Huippuliigan finaali, eGames, 28.08. - 29.08.2010 LÄHTÖLUETTELO

Emitnumero muutokset ja muutkin korjaukset timo.kokko@kokkens.fi tai puh 0505849941.

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H21A



 201   12.49  __.__   26642  409730 Aaltonen Vesa            IF Brahe
 202   12.48  __.__    1063   52728 Ahokainen Nike           Pihkaniskat
 203   __.__  11.06   21513  128154 Aho-Mantila Jaakko       Helsingin Suunnistajat
 204   11.52  __.__   23356  150576 Ahvenainen Timo          Mäntsälän Urheilijat
 205   12.33  __.__    9166  153315 Airila Markus            Keravan Urheilijat
 206   13.15  __.__   12873  312871 Aumo Jussi               MS Parma
 207   12.32  11.40   26876   50173 Backlund Pontus          Närpes OK
 208   __.__  11.56   47679   81523 Brichill-Jones David     Rasti-Kurikka
 209   12.58  10.56    7897  118099 Dahlen Mats              Paimion Rasti
 210   12.35  __.__   16868  153289 Eklund Mikko             Helsingin Suunnistajat
 211   13.02  __.__   15170   47846 Ernamo Jussi             Helsingin Suunnistajat
 212   __.__  11.30   17512  123425 Fabritius Mikael         OK Orient
 213   __.__  10.46   14989  485709 Fagerudd Kim             Paimion Rasti
 214   13.22  __.__    6963   99621 Forsell Daniel           OK Raseborg
 215   12.05  12.06   33860  136737 Fröjdö Jonathan          Paimion Rasti
 216   __.__  10.12   49649  130814 Gorokhov Sergey          Rasti-Kurikka
 217   12.28  11.52   18552  409769 Haarlaa Tapio            Helsingin Suunnistajat
 218   __.__  10.32   12566  411068 Hartvik Toni             IF Sibbo-Vargarna
 219   __.__  10.44   37799  312834 Hernelahti Miika         Kalevan Rasti
 220   13.23  10.24    1718  141923 Huikko Petteri           Vaajakosken Terä
 221   12.15  __.__    3590   45080 Huovila Miikka           Delta
 222   13.16  __.__    5644  120071 Huusari Pekka            Lahden Suunnistajat-37
 223   11.55  __.__    3848   93834 Hyyryläinen Juha         Anttolan Urheilijat
 224   13.09  __.__    2971  126491 Hämäläinen Asko          KanKi
 225   12.44  __.__   17994  135914 Hämäläinen Jani          Lahden Suunnistajat-37
 226   __.__  12.02   32487  410999 Ikonen Pasi              Vaajakosken Terä
 227   11.58  __.__   27114  408068 Ilmarinen Markus         Delta
 228   13.10  10.48   28846   83469 Inkeri Eero              Olavin Rasti
 229   __.__  12.04   29795  117972 Janlöv Matti             IF Sibbo-Vargarna
 230   11.54  __.__   21923  411067 Jokiranta Mika           Sippurasti
 231   13.05  10.50    8380   90886 Juopperi Sami-Petteri    Pellon Ponsi
 232   __.__  10.42    2795   49576 Jurmu Mikko              SK Pohjantähti
 233   13.26  __.__    4071  485507 Juutilainen Ilkka        Keravan Urheilijat
 234   12.14  __.__   12979   44488 Juutilainen Pauli        Keravan Urheilijat
 235   12.12  __.__   28933  410706 Kapiainen Tomi           Raja-Karjalan Suunnist.
 236   12.06  12.16   35524  138834 Kauppi Ville             Lahden Suunnistajat-37
 237   13.06  __.__    2402  148823 Kemppainen Teemu         Keravan Urheilijat
 238   13.03  __.__    3649   83438 Keskisaari Ville         Lynx
 239   13.35  10.16   32707  485533 Ketolainen Juha-Ville    Vehkalahden Veikot
 240   12.51  11.18   21376  401072 Kettunen Heikki          Vihtavuoren Pamaus
 241   13.37  __.__   17936   43728 Kivelä Janne             Angelniemen Ankkuri
 242   __.__  11.44    2801  120228 Kivelä Matti             Delta
 243   12.31  11.42   24157  146072 Kleemola Lauri           Lynx
 244   12.56  __.__    1615  412868 Koivula Jeppe            Helsingin Suunnistajat
 245   12.00  12.26   21970   80245 Kokkinen Kari            Perttelin Peikot
 246   13.27  __.__   26894  125745 Koskikallio Aleksi       MS Parma
 247   __.__  10.54   16879   81986 Kuusinen Petri           Hämeenlinnan Suunnistaja
 248   12.52  11.08   35239  128130 Kuutti Veli-Pekka        Perttelin Peikot
 249   13.14  10.34   12451  142634 Käyhkö Jarno             Vehkalahden Veikot
 250   12.18  __.__   12666  114647 Laaksonen Markku         Helsingin Suunnistajat
 251   13.20  __.__   35234  124299 Lahti Aki                Itä-Hämeen Rasti
 252   12.40  11.24   38803  150708 Laiho Aapo               Vehkalahden Veikot
 253   11.51  12.24   15860  408025 Laine Jaakko             Delta
 254   12.26  __.__   12014  159115 Laine Tuomo              Delta
 255   __.__  10.52   22896  411573 Lakanen Jani             Vaajakosken Terä
 256   __.__  12.08    7644  145732 Lakanen Jonne            Vaajakosken Terä
 257   13.28  __.__   32071   46557 Lamberg Mikael           Helsingin Suunnistajat
 258   13.32  10.14    1112  116704 Lassila Mikko            Helsingin Suunnistajat
 259   12.38  __.__    1314  130276 Lehto Mikko              Maarian Mahti
 260   13.21  10.22   27242  402119 Leskinen Aleksi          Lynx
 261   12.53  11.04    7638  128286 Levijoki Sami            Delta
 262   __.__  10.30   15586  412545 Lindeqvist Markus        Paimion Rasti
 263   12.39  12.18    5345  125381 Liukkonen Kalle          Delta
 264   12.45  11.22    6819  148867 Liukkonen Matti          Rajamäen Rykmentti
 265   __.__  11.28    3403  156042 Liukkonen Oskari         Delta
 266   12.46  11.14   24759   46871 Lonka Veli-Matti         Kalevan Rasti
 267   13.31  __.__   32047  407101 Luoma Ville              Delta
 268   12.30  __.__   16862   82251 Mamia Tero               Hämeenlinnan Suunnistaja
 269   12.59  11.00    9348  123749 Matilainen Juha          Kuopion Suunnistajat
 270   12.50  __.__   17757  402737 Mattila Aleksi           MS Parma
 271   13.13  __.__    5260  120568 Mehtälä Erkka            Delta
 272   12.10  __.__   13170  312852 Metsälä Tuomas           Lynx
 273   11.59  __.__   16293  156533 Mikkola Timo             Tampereen Pyrintö
 274   12.08  __.__    8542  408049 Mj°sund Asgeir           MS Parma
 275   12.34  11.38   29605  135215 Myllärinen Aki           Joutsenon Kullervo
 276   12.23  __.__     807  100779 Mähönen Timo             Kalevan Rasti
 277   12.57  __.__   17281   43809 Mäkelä Tuomo             Angelniemen Ankkuri
 278   __.__  11.16   17548   89179 Niemi Pyry               Rajamäen Rykmentti
 279   12.09  12.12   10563  151162 Nurminen Ilkka           Helsingin Suunnistajat
 280   13.25  10.26    2288  119814 Paasikoski Antti         Rajamäen Rykmentti
 281   13.30  __.__   12866  126933 Packalén Totte           Lynx
 282   12.47  __.__    7083  142387 Pajula Jukka             Lapuan Virkiä
 283   13.29  10.18   27912  488358 Pajula Kimmo             Turun Metsänkävijät
 284   __.__  10.38   12562  408755 Parjanne Antti           Lynx
 285   13.36  10.10   25179   56618 Pavilainen Alexei        Hämeenlinnan Suunnistaja
 286   13.33  __.__   23088  147315 Perä Tapio               Rajamäen Rykmentti
 287   __.__  11.50   25453  142385 Pesola Oskari            Lounais-Hämeen Rasti
 288   12.01  __.__   22681  122260 Pirilä Mikko             Hämeenlinnan Suunnistaja
 289   __.__  11.46   23456   83465 Pohjala Johannes         Hiisirasti
 290   __.__  10.58   15519  411757 Pukema Hannu-Pekka       Kalevan Rasti
 291   12.13  11.58   27457  131589 Rajaniemi Juho           Turun Suunnistajat
 292   13.19  10.28   14935   40733 Rantala Jyri             Koovee
 293   13.00  11.02   15505  411132 Ratilainen Rauno         Vehkalahden Veikot
 294   12.21  11.54   26553  147087 Ryynänen Tuukka          Pihkaniskat
 295   12.36  11.36   19972  150729 Räty Harri               Delta
 296   13.12  __.__    3188   92943 Räty Janne               Rastiketut
 297   13.34  __.__    9175  151157 Saari Petri              Lapuan Virkiä
 298   13.18  __.__    6616   90789 Saarinen Jarkko          Delta
 299   13.04  __.__   20905  408070 Sabel Mikko              Hämeenlinnan Suunnistaja
 300   13.17  10.36   20541   87540 Sabel Ville              Hiisirasti
 301   13.24  __.__   25397   51287 Sainio Santtu            Mäntsälän Urheilijat
 302   12.27  __.__   19891   79386 Salmenoja Samuli         MS Parma
 303   11.56  __.__   12768  488090 Salmi Antti              Helsingin Suunnistajat
 304   12.22  __.__   16718  135524 Salo Olli                Angelniemen Ankkuri
 305   12.41  11.26   34449   47850 Savelainen Timo          Helsingin Suunnistajat
 306   12.19  __.__    1154  111217 Savonen Timo             Hämeenlinnan Suunnistaja
 307   __.__  11.10   30875  123384 Skinnari Juha            Pihkaniskat
 308   12.43  __.__    3549  120178 Sorsa Lauri              Mäntsälän Urheilijat
 309   13.07  __.__   33676  409765 Söyring Jani             Sippurasti
 310   __.__  10.20   24190   93707 Taivainen Juho-Matti     Pellon Ponsi
 311   12.29  __.__   22716  410624 Tani Jukka               Sippurasti
 312   12.03  12.14   20458  109542 Taussi Jussi             Lappeen Riento
 313   12.55  11.12   20457  134942 Taussi Ville             Lappeen Riento
 314   12.02  __.__   19498  410773 Teittinen Panu           Kangasala SK
 315   13.01  __.__     519  312826 Toivio Heikki            Delta
 316   13.08  10.40   15919  139005 Tolonen Juha             Rajamäen Rykmentti
 317   13.11  __.__   12214   49795 Tolvanen Leo             Pihkaniskat
 318   12.11  __.__   16084  407599 Turunen Markus           Rajamäen Rykmentti
 319   12.42  11.20     470  117915 Tölli Tuomas             Leppävaaran Sisu
 320   12.04  12.10   14740  138393 Töyrylä Mikko            Vehkalahden Veikot
 321   11.53  12.20   35714  140698 Uusimäki Tommi           Pellon Ponsi
 322   11.57  11.32   16603   58172 Vapa Mikko               Ounasvaaran Hiihtoseura
 323   12.20  __.__   20436   50000 Westerlund Juho          Koovee
 324   12.16  12.00   13260   80254 Vigren Petteri           Rasti-Nokia
 325   12.07  __.__   23063  142219 Villa Juha               Päijät-Rasti
 326   12.24  __.__   23853  485527 Vuorinen Lauri           Vehkalahden Veikot
 327   12.37  11.34    3089  147192 Väisänen Henrik          Hiisirasti
 328   12.54  __.__   17155  404628 Ylis-Junttila Vesa       Hämeenlinnan Suunnistaja
 329   11.50  12.22   12574   40091 Ylitalo Aki              Hauhon Sisu
 330   13.38  __.__       0   61481 Åkerman Anders           MalungsOK
 331   13.39  10.08    8830   58699 Örn Antti                Mäntsälän Urheilijat

