16.12. Suunnistavan uudenmaan testijuoksu, Suunnistava Uusimaa
Sää pilvi poutainen tai melkein kirkas. Hiekkatie pitävä. 2-4 astetta lämmintä, ei juuri tuulta. Hieno keli juoksemiselle.
Mukana ennätysosanotto 117 osallistujaa. Hienoa, kiitos!
Nro Nimi Seura 3km 3km sija 6km 6km sija 9km 9km sija 12km 12km sija
40Tikhonov Glebtoman Turun Metsänkävijät 0:09:36 1 0:19:25 1 0:29:16 1 0:38:55 1
15Mänkärlä Janne Lynx 0:09:41 2 0:19:28 2 0:29:17 2 0:39:04 2
17Leskinen Aapo Lynx 0:10:46 12 0:21:32 10 0:32:15 6 0:42:44 3
35Niemi Tuomas Lynx 0:11:05 16 0:21:55 12 0:32:47 9 0:43:40 4
34Vähänen Sami Rajamäen Rykmentti 0:11:13 28 0:22:22 21 0:33:34 11 0:44:18 5
326Leskinen Aleksi Lynx 0:11:11 27 0:22:21 20 0:33:34 11 0:44:21 6
130Mähönen Timo Helsingin suunnistajat 0:11:10 25 0:22:19 19 0:33:33 10 0:44:24 7
26Penttinen Topi Ok Orient 0:09:41 3 0:19:29 3 0:29:29 3
57Heinaro Einari Helsingin Suunnistajat 0:09:44 4 0:20:30 5 0:30:59 4
6Scalet Tommaso Helsingin suunnistajat 0:10:06 6 0:20:38 6 0:31:05 5
39Ojapalo Joona Rajamäen Rykmentti 0:10:41 9 0:21:32 9 0:32:23 7
48Sund Otto IF Femman 0:10:43 11 0:21:32 11 0:32:27 8
2Patana Jenni Hiidenkiertäjät 0:11:37 37 0:23:19 30 0:34:49 13
314Laine Tuomo Hiidenkiertäjät 0:11:35 35 0:23:28 32 0:35:24 14
229Otsamo Pihla Helsingin Suunnistajat 0:12:43 71 0:25:25 42 0:38:10 15
131Mustonen Ari Helsingin Suunnistajat 0:13:08 86 0:26:52 51 0:40:24 16
232Lindholm Vivian OK77 0:13:25 89 0:27:44 55 0:41:57 17
236Salmenkylä Anton Helsingin Suunnistajat 0:10:30 8 0:21:14 7
222Välikorpi Jari Rasti-Kurikka 0:10:43 10 0:21:24 8
215Palmen Alvar Espoon Suunta 0:11:08 19 0:22:04 13
330Uusitalo Tero Espoon Akilles 0:11:10 24 0:22:07 14
5Salonen Matias Helsingin Suunnistajat 0:11:04 14 0:22:09 15
21Sorsa Aleksi Espoon suunta 0:11:08 19 0:22:11 16
51Asklöf Henri Lynx 0:11:04 13 0:22:12 17
30Niemi Kasperi Helsingin Suunnistajat 0:11:09 22 0:22:15 18
32Pernu Lari Espoon Suunta 0:11:08 21 0:22:24 22
324Maajärvi Matti Lappeen Riento 0:11:14 29 0:22:26 23
323Laakso Antti Helsingin Suunnistajat 0:11:04 15 0:22:30 24
16Metsälä Tuomas Lynx 0:11:17 30 0:22:43 25
322Rantala Kalle Helsingin suunnistajat 0:11:30 33 0:23:00 26
22Haltia Ilari Rajamäen Rykmentti 0:11:31 34 0:23:01 27
313Luoma Ville Hiidenkiertäjät 0:11:18 31 0:23:02 28
331Saukkonen Samuli SK Uusi 0:11:09 23 0:23:13 29
23Heinonen Paavo Helsingin Suunnistajat 0:11:24 32 0:23:21 31
194Heinaro Lauri Espoon Suunta 0:11:43 38 0:23:39 33
50Sainio Antti SK Uusi 0:11:48 39 0:24:10 34
335Tiljander Ville Hyvinkään Rasti 0:12:00 51 0:24:10 35
31Niemi Topias Helsingin Suunnistajat 0:12:39 69 0:24:11 36
325Pensas-Maajärvi JohannaLappeen Riento 0:11:58 47 0:24:16 37
11Lammi Elina Helsingin Suunnistajat 0:12:18 59 0:24:26 38
42Heikkilä Venla Helsingin Suunnistajat 0:12:19 60 0:24:51 39
9Rauhala Juha Espoon Suunta 0:12:21 61 0:25:16 40
129Kivilaakso Anni Espoon Suunta 0:12:26 66 0:25:21 41
7Kemppainen Tommi Keravan Urheilijat 0:12:41 70 0:25:33 43
327Vehmas Miika Espoon Suunta 0:12:48 75 0:25:43 44
49Heikkilä Anna-Mari Lynx 0:12:44 73 0:26:03 45
8Tahvanainen Venla Espoon Suunta 0:13:02 80 0:26:13 46
162Plit Heidi Espoon Suunta 0:13:08 85 0:26:15 47
