 105 0:15:50
38 Isoherranen Antti Lynx 106 0:16:05
90 Tiainen Antti Espoon Suunta 108 0:16:21
103 Kosunen Armi Helsingin Suunnistajat 109 0:16:25
102 Rahu Janari Helsingin Suunnistajat 110 0:16:26
2 Åberg Nea Hyvinkää Rasti 111 0:16:37
15 Rantakokko Merianna Helsingin Suunnistajat 112 0:16:42
73 Rajala Anni Helsingin Suunnistajat 113 0:16:42
42 Rautio Ulrika Espoon Suunta 114 0:17:20
11 Roschien Siiri Helsingin Suunnistajat 115 0:18:26