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H21AL



 333   11.59  10.01   27358  120489 Hakkarainen Julius       MS Parma
 334   11.50  10.15   27357   59619 Hakkarainen Tuomas       MS Parma
 335   11.40  10.39   22190  412883 Huhtanen Juha            Kankaanpään Suunnistajat
 336   __.__  10.07    2971  126491 Hämäläinen Asko          KanKi
 337   11.44  10.25     912  152239 Isoniemi Vesa            Akilles OK
 338   __.__  10.23    1846   42345 Juura Elmeri             Kankaanpään Suunnistajat
 339   11.57  10.09     345  142390 Koponen Ville            Lynx
 340   11.41  10.31   34491  412655 Koskela Petri            Helsingin Suunnistajat
 341   11.43  10.29   26595   93794 Malm Antti               Kankaanpään Suunnistajat
 342   11.47  10.19   14004   57055 Mansikkamäki Ilkka       Ulvilan Ura
 343   11.42  10.33   18015   45664 Marila Juho              Hiisirasti
 344   11.49  10.17   11429  485560 Marila Simo              Hiisirasti
 345   11.56  10.13   24725  122653 Meriheinä Ulf            IF Sibbo-Vargarna
 346   __.__  10.05   21889  124466 Mikkola Jyrki            Kankaanpään Suunnistajat
 347   11.45  10.27    5959  124338 Naakka Tapani            Pitäjänmäen Tarmo
 348   __.__  10.41   30969  119077 Nylund Andre             OK Raseborg
 349   11.48  10.21   22883   43794 Pyy Jarkko               Angelniemen Ankkuri
 350   11.55  __.__   11981   44383 Ranki Arto               Angelniemen Ankkuri
 351   11.58  10.03    1302  483766 Reeni Esko               Riihimäen Suunnistajat
 352   11.54  __.__   22782   45265 Saarinen Jari            Rastikarhut
 353   __.__  10.37   20905  408070 Sabel Mikko              Hämeenlinnan Suunnistaja
 354   11.51  __.__     863  121148 Suominen Tomi            Delta
 355   11.52  10.11   15723  156461 Uusitalo Jukka-Pekka     Koovee
 356   11.53  __.__    5718   79705 Wickholm Niklas          OK Raseborg
 357   11.46  10.35   28472   52142 Väänänen Petteri         Siilin Rasti

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H21C



 358   11.22  __.__     931  152536 Hämäläinen Jouni         Helsingin Suunnistajat
 359   11.25  12.35   35273  135974 Hämäläinen Petri         Pihkaniskat
 360   11.24  12.33   21816   55537 Korhonen Unto            Etelä-Kymen Suunnistajat
 361   11.23  12.31    6111   53879 Lassila Marko            Riihimäen Suunnistajat
 362   11.29  12.27   37313  146867 Rantala Ilkka            Riihimäen Suunnistajat
 363   11.27  12.29    5612  145997 Stoor Matti              Kokkolan Suunnistajat
 364   11.20  12.37   10044   91822 Syväterä Sami            Riihimäen Suunnistajat
 365   11.26  12.25   29267  123362 Wiik Peter               Närpes OK
 366   11.21  __.__   17854  143924 Virtanen Lasse           Rajamäen Rykmentti
 367   11.28  __.__   29128  150586 Voutilainen Pauli        Karjaan Ura

