3.4. SuU:n testijuoksu, Suunnistava Uusimaa
60 testijuoksijaa pääsi/joutui oikein todenteolla testaamaan tulevan kauden juoksutapahtumien ajanottolaitteistoa. Suurkiitos kaikille mukana olleille. Saimme hyvin tärkeää tietoa tuotekehitystä varten.
Ohessa sitten tulokset, korjaukset timo.kokko@kokkens.fi
Nro Nimi Seura 3,0 km sija 6,0 km sija 9,0 km sija 12,0 km sija
799Pajunen Jere Kalevan Rasti 00.09.28 1 00.19.04 1 00.28.43 1 00.38.28 1
776Parjanne Antti Lynx 00.09.38 2 00.19.25 2 00.29.20 2 00.39.10 2
758Metsälä Juuso Kalevan Rasti 00.09.39 2 00.19.40 3 00.29.51 3 00.39.59 2
755Mattila Aleksi Lynx 00.11.44 28 00.26.17 39 00.37.58 12 00.53.02 3
738Tervo Tuomas Rajamäen Rykemntti 00.09.44 4 00.19.42 4 00.29.38 2
774Niemi Vili Rajamäen Rykmentti 00.09.46 5 00.20.02 5 00.30.20 4
734Liukkonen Matti Rajamäen Rykmentti 00.10.09 7 00.20.43 6 00.31.22 5
772Ojapalo Joona Rajamän Rykmentti 00.10.35 12 00.21.21 10 00.32.18 6
773Niemi Pyry Rajamän Rykmentti 00.10.41 15 00.21.35 12 00.32.20 7
739Erkkilä Jukka Rajamäen Rykmentti 00.10.45 18 00.21.50 15 00.32.50 8
766Tötterman Petri OK77 00.11.02 21 00.22.18 19 00.33.22 9
782Galode Paul Helsingin Suunnistaja 00.10.40 14 00.21.51 16 00.33.23 10
793Salo Kari Helsingin Suunnistaja 00.10.52 19 00.22.22 21 00.33.58 11
781Mähönen Timo Kalevan Rasti 00.10.23 9 00.21.17 8 00.42.07 13
775Heinaro Einari Helsingin Suunnistaja 00.09.40 3 00.19.39 2
736Heiskanen Marko Rajamäen Rykmentti 00.10.35 11 00.21.13 7
798Sainio Santtu Kangasala SK 00.10.28 10 00.21.20 9
748Välikorpi Jari Rasti-Kurikka 00.10.36 13 00.21.26 11
741Perä Tapio Rajamän Rykmentti 00.10.17 8 00.21.36 13
769Kangas Veli Helsingin Suunnistaja 00.10.44 17 00.21.44 14
783Laine Tuomo Delta 00.10.42 16 00.21.52 17
800Haajanen Sofia SKPohjantähti 00.10.59 20 00.22.10 18
764Söderström Maria OK77 00.11.03 22 00.22.19 20
753Tupitsa Juuso Hesingin Suunnistajat 00.11.12 24 00.22.54 22
771Laakso Mikko Helsingin Suunnistaja 00.11.20 25 00.23.12 23
746Ojanen Tuomas Helsingin Suunnistaja 00.11.38 26 00.23.30 24
797Papinsaari Heini Kankasala SK 00.11.46 29 00.23.40 25
759Larmala Pekka Espoon Suunta 00.11.43 27 00.23.54 26
792Lönroth Aapo Suomusjärven Sisu 00.11.58 30 00.24.19 27
756Lammi Pekka Helsingin Suunnistaja 00.12.06 32 00.24.30 28
770Nurmela Sari Vehkalehden Veikot 00.12.15 34 00.24.42 29
767Lahtinen Atte Helsingin Suunnistaja 00.12.12 33 00.24.43 30
777Leijola Laura Delta 00.12.18 35 00.24.51 31
794Uotila Erika Koovee 00.11.59 31 00.25.02 32
763Pernu Lari Espoon Suunta 00.12.32 39 00.25.07 33
735Boström Matlena Lynx 00.12.35 40 00.25.15 34
790Koskinen Miikka Rajamäen Rykmentti 00.12.23 37 00.25.25 35
785Mustonen Ari Helsingin Suunnistaja 00.12.23 36 00.25.33 36
749Nikkari Saara Rajamäen Rykmentti 00.12.49 42 00.25.39 37
786Mustonen Teemu Helsingin Suunnistaja 00.12.41 41 00.26.07 38
757Karttunen Markku Kevytrakennemiehet 00.13.22 47 00.26.38 40
750Rantoja Kaija Rasti-Jyry 00.13.21 45 00.26.43 41
784Kemppainen Elisa Vehkalahden Veikot 00.13.21 46 00.26.45 42
795Suominen Marika Rajamäen Rykmentti 00.14.00 52 00.27.25 43
780Rauhala Juha Espoon Suunta 00.13.41 50 00.27.42 44
778Larmala Niko Espoon Suunta 00.13.41 51 00.27.42 44
796Niemi Sara Rajamäen Rykmentti 00.13.40 49 00.28.11 46
742Minkkinen Sanna Rajamäen Rykmentti 00.14.01 53 00.28.53 47
751Sinisalo Laura Mäntsälän Urheilijat 00.15.18 56 00.31.18 48
743Tolonen MirabellaRajamäen Rykmentti 00.16.09 57 00.31.26 49
737Minkkinen Sirkku Rajamäen Rykmentti 00.16.16 58 00.32.39 50
791Valtonen Luukas Helsingin Suunnistaja 00.10.03 6
788Lampinen Ville Helsingin Suunnistaja 00.11.06 23
768Lahtinen Atte Delta 00.12.28 38
754Palmen Alvar Espoon Suunta 00.13.01 43
787Mustonen Heidi Helsingin Suunnistaja 00.13.04 44
761Stålberg Emilia Espoon Suunta 00.13.34 48
744Savolainen Helsingin Suunnistaja 00.14.30 54
779Vehmas Miika Espoon Suunta 00.14.52 55
760Mahlamäki Ella Espoon Suunta Kesk
789Kulagin Arttu Helsingin Suunnistaja Kesk