233Vanhalakka Katja Kuovolan Suunnistajat 0:12:58 78 0:26:23 48
305Halen Leevi Espoon Suunta 0:12:24 62 0:26:28 49
33Norrbacka Sanni Hyvinkään Rasti 0:12:55 77 0:26:48 50
228Väisänen Leevi Helsingin Suunnistajat 0:13:36 94 0:27:17 52
3Hursti Toivo Espoon Suunta 0:13:32 91 0:27:18 53
46Tervakangas Mikko Espoon Suunta 0:14:24 101 0:27:34 54
19Turakainen Venla Helsingin Suunnistajat 0:13:47 96 0:28:01 56
316Viinikainen Vilppu Espoon Suunta 0:13:34 92 0:29:11 57
47Mustonen Heidi Helsingin Suunnistajat 0:14:53 109 0:30:08 58
54Mähönen Ramona Helsingin Suunnistajat 0:15:03 111 0:30:41 59
332Härkönen Oscar Espoon Tapiot 0:10:04 5
218Kulagin Artur Helsingin Suunnistajat 0:10:18 7
231Uitto Eelis Viipurin Urheilijat 0:11:05 17
37Munck Sakari Espoon Suunta 0:11:06 18
318Syrjänen Arttu Helsingin Suunnistajat 0:11:11 26
38Rautio Mikael Espoon Suunta 0:11:35 36
328Rasehorn Antti Espoon Tapiot 0:11:49 40
56Ikola Atte Helsingin Suunnistajat 0:11:50 41
329Uusitalo Topias Esppon Tapiot 0:11:51 42
25Virrankoski Iiro Espoon suunta 0:11:52 43
337Penttilä Anni Veikkolan Veikot 0:11:53 44
334Hovi Anna Veikkolan Veikot 0:11:53 45
132Raitala Sami Lynx 0:11:53 46
336Heiskanen Essi Kenttäurheilijat -58 0:11:58 48
44Uotila Erika Koovee 0:11:58 49
303Laaksonen Pasi Espoon Suunta 0:11:59 50
52Andersson Ida Nurmijärven Yleisurheili0:12:02 52
195Salonen Heidi Helsingin Suunnistajat 0:12:02 53
13Lammi Pekka Helsingin Suunnistajat 0:12:03 54
45Määttänen Maria Espoon Suunta 0:12:07 55
312Laaksonen Emil Espoon Suunta 0:12:14 56
230Ekblom Tommy SUL 0:12:15 57
4Hursti Otso Espoon Suunta 0:12:15 58
1Raunio Jere Viipurin Urheilijat 0:12:24 63
219Haaramo Panu Espoon Suunta 0:12:24 64
317Tolonen Annbella Rajamäen Rykmentti 0:12:25 65
43Seppälä Pyry Rajamäen Rykmentti 0:12:34 67
226Raipola Tuomas Espoon Suunta 0:12:36 68
221Tala Henrik Helsingin Suunnistajat 0:12:43 72
234Pernu Saara Espoon Suunta 0:12:45 74
53Jaatinen Tapio Espoon Suunta 0:12:54 76
320Tala Emilia Helsingin Suunnistajat 0:13:00 79
136Arhola Valtteri Kenttäurheilijat 58 0:13:02 81
55Mäkelä Tuomas Espoon Tapiot 0:13:03 82
227Tiainen Olli Espoon suunta 0:13:05 83
338Boström Kristian Lynx 0:13:05 84
223Donner Janina OK77 0:13:18 87
20Aaltonen Tatu Lynx 0:13:24 88
137Lindberg Viktoria IF Sibbo Vargarna 0:13:26 90
235Heinaro Ellen Helsingin Suunnistajat 0:13:35 93
24Sorsa Antti Espoon Suunta 0:13:46 95
10Hursti Juho Espoon Suunta 0:14:09 97
152Heikkilä Suvi Lynx 0:14:12 98
319Peltonen Reetta Espoon Suunta 0:14:19 99
29Pajuoja Otso Espoon Suunta 0:14:21 100
36Rautio Daniel Espoon Suunta 0:14:31 102
28Määttälä Mikko Espoon suunta 0:14:33 103
216Koskinen Joni Rajamäen rykmentti 0:14:34 104
18Soikkeli Sofia Espoon Suunta 0:14:36 105
238Salmenkylä Tuulikki Helsingin Suunnistajat 0:14:38 106
311Koskinen Pinja Rajamäen rykmentti 0:14:42 107
161Kivilaakso Juho Lynx 0:14:45 108
225Donner Jesper OK77 0:15:01 110
321Salonen Elli Helsingin Suunnistajat 0:15:16 112
237Salmenkylä Emil Helsingin Suunnistajat 0:15:33 113
304Sorjonen Siiri Espoon Suunta 0:16:01 114
14Rantamäki Karin Helsingin suunnistajat 0:16:09 115
41Koponen Matias Lynx 0:17:59 116
217Hietala Joni Espoon Suunta 0:18:23 117