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H35



 368   11.17  10.23   37675  135082 Auvinen Antti            Pihkaniskat
 369   11.11  __.__       0  148661 Frisk Björn              IFKLidingö
 370   11.13  10.21    6304  151085 Hannula Markus           Mäntsälän Urheilijat
 371   11.23  __.__   29740  132335 Heikkilä Timo            Oulaisten Huima
 372   11.22  10.05   37892  156781 Heikkonen Rami           Suomusjärven Sisu
 373   11.01  10.31   20588  151165 Hellstedt Tony           Rastihaukat
 374   11.18  __.__   18265  138453 Isoherranen Sami         OK77
 375   11.10  10.27     237  135213 Kaplas Jarkko            Joutsenon Kullervo
 376   11.12  10.17   19363  402452 Karelo Henrik            Vihtavuoren Pamaus
 377   11.09  10.25    6994   58797 Kemppi Joni              Rajamäen Rykmentti
 378   11.16  10.15    6337  146163 Kuusinen Mikko           Helsingin Suunnistajat
 379   11.24  10.13   27596  312877 Kuusivaara Janne         Espoon Akilles
 380   __.__  10.39    2052   46548 Kämäräinen Sami          Länsi-Uudenmaan Suunnist
 381   11.06  __.__    8153   40425 Laavainen Mikko          MS Parma
 382   11.04  10.37   26334  412925 Lampinen Samuli          Navi
 383   __.__  10.29    5024  131645 Lehtonen Eero            Ulvilan Ura
 384   11.25  10.11   19549   92913 Leinikka Harri           OK Raseborg
 385   11.07  10.35   27618  143322 Leppäniemi Jani          Vetelin Urheilijat
 386   11.26  __.__   37527   51049 Melleri Vesa-Pekka       IF Sibbo-Vargarna
 387   11.20  10.19   27711       0 Mutka Mikko              Joutsenon Kullervo
 388   __.__  10.07    7440   74836 Niemi Aki                Hyvinkään Rasti
 389   11.19  __.__   13334   42014 Nikkinen Jyrki           Hyvinkään Rasti
 390   11.21  10.09   14584   74594 Näpänkangas Mika         Suunta Jyväskylä
 391   11.03  10.43    7199  141296 Pietiläinen Juha         Rasti E4
 392   11.15  __.__   23616  135059 Pohjola Pasi             Lynx
 393   11.14  __.__   37103  122913 Rusanen Petri            Suunta Jyväskylä
 394   __.__  10.47   24006   43058 Rönkä Tero               Pitäjänmäen Tarmo
 395   11.05  10.41    2313  410695 Salonen Tero             Hauhon Sisu
 396   11.02  10.45     248  411980 Sundström Sami           Helsingin Suunnistajat
 397   11.00  __.__   37951  136709 Vesterinen Esa           Hyvinkään Rasti
 398   11.08  10.33   32907   43769 Virtanen Janne           Paimion Rasti

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H40



 399   __.__  10.35    1679   59388 Autio Rauno              Karkki-Rasti
 400   13.23  10.25   14016   57809 Biström Jan              OK77
 401   13.33  10.55   12869  155867 Boström Mikael           Lynx
 402   13.21  11.11   27239  142322 Van Camp Richard         Suunta Jyväskylä
 403   13.59  __.__   25194  131908 Donner Jan               OK77
 404   13.47  __.__   36391  120336 Elovaara Vesa            Angelniemen Ankkuri
 405   13.43  10.27   40574  138060 Forma Pauli              Karjaan Ura
 406   13.44  10.31   36396  138167 Gynther Kimmo            Itä-Hämeen Rasti
 407   14.02  10.13   10707  120042 Hakala Kimmo             Tampereen Pyrintö
 408   13.41  10.29    3354   50252 Heikkilä Ossi            Suunta Jyväskylä
 409   13.30  11.01    1504  485586 Heikkilä Tero            Paimion Rasti
 410   13.25  __.__     607  101570 Heinilä Hannu            Rastivarsat
 411   13.39  10.37    5935   49978 Huotari Markku           Otaniemen Jyllääjät
 412   13.42  10.33   11991  410730 Huttunen Matti           Pihkaniskat
 413   13.37  10.47   19530   52338 Hällström_af Anders      OK77
 414   13.19  __.__   18328  159083 Jaakkola Jari            Maarian Mahti
 415   13.40  10.41   19511  148834 Junkkaala Jouni          OK77
 416   __.__  10.09   10290  138122 Kantanen Olli            OK77
 417   14.05  11.15    6517   47801 Kauppila Timo            Koovee
 418   13.34  10.53   14423  147317 Kerkola Mika             Suomusjärven Sisu
 419   13.50  __.__   22893   83349 Kivelä Tuomas            Raisu Lumous
 420   13.58  10.17   12864   47942 Kivilaakso Sami          Lynx
 421   13.49  __.__   38807  146406 Klinga Ville             Lahden Suunnistajat-37
 422   __.__  10.21   32269  402803 Lehto Milko              Karjaan Ura
 423   __.__  10.49   15130   47861 Liljeström Kimmo         Helsingin Suunnistajat
 424   14.04  __.__   19502  150619 Lindfors Max             OK77
 425   13.35  10.51   20302  407046 Loukkalahti Marko        Delta
 426   13.28  11.07    2032  118007 Lundström Mats           OK Raseborg
 427   13.36  __.__    3945  128763 Matilainen Kari          Helsingin Suunnistajat
 428   13.48  10.19   14219  411859 Mäkelä Markku            Virtain-Ruoveden Suunnis
 429   __.__  10.39   34396  140411 Mäki Kimmo               OK Raseborg
 430   13.27  __.__   39103  138419 Niemi Tauno              MetsänPoja
 431   13.51  __.__    5020   41843 Nieminen Jyrki           Lounais-Hämeen Rasti
 432   14.00  10.03   26104  145646 Nyman Jörgen             OK Raseborg
 433   13.45  11.03   27931  119944 Ojanen Tuomas            Helsingin Suunnistajat
 434   13.20  11.09   15806  142746 Pietikäinen Timo         Pihkaniskat
 435   13.32  10.59   13630   83952 Pirtilä Timo             Etelä-Kymen Suunnistajat
 436   13.22  __.__   35498   51248 Plit Herkko              Lynx
 437   13.54  __.__    5564  132326 Pohjola Hannu            Hyvinkään Rasti
 438   13.46  __.__   26263  409827 Pulli Antero             Rajamäen Rykmentti
 439   13.31  10.57     338  401241 Pyykönen Jouni           Espoon Akilles
 440   14.03  __.__   37657   45062 Roine Kaj                Delta
 441   13.29  11.05     548  135953 Ruuska Vesa              Kangasala SK
 442   13.57  __.__    8901   55887 Suominen Manne           Delta
 443   13.56  __.__   16362   89135 Talvitie Mikko           Keravan Urheilijat
 444   13.26  __.__   34547  153441 Tapper Aki               Rasti 88
 445   13.55  10.11    9199   58197 Taskila Sakari           Leppävaaran Sisu
 446   13.53  __.__   15566  139988 Tilli Juha               Lynx
 447   13.52  10.23    2835  135406 Turakainen Olli          Helsingin Suunnistajat
 448   __.__  11.13   27261  411706 Tähtinen Timo            Helsingin Suunnistajat
 449   __.__  10.15    1872  411031 Viisanen Ville           Olavin Rasti
 450   __.__  10.45    6617   55836 Wolff Jonas              OK Raseborg
 451   __.__  10.05    7457  480660 Vuorenpää Asmo           Rastihaukat
 452   14.01  10.07   25111  151106 Yli-Kauppila Mikko       Punkalaitumen Kunto
 453   13.24  __.__   13191  136763 Yliniemelä Samppa        Kajaanin Suunnistajat

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H45



 454   11.54  11.57     990  122714 Arola Markku             Helsingin Suunnistajat
 455   12.06  __.__    4060   56292 Borgenström Jussi        Hyvinkään Rasti
 456   11.58  __.__   21496  142323 Elonen Markku            Lahden Suunnistajat-37
 457   12.14  11.29   22797  152891 Frenckell Otto           OK Raseborg
 458   12.27  __.__   24767   97892 Frilander Heikki         IF Sibbo-Vargarna
 459   12.30  11.01       0  136694 Gureev Maxim             S-Petersbu
 460   12.28  11.03   11496   77862 Haajanen Leif            OK Raseborg
 461   12.13  11.33   20197   91837 Hakulinen Jukka          Vehkalahden Veikot
 462   12.01  11.41   32833   83721 Heikkinen Olli           Pihkaniskat
 463   12.09  11.35   21044   82779 Hietaoja Jarkko          Helsingin Suunnistajat
 464   11.48  12.09   19082  409471 Hilo Kai                 Lynx
 465   11.40  __.__   33028  135665 Hirn Jari                Nastolan Terä
 466   12.00  11.53   24386  122573 Hirvensalo Kari          Paimion Rasti
 467   11.53  12.07   21283   47158 Huostila Markku          Lammin Säkiä
 468   11.49  12.05    4145  117440 Hyvönen Reijo            Helsingin Suunnistajat
 469   11.51  __.__    2058   99284 Hänninen Jukka           Delta
 470   11.56  11.49   12167  119818 Höglund Ulf              OK Raseborg
 471   12.05  __.__   18199   50984 Jaskari Juhani           Hollolan Urheilijat -46
 472   12.22  11.17   39911  153777 Jylhä Seppo              Kälviän Tarmo
 473   __.__  12.17    9908  412956 Jylhä Taisto             LohtVe
 474   __.__  11.51   32098   50596 Kallio Pekka             Espoon Akilles
 475   __.__  11.47   13104   51237 Kapanen Esa-Pekka        Espoon Akilles
 476   11.45  12.19   22580  408887 Karling Harri            Pihkaniskat
 477   12.24  11.11   22300  132430 Kemppainen Teemu         Delta
 478   12.12  __.__     165  125152 Kirvesmies Juha          Lahden Suunnistajat-37
 479   12.17  __.__   19937   84544 Kiviniitty Jyrki         Helsingin Suunnistajat
 480   __.__  12.03   14976   82296 Korhonen Ilkka           Kuopion Suunnistajat
 481   11.46  12.13    4171  138606 Koskivirta Eero          Etelä-Kymen Suunnistajat
 482   11.55  __.__     133  312886 Kähäri Petteri           Tampereen Pyrintö
 483   12.25  11.15   25309  401939 Lahtinen Jari            Itä-Hämeen Rasti
 484   11.59  __.__   16628  141787 Laiho Hannu              Rastivarsat
 485   __.__  11.55    5695   84551 Laine Kimmo              Kymin Suunnistajat
 486   11.44  __.__   30231  123160 Lampinen Raino           Helsingin Suunnistajat
 487   11.47  __.__   26362  131755 Lindholm Jari            OK77
 488   12.03  11.43   10906   48940 Lönnfeldt Erik           OK77
 489   12.23  11.07    4268  312860 Mikkola Sakari           Helsingin Suunnistajat
 490   12.15  11.25       0  407117 Mitenkov Andrej          Azimut
 491   __.__  11.31   22604  110873 Molnar Geza              Lahden Suunnistajat-37
 492   12.19  11.21    7463  122704 Niinimäki Risto          Pihkaniskat
 493   12.16  11.19    5349  123200 Nurminen Juha            Lammin Säkiä
 494   11.42  __.__   20500  126002 Nyholm Thomas            OK Orient
 495   11.57  11.59   27237  409018 Nykänen Asko             Mäntsälän Urheilijat
 496   __.__  11.45    3818  408085 Oksanen Teijo            Helsingin Suunnistajat
 497   12.10  __.__   25121   81744 Peltola Ilkka            Itä-Hämeen Rasti
 498   12.29  __.__    1625  114451 Pesola Sakari            Rastiketut
 499   12.11  11.27   32573  413140 Rantala Mika             Helsingin Suunnistajat
 500   12.21  11.09    9090  485597 Raukko Pasi              Mäntän Seudun Eräpirkat
 501   __.__  12.11   28952  118892 Ray Tomas                OK77
 502   12.08  __.__   23240   74808 Reini Kari               Raisu Lumous
 503   12.02  __.__     619  114377 Saranen Aki              Helsingin Suunnistajat
 504   __.__  11.13    7493  137730 Selin Tommy              Espoon Akilles
 505   12.04  11.37   14600   90280 Sorri Esko               Rastihaukat
 506   12.26  11.05   14566  143940 Sorri Pertti             Rastihaukat
 507   11.50  12.01   25925  483864 Tonder Jarmo             Kalevan Rasti
 508   12.31  __.__   13327   54047 Turpiainen Janne         Hyvinkään Rasti
 509   11.52  __.__    5929  118897 Valkonen Pasi            Itä-Hämeen Rasti
 510   11.41  12.21   30480  142201 Valtonen Jari            Helsingin Suunnistajat
 511   11.43  12.15   35456   47169 Vantaala Jouni           Lammin Säkiä
 512   12.07  11.39   14959  154074 Virtanen Markku          Lammin Säkiä
 513   12.20  11.23    8249  117639 Vuorela Mika             Tampereen Pyrintö
 514   12.18  __.__    7628   51767 Österberg Kim            OK77

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H50



 517   13.17  __.__   10344  412661 Aaltonen Jukka           Angelniemen Ankkuri
 518   13.12  11.19   34171  411138 Ala-Hukkala Juha         Rasti-Jussit
 519   13.11  11.33    7163  138380 Asikainen Timo           Hiisirasti
 520   __.__  11.43   31579   53977 Autio Ossi               Hyvinkään Rasti
 521   13.28  __.__   11163  120411 Björklöf Peter           Karjaan Ura
 522   __.__  10.55   20536   45114 Eronen Juha              Karkki-Rasti
 523   13.06  __.__   19839  137952 Glad Timo                Rasti-Jyry
 524   13.04  11.39    1409  126373 Gustafsson Risto         Rasti-Perniö
 525   12.59  11.49   15741   76629 Halla-Aho Timo           Ylä-Savon Rasti
 526   13.36  10.43   12188   40856 Heikkinen Jarmo          Hyvinkään Rasti
 527   __.__  11.57   19781  125069 Herranen Timo            Rasti-Jyry
 528   12.48  __.__   35583   75714 Hietaoja Timo            Delta
 529   13.24  11.13   30095   48925 Huhtala Erkki            MS Parma
 530   12.45  12.05   29486   54044 Hutunen Jouni            Rasti-Jyry
 531   13.34  10.51    1921   50968 Hyppänen Timo            Etelä-Kymen Suunnistajat
 532   13.32  10.57   13951  488081 Hämäläinen Markku        Rastivarsat
 533   13.23  11.07   18417  106939 Jetsonen Juhani          Kuopion Suunnistajat
 534   12.49  12.11    1130   42341 Juura Esa                Kankaanpään Suunnistajat
 535   12.44  10.41   36170   46535 Karamo Jouko             Helsingin Suunnistajat
 536   12.54  12.01    1966   50571 Karjalainen Markus       Kuopion Suunnistajat
 537   __.__  11.53    7548  127771 Kattainen Ari            Hyvinkään Rasti
 538   13.16  11.15    7335   58495 Kauppila Jorma           Vehkalahden Veikot
 539   13.26  11.05    3841  312905 Kauppinen Tuomo          Hyvinkään Rasti
 540   13.21  11.09    5799  122245 Keskitalo Jukka          Lauttakylän Luja
 541   13.20  11.11    4214  485482 Koistinen Kari           Navi
 542   13.25  10.59     104  126472 Kottonen Hannu           Lynx
 543   13.15  11.25   30446  138280 Laakso Jarmo             Helsingin Suunnistajat
 544   13.03  11.45    3631  413421 Lahtinen Jouko           Helsingin Suunnistajat
 545   13.10  11.29   16640  409759 Laine Markku             Mäntsälän Urheilijat
 546   12.47  12.07    3025   54965 Lammi Hannu              Helsingin Suunnistajat
 547   __.__  10.53    2614   48372 Leppälä Martti           Hämeenlinnan Suunnistaja
 548   __.__  11.17    6980  143929 Lång Jan                 MS Parma
 549   12.53  12.03   29621  141858 Malinen Jouko            Helsingin Suunnistajat
 550   13.02  __.__   26283   45258 Mannila Tapio            Rastikarhut
 551   12.51  __.__   18316   82440 Manninen Ari             Länsi-Uudenmaan Suunnist
 552   12.46  12.09   37100   81691 Naakka Tapio             Pitäjänmäen Tarmo
 553   13.19  11.21    5474   59792 Ojala Osmo               Helsingin Suunnistajat
 554   13.13  11.31   35962  412509 Ojapalo Ilkka            Rajamäen Rykmentti
 555   13.35  10.47   15701  122597 Oksanen Vesa             Rasti-Perniö
 556   13.09  __.__   34577   56612 Olkkonen Jyrki           Nastolan Terä
 557   __.__  10.45    3943  137967 Pajuoja Pekka            Lynx
 558   13.33  __.__    1635   43840 Parkkinen Kauko          Rajamäen Rykmentti
 559   12.52  12.13   25555  135129 Parnetti Roy             Hyvinkään Rasti
 560   12.55  11.51   22303  410889 Paulin Arvo              Delta
 561   13.22  __.__   21200  409146 Peltola Heikki           Kalevan Rasti
 562   12.56  11.59   15886  132264 Pulkkinen Pekka          Joutsenon Kullervo
 563   13.07  11.37   24125  412823 Puputti Ilpo             Delta
 564   13.27  __.__   27987  410509 Routsi Jyrki             Hiisirasti
 565   12.57  11.55    4827  150703 Tamminen Erkki           Suunta Jurva
 566   12.58  11.47    4100  133252 Toikkanen Jukka          Porvoon Urheilijat
 567   13.14  11.27    5300   77494 Varkila Jorma            Lammin Säkiä
 568   __.__  10.49   26566  152982 Westberg Kim             OK77
 569   13.08  11.35   23296  119017 Vestola Heikki           Rastivarsat
 570   13.05  11.41   12450  143529 Wickholm Björn-Erik      OK Raseborg
 571   13.01  __.__     709   88367 Viitasalo Harri          Riihimäen Suunnistajat
 572   13.00  __.__   10442   65652 Virtala Arto             Laitilan Jyske
 573   13.18  11.23   14197  146890 Virtanen Kari            Pellon Ponsi
 574   13.30  __.__   27688  117930 Vuorinen Pekka           OK Orient
 575   12.50  __.__   30268  145545 Vuorio Kari              Rajamäen Rykmentti
 576   __.__  11.03   30139  409120 Vänttinen Klaus          Delta
 577   13.29  11.01   38515   40163 Yli-Ikkelä Antero        Akilles OK

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H55



 580   12.34  10.50   20107  312884 Ahlqvist Hannu           Raisu Lumous
 581   12.46  __.__   11484  113004 Bäckman Kaj              OK Orient
 582   13.06  __.__   30817   89168 Halme Tapio              Angelniemen Ankkuri
 583   12.56  10.04    6646  411105 Hautala Matti            Oulun NMKY:n Urheilijat
 584   12.30  10.56   28100  120852 Helkkula Rauli           Turun Metsänkävijät
 585   __.__  11.28   23402   44247 Hirsimäki Raimo          Järvenpään Palo
 586   __.__  10.08   15253  138737 Hulkkonen Heikki         Pihkaniskat
 587   12.48  10.30     676  135951 Hyvönen Markku           Rasti-Pielinen
 588   12.50  10.36   19401  131855 Högnäs Tore              IF Brahe
 589   12.28  __.__    2673  155892 Jauhiainen Pentti        IF Sibbo-Vargarna
 590   12.40  10.34   30214  488709 Jumppanen Heimo          Pihkaniskat
 591   12.19  11.20   30211  411936 Jumppanen Jarmo          Pihkaniskat
 592   12.24  11.12   12395   49355 Keltamäki Seppo          Ylä-Savon Rasti
 593   12.12  __.__   34540  142454 Kiiskinen Arto           Tampereen Pyrintö
 594   12.38  10.48   31119  140348 Kinkki Seppo             Tampereen NMKY:n Urh.
 595   12.59  10.24   18490  156216 Koskialho Jouko          Rasti-Lukko
 596   __.__  10.52     866   99353 Koskinen Kaj             Valkeakosken Haka
 597   12.41  __.__   23605   53987 Kumpulainen Olli         Järvenpään Palo
 598   12.35  __.__   23400  128818 Kurppa Hannu             Angelniemen Ankkuri
 599   12.13  11.32   18395  128006 Laakso Antero            Punkalaitumen Kunto
 600   12.17  11.10   11414   90278 Laaksonen Tapio          Lynx
 601   __.__  10.14   26248  151296 Lahti Kalevi             Itä-Hämeen Rasti
 602   12.58  __.__   30854   51043 Lankinen Martti          IF Sibbo-Vargarna
 603   12.10  __.__   16985  113045 Laukka Ville             Raisu Lumous
 604   12.47  __.__   15050  126372 Lehto Esa                Helsingin Suunnistajat
 605   13.03  __.__   22214  140282 Lehto Jarmo              Vehkalahden Veikot
 606   __.__  11.08   18447  412802 Leinonen Markku          Kuopion Suunnistajat
 607   13.01  __.__   27115  123373 Lindeman Jorma           Rasti-Perniö
 608   12.42  10.26   13078  152018 Lylynperä Jarmo          Suunta-Sepot
 609   12.32  10.54    4401  118138 Matikainen Veikko        Kuusankosken Urheiluseur
 610   12.33  10.46   32488  128153 Mäkisara Kai             Pihkaniskat
 611   12.20  11.18     971  129322 Määttä Asko              Kuusankosken Urheiluseur
 612   12.57  __.__   23397  485607 Nevalainen Eero          Pihkaniskat
 613   12.21  __.__   16385   81948 Nieminen Hannu           Jämsän Retki-Veikot
 614   12.14  11.30    7864  131799 Nilsson Karl             OK77
 615   12.44  10.40   24491  138248 Nurminen Jouko           Tampereen Pyrintö
 616   12.54  10.20   24718  127980 Nyberg Henry             Rastivarsat
 617   13.00  10.12   12731  145655 Nykänen Pentti           Rasti-Jyry
 618   12.18  11.24   20117   51746 Ollila Jarmo             Akilles OK
 619   13.02  10.10    5439  129270 Pasanen Eero             Kuusankosken Urheiluseur
 620   12.39  10.38    3090  124075 Pelkonen Heikki          Nastolan Terä
 621   12.51  __.__    9078   56390 Pellinen Jari            Angelniemen Ankkuri
 622   12.55  10.18   35635   89406 Pettersson Staffan       Lynx
 623   12.36  10.42   24665   49203 Pienimäki Kalevi         OK Raseborg
 624   13.05  10.06   15899   51960 Pietikäinen Markku       Joutsenon Kullervo
 625   12.26  11.02   17088   43796 Pyy Hannu                Angelniemen Ankkuri
 626   12.23  11.16   23408   54760 Päivänranta Pertti       SK Vuoksi
 627   12.43  10.32   29292   41996 Raiko Markku             Hyvinkään Rasti
 628   12.15  11.22   13369  138450 Ranta-Puska Kari         Espoon Akilles
 629   12.45  __.__   25003  112226 Roselius Tom             Akilles OK
 630   12.52  10.22   21738  411954 Rustari Mauri            Virtain-Ruoveden Suunnis
 631   12.49  10.28    5323  404251 Sani Mikko               Hollolan Urheilijat -46
 632   12.29  11.04     316  128152 Saramäki Jukka           Lynx
 633   12.53  10.16    1693  142256 Saukonoja Jouni          Porvoon Urheilijat
 634   12.16  11.26   33889  156522 Sjöholm Peter            OK Raseborg
 635   12.22  11.14    1681  138991 Tarvainen Juhani         Pitäjänmäen Tarmo
 636   12.11  11.34   16234  408040 Tarvonen Keijo           Kangasniemen Kalske
 637   12.37  10.44   15597   43880 Tervo Vesa               Rajamäen Rykmentti
 638   12.27  11.00   18916   54604 Töyrylä Teuvo            Vehkalahden Veikot
 639   12.25  11.06    5380  488370 Vainio Jarmo             Hämeenlinnan Suunnistaja
 640   13.04  10.02    3730  151161 Valkonen Timo            Rajamäen Rykmentti
 641   12.31  10.58    8570   43570 Viirto Matti             Delta

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H60



 644   13.36  10.54   27162  111083 Ahlqvist Pekka           Turun Metsänkävijät
 645   __.__  10.14   23401   74694 Ahvenainen Seppo         Järvenpään Palo
 646   13.25  __.__   13406  109773 Andelin Jouko            Lahden Taimi
 647   13.23  11.04   17935  123310 Ekholm Hans              Akilles OK
 648   13.46  10.34    3399   99717 Eklund Rolf              Helsingin Suunnistajat
 649   13.41  10.46   24897   49201 Forsman Reijo            OK Raseborg
 650   12.47  12.16   17610  153126 Halkosaari Severi        Himangan Urheilijat
 651   13.01  11.50   15543   40621 Harju Timo               Vehkalahden Veikot
 652   13.57  10.26   32539   45815 Helin Jorma              Rasti-Jyry
 653   13.27  11.08   28993  128864 Helkkula Simo            Pitäjänmäen Tarmo
 654   13.37  11.00   32498  140316 Holappa Paavo            Tuusulan Voima-Veikot
 655   14.00  10.12   16364  117769 Hotti Reino              Helsingin Suunnistajat
 656   13.34  __.__   30321   42992 Huovila Timo             Karkki-Rasti
 657   12.50  __.__    3471  408754 Hyvönen Eero             Porvoon Urheilijat
 658   13.30  __.__    4992  156094 Hörkkö Jaakko            MS Parma
 659   13.53  __.__   16621   77342 Inkinen Paavo            Rastivarsat
 660   12.45  12.14   26599   50707 Jarva Risto              Oriveden Ponnistus
 661   13.44  __.__    2227   77915 Järvenpää Heikki         Parkanon Urheilijat
 662   12.53  12.10    5885  485522 Kangasaho Simo           Delta
 663   13.00  11.58    3415  411904 Kanste Pekka             Sotkamon Jymy
 664   13.03  11.46   14713  126322 Karhumäki Lauri          Pihkaniskat
 665   13.43  __.__   23417   44288 Karri Kari               Järvenpään Palo
 666   13.24  11.02   18009  409510 Kataja Lasse             Suomusjärven Sisu
 667   13.35  10.58   13320   50595 Koivunen Ossi            Espoon Akilles
 668   13.15  11.28    8347   51405 Korpinen Seppo           Rajamäen Rykmentti
 669   13.13  11.20   16399   48928 Kuhmonen Kalle           Helsingin Suunnistajat
 670   __.__  12.00   15550   40609 Kuikko Seppo             Vehkalahden Veikot
 671   13.42  10.50     572  140420 Kuosa Harri              Loimaan Jankko
 672   13.55  __.__   13612  411534 Kuparinen Jorma          Helsingin Suunnistajat
 673   12.57  12.06   10292  485578 Kurvinen Veijo           Länsi-Uudenmaan Suunnist
 674   13.06  11.42   16189  126486 Kuusi Klaus              Mesikämmenet
 675   13.38  10.52   38927  114586 Kyckling Veli-Matti      Helsingin Suunnistajat
 676   13.14  11.16   12073  410644 Kytöjoki Juhani          Rasti-Jyry
 677   13.51  10.22   38817  402669 Kyyrönen Heikki          Rajamäen Rykmentti
 678   12.48  12.04   27369  124259 Kämpe Leif               Fiskarin Urheilijat -47
 679   13.19  11.10   19826  410524 Kätkä Vesa               Ykspihlajan Reima
 680   13.28  __.__    9058   45909 Lahtonen Tapio           Tampereen Pyrintö
 681   12.56  12.02   29899   46574 Laine Jaakko             Helsingin Suunnistajat
 682   13.16  __.__     203  408157 Laine Juhani             Delta
 683   13.59  10.20    1682  133767 Lassila Heikki           Pitäjänmäen Tarmo
 684   13.32  11.06   15123  411749 Liljeström Åge           Helsingin Suunnistajat
 685   __.__  10.24   22834   45692 Lindberg Pekka           Leppävaaran Sisu
 686   13.31  11.18   21900   42861 Loukonen Veikko          Piikkiön Kehitys
 687   12.54  __.__   12069   55874 Löyttyjärvi Kari         Rasti-Jyry
 688   12.59  11.52   33958  312796 Mattila Hannu            Espoon Akilles
 689   13.22  __.__   13864  122610 Miettinen Erkki          Helsingin Suunnistajat
 690   12.58  __.__   17239   46366 Mouhu Reijo              Raja-Karjalan Suunnist.
 691   13.02  11.56    1617   52352 Mustranta Antti          Helsingin Suunnistajat
 692   12.55  11.54   17346  408171 Nieminen Pertti          Rajamäen Rykmentti
 693   13.47  10.32    6922  488079 Nippala Juhani           Rasti-Jyry
 694   13.48  10.38   12346   74869 Nordqvist Raimo          Espoon Akilles
 695   __.__  11.36    8829  149131 Orpana Risto             SOC Asikkala
 696   13.09  __.__   33497   45201 Ovaska Ari               Epilän Esa
 697   __.__  12.18   38865   53906 Paasikallio Martti       Järvenpään Palo
 698   13.54  __.__    6642  128119 Partanen Risto           Hyvinkään Rasti
 699   13.39  10.48     454   90405 Parviainen Martti        XYZ
 700   13.04  11.48   15891  120495 Peippo Tapio             SK Vuoksi
 701   12.49  __.__    6966  408732 Peltola Timo             MS Parma
 702   __.__  10.40   20365   79371 Penttinen Heikki         Lahden Suunnistajat-37
 703   13.56  10.16    5503   82502 Pöntinen Jorma           Navi
 704   13.20  11.22   15310  138053 Railimo Matti            Rastivarsat
 705   12.51  12.08   10625  122613 Rajamäki Jussi           Helsingin Suunnistajat
 706   13.07  11.40   35421  130812 Rantakangas Erkki        Alajärven Ankkurit
 707   13.58  10.28   16153  120468 Reijula Tapio            Mesikämmenet
 708   13.17  __.__    4062  128125 Reponen Jouko            Raisu Lumous
 709   __.__  10.44    4383  138996 Romula Tuomo             Mesikämmenet
 710   13.26  __.__   25087  412828 Ryynänen Jorma           Pihkaniskat
 711   13.12  11.24   16634   95437 Saarinen Heikki          Mäntsälän Urheilijat
 712   13.10  11.30   26242  410700 Sane Kari                Helsingin Suunnistajat
 713   13.40  __.__   16318  137469 Savelainen Jouni         Helsingin Suunnistajat
 714   __.__  10.42   22224   55015 Savolainen Veikko        Pihkaniskat
 715   13.49  __.__   17761  407202 Savonen Esko             Hämeenlinnan Suunnistaja
 716   13.11  11.32   32403  117185 Sompi Eero               Jämsän Retki-Veikot
 717   13.05  11.34   18071   40717 Teppala Arvi             Someron Esa
 718   12.52  __.__   13481  137474 Terävä Seppo             XYZ
 719   13.29  11.14    1059   49225 Toivonen Klaus           Ounasvaaran Hiihtoseura
 720   14.01  __.__   18612  152294 Tolvanen Harri           Pihkaniskat
 721   __.__  11.44   22867   77990 Tolvanen Mauri           Leppävaaran Sisu
 722   13.52  10.18   20065  122723 Turku Vesa               Helsingin Suunnistajat
 723   12.46  12.20   15252  121256 Turunen Erkki            Hiisirasti
 724   13.33  10.56    2120   56306 Uljas Risto              Rasti-Jyry
 725   13.08  11.26   22814   50590 Vallden Kari             Leppävaaran Sisu
 726   13.50  10.36   37327   99810 Valta Matti              Jämsän Retki-Veikot
 727   __.__  12.12   13309  149078 Varjonen Antero          Rajamäen Rykmentti
 728   13.45  10.30    5851  151298 Wessman Risto            Delta
 729   13.18  __.__   10333  138456 Vuorinen Lasse           Angelniemen Ankkuri
 730   __.__  11.38   16679  110892 Vuorinen Ossi            Hämeenlinnan Tarmo
 731   13.21  11.12    8432  152133 Väli-Klemelä Seppo       Paimion Rasti

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H65



 734   13.32  11.04       6   47058 Ahtiainen Pertti         Kalevan Rasti
 735   __.__  10.16   37112   56391 Erkiö Hannu              Helsingin Suunnistajat
 736   13.02  __.__     422  141855 Etholen Börje            Helsingin Suunnistajat
 737   13.56  __.__    3799  151125 Hahto Matti              Oriveden Ponnistus
 738   13.58  10.26     358  485625 Hakio Risto              Helsingin Suunnistajat
 739   __.__  10.22   16001   54927 Heikinheimo Matti        Helsingin Suunnistajat
 740   13.19  __.__    1397  140342 Hongisto Heimo           Loimaan Jankko
 741   14.06  __.__    8597  120067 Honkavaara Paaso         Delta
 742   13.33  __.__   18262  122719 Isoherranen Seppo        Helsingin Suunnistajat
 743   13.47  10.42   14996  138411 Jalkanen Erkki           Valkeakosken Haka
 744   13.03  __.__   13666  143942 Jokinen Esko             Lahden Suunnistajat-37
 745   __.__  10.48   15866  485529 Junttila Olavi           Helsingin Suunnistajat
 746   13.41  10.46     711  140406 Jylhä Keijo              Jämsän Retki-Veikot
 747   13.27  11.14   23993   51320 Kallio Kari              Fiskarin Urheilijat -47
 748   13.43  10.44   12077  411853 Kanerva Unto             Rasti-Jyry
 749   13.21  11.22   30457   46558 Karila Veijo             Pihkaniskat
 750   13.05  11.44   29829  122587 Karjalainen Jouko        Helsingin Suunnistajat
 751   13.37  10.52    7300  150564 Kemppi Jorma             Navi
 752   13.38  10.50   23421   44285 Kervinen Unto            Järvenpään Palo
 753   13.23  11.18    3960  140407 Kettunen Seppo           Rasti-Jyry
 754   14.03  __.__   14644   40492 Kinnari Seppo            Pihkaniskat
 755   13.46  10.30   30122   49844 Kivistö Erkki            Pihkaniskat
 756   14.02  10.10   27924  409375 Koivula Keijo            Hyvinkään Rasti
 757   __.__  11.30    2674  152300 Krogell Alf              IF Sibbo-Vargarna
 758   13.14  11.26    9923  411058 Kuusisto Kalevi          Hämeenlinnan Tarmo
 759   13.16  11.24   30675  123309 Kämäräinen Pentti        Hiidenkiertäjät
 760   13.25  11.10   21855  113025 Lahma Pauli              Jämsän Retki-Veikot
 761   13.34  11.02   26257  120888 Laine Eero               Delta
 762   13.04  11.42     474   51252 Lappalainen Matti        Espoon Akilles
 763   __.__  10.12     651  113035 Latvasto Erkki           Helsingin Suunnistajat
 764   13.54  10.24   16102   57332 Leino Reijo              Hiidenkiertäjät
 765   14.04  10.14   33882   45684 Leppäkorpi Eero          Leppävaaran Sisu
 766   13.48  10.40   30455  124515 Lindeman Osmo            Helsingin Suunnistajat
 767   13.09  __.__   30342  409155 Luoma Simo               Pihkaniskat
 768   13.55  __.__    1375  140350 Luukko Jukka             Lahden Suunnistajat-37
 769   13.35  __.__   10600  135144 Mäki Pentti              Rastikarhut
 770   13.00  __.__   10985  131894 Mäkinen Jaakko           Angelniemen Ankkuri
 771   14.01  10.18    6009  410655 Mäkinen Matti            Mesikämmenet
 772   13.20  __.__   23491  126588 Niinimäki Jukka          Hyvinkään Rasti
 773   13.30  11.00   27533  100468 Nikkinen Yrjö            Hyvinkään Rasti
 774   13.15  __.__    7121  133885 Nuotio Olli              Someron Esa
 775   13.01  11.46   10583   51347 Orrensalo Reijo          Turun Visat
 776   13.36  10.58   28314   59205 Paasonen Seppo           Pihkaniskat
 777   13.08  11.40   32711  142388 Palomäki Mikko           Hyvinkään Rasti
 778   13.40  10.54   12551  312802 Partanen Paavo           Hyvinkään Rasti
 779   13.10  11.28   19657   46549 Peitsala Osmo            Helsingin Suunnistajat
 780   13.06  11.38   17811   74592 Pelkonen Toivo           Ylikiimingin Nuijamiehet
 781   13.12  11.32   15884  112282 Pitkänen Heikki          Jämsän Retki-Veikot
 782   13.31  __.__   30230   65231 Pohjola Eino             Mesikämmenet
 783   13.52  10.28   25156   42623 Punkero Toivo            Hyvinkään Rasti
 784   13.51  10.32   26407   75306 Pöyhiä Jorma             Raja-Karjalan Suunnist.
 785   13.45  10.36    5018  412808 Rapakko Timo             Lounais-Hämeen Rasti
 786   13.42  __.__   19810  485512 Rautarae Veikko          Hirvensalon Heitto
 787   14.05  10.06   17356  122247 Reinikainen Pentti       Rasti-Jyry
 788   13.13  11.34    5510   93100 Rusko Heikki             Muuramen Rasti
 789   14.07  10.04   32138   99158 Ryytty Urho              SK Vuoksi
 790   13.07  11.36   30619  153322 Rönn Ralf                Akilles OK
 791   __.__  10.08   37061   55382 Salmela Markku           Riihimäen Suunnistajat
 792   13.39  10.56   15369  138998 Salo Markku              Lahden Suunnistajat-37
 793   13.22  11.16   15380  409495 Savolainen Jukka         Lahden Suunnistajat-37
 794   13.11  __.__   31332   45808 Seitajoki Reijo          Rasti-Jyry
 795   13.29  11.08   23055   44497 Sirola Risto             Keravan Urheilijat
 796   13.49  __.__   28668  405566 Smedslund Torsten        OK77
 797   13.57  __.__   13995  128955 Stenstrand Lars          Rastivarsat
 798   14.00  10.20    8900   50744 Suominen Mauno           Jämsän Retki-Veikot
 799   13.50  10.38   13259  142544 Syväterä Pekka           Riihimäen Suunnistajat
 800   13.18  __.__    1703  149080 Teppo Jaakko             Kokkolan Suunnistajat
 801   13.17  11.20   37262  142488 Tiira Timo               SK Vuoksi
 802   13.24  11.12   16740  402435 Tikkanen Jouko           Rastivarsat
 803   13.53  __.__   19329  114580 Tiura Tapio              Helsingin Suunnistajat
 804   13.28  11.06   16002  113087 Valtee Pertti            Helsingin Suunnistajat
 805   13.26  __.__   22848  140490 Varonen Arto             Leppävaaran Sisu
 806   13.44  10.34   14144  117250 Veijalainen Pertti       SK Vuoksi

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H70



 809   11.13  __.__    9745  312803 Aronen Osmo              Rastikarhut
 810   11.28  __.__   19420  135474 Brännbacka Roy           IF Brahe
 811   11.22  10.56   26125  138660 Danielsson Stig          OK Raseborg
 812   11.15  __.__   32543  120304 Grönroos Osmo            Leppävaaran Sisu
 813   11.12  __.__   31476   46536 Haarlaa Rihko            Helsingin Suunnistajat
 814   11.16  11.04   21335  122206 Hakala Rauno             Epilän Esa
 815   11.04  11.22    3792  411143 Heikkilä Mikko           Maarian Mahti
 816   __.__  11.12    6673   53874 Hovinen Simo             Keravan Urheilijat
 817   11.17  11.08   16167   75324 Hurme Heikki             Helsingin Poliisi-Voim.
 818   11.00  __.__   16171   93610 Ilonen Onni              Mesikämmenet
 819   11.08  __.__   13360  154224 Jokinen Eino             Hyvinkään Rasti
 820   11.26  10.58   18281  410920 Juntunen Olli            Helsingin Suunnistajat
 821   11.30  10.48   32991  135217 Kakkola Eero             Joutsenon Kullervo
 822   11.07  __.__   30236  137746 Kemppainen Eero          Helsingin Suunnistajat
 823   11.31  __.__   14998  140482 Klinga Esa               Lahden Suunnistajat-37
 824   __.__  11.18    2319  153027 Kuokkanen Kari           Pihkaniskat
 825   11.18  11.00   17102  128132 Kuutti Jorma             Perttelin Peikot
 826   11.19  __.__   16654  147175 Laakso Mikko             Mäntsälän Urheilijat
 827   11.01  11.24       3  410751 Lainema Matti            XYZ
 828   __.__  10.36    6926   43657 Lehkonen Reijo           Maarian Mahti
 829   11.29  10.42   21069   46444 Oikkonen Matti           Raja-Karjalan Suunnist.
 830   11.32  10.44   35919   45646 Paananen Aapo            Rasti-Perniö
 831   11.10  11.02   28960   55010 Pasonen Armo             OK77
 832   11.11  11.10     366   52363 Perkinen Osmo            Pihkaniskat
 833   11.25  10.50   24093   53921 Rikkinen Kalevi          Saarijärven Pullistus
 834   11.03  11.20   16004  120523 Ruokonen Keijo           Helsingin Suunnistajat
 835   11.20  __.__   24846   41670 Ruutila Jorma            Rasti-Jussit
 836   11.24  10.54   24769  135252 Rytkölä Reijo            IF Sibbo-Vargarna
 837   11.14  __.__   16915   75757 Saarinen Ossi A          Mesikämmenet
 838   11.21  11.06     307  142280 Saario Seppo             MS Parma
 839   11.09  11.16   17234  140708 Salmi Tarmo              Raja-Karjalan Suunnist.
 840   11.23  10.52   17747  114550 Salminen Pertti          Hämeenlinnan Suunnistaja
 841   11.27  10.46   34863  138458 Suokas Kyösti            Rasti Reipas
 842   11.33  10.40   12511  412549 Suonpää Pentti           Espoon Akilles
 843   11.05  11.14   30286   45642 Tuominen Niilo           Rasti-Perniö
 844   11.06  __.__   14711  130411 Wastimo Reijo            Pihkaniskat
 845   11.02  11.26   14620  153906 Viitanen Keijo           Helsingin Poliisi-Voim.
 846   11.34  10.38   13322  134958 Österberg Reino          Leppävaaran Sisu

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H75



 849   12.53  11.25    3802  159073 Aho Mauri                Helsingin Poliisi-Voim.
 850   12.45  11.31   14115  312807 Asikainen Ville          XYZ
 851   12.44  11.37   17025  142297 Brax Asko                Tampereen Pyrintö
 852   12.48  11.23   19594  148840 Franzén Bo-Gustaf        OK Raseborg
 853   12.42  11.43   19305   51551 Jakoaho Taisto           Hyvinkään Rasti
 854   12.50  11.33   30350  483228 Kesti Vilho              Helsingin Poliisi-Voim.
 855   12.43  11.39   17803   40086 Koskinen Olavi           Hämeenlinnan Tarmo
 856   12.54  11.19    3795  137893 Lahti Heikki             Leppävaaran Sisu
 857   12.46  11.29   13968  148336 Lario Heikki             Rastivarsat
 858   12.40  11.45    5005  118746 Liski Eero               Lounais-Hämeen Rasti
 859   12.52  __.__   12194  124314 Mättölä Jukka            Fiskarin Urheilijat -47
 860   12.51  11.21   26926  131909 Niemi Osmo               Helsingin Suunnistajat
 861   __.__  11.27   15364   58689 Pohjanpelto Pekka        Lahden Suunnistajat-37
 862   12.41  __.__   32287  411865 Pyökäri Antero           RastiPiikkiö
 863   12.39  11.41   25115  140669 Ranta Esko               Lahden Suunnistajat-37
 864   12.47  __.__   30133  120394 Venhola Juhani           Leppävaaran Sisu
 865   12.49  11.35       2  142900 Virtanen Pertti          Lahden Suunnistajat-37

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H80



 868   12.03  11.15   14113   90400 Kimpimäki Kauko          XYZ
 869   12.00  __.__   14119  480654 Luonteri Tapani          XYZ
 870   12.05  11.19    5009  126031 Lätti Erkki              Lounais-Hämeen Rasti
 871   12.04  11.17   18524   53819 Niemi Pauli              Suunta-Sepot
 872   12.06  __.__   15377  412544 Riihelä Pauli            Lahden Suunnistajat-37
 873   12.02  11.13   16115   50458 Saksman Kyösti           Mesikämmenet
 874   12.01  __.__   19585  153199 Sirviö Ervi              OK77

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H85



 877   11.55  11.05   18017  118121 Knaapi Jouko             Salon Viesti

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H20



 880   __.__  11.37    6634  142384 Ahlqvist Lars-Johan      OK Orient
 881   12.54  __.__   11263  122706 Alén Rasmus              Kangasala SK
 882   __.__  11.29    9506  140390 Alppi Antti              Kankaanpään Suunnistajat
 883   12.49  __.__    7847  137794 Blomster Daniel          IF Sibbo-Vargarna
 884   12.42  __.__   19816  150612 Brunell Filip            IF Brahe
 885   12.46  __.__   16037  117897 Haikonen Mikko           Tampereen Pyrintö
 886   12.43  __.__    3242  113069 Heikka Lauri             SK Pohjantähti
 887   12.53  __.__   30532  411897 Ilmarinen Pyry           Delta
 888   12.51  __.__   22524  131980 Kaunisto Antti           Tampereen Pyrintö
 889   12.40  11.41   19992   58977 Laakso Mikko             Helsingin Suunnistajat
 890   12.52  11.31   23525  123430 Lahtinen Tuomo           Itä-Hämeen Rasti
 891   12.55  __.__   19725  120350 Lehtinen Juuso           Lahden Suunnistajat-37
 892   12.33  __.__     899  114548 Linnainmaa Lauri         Koovee
 893   12.41  __.__    2753  150702 Martelius Jesse          MS Parma
 894   __.__  11.33    1590  480687 Mikkola Oskari           Helsingin Suunnistajat
 895   12.56  11.27    1113   83674 Molnar Attila            Helsingin Suunnistajat
 896   __.__  11.25    3660  128107 Mäkinen Tapani           Mäntsälän Urheilijat
 897   12.44  11.49    3024  152758 Nurmiainen Aaro          Lappeen Riento
 898   12.57  11.35    8567   95032 Pantsar Taneli           Pellon Ponsi
 899   __.__  12.01   25952  413245 Penttinen Topi           OK Orient
 900   12.37  11.57    6239  152079 Ruokonen Miika           Kaakon Rasti
 901   12.36  11.59   21076   93128 Saikko Ville             Lappeen Riento
 902   12.39  11.51    8932  402592 Sankari Matias           Itä-Hämeen Rasti
 903   12.45  11.47    8892   74163 Siren Mikko              Angelniemen Ankkuri
 904   12.35  11.53    3189   52771 Suhonen Antto-Iiro       Kuopion Suunnistajat
 905   12.50  __.__    2749  149098 Vainio Eero-Matti        MS Parma
 906   12.38  11.55   35926  138288 Vehmas Risto             Virtain-Ruoveden Suunnis
 907   12.48  11.45    3748  404162 Viljakainen Antton       Anttolan Urheilijat
 908   12.47  11.39   21949  128627 Yrjä Aki                 Perttelin Peikot
 909   12.34  __.__   48614   53504 Zaslonkin Petr           Hiisirasti

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H18



 912   13.29  10.15    4422  402693 Aaltonen Lassi           Helsingin Suunnistajat
 913   13.32  __.__   15432  142290 Blomster Fredrik         IF Sibbo-Vargarna
 914   13.20  __.__       0   76547 Eran Segal               Koovee
 915   13.24  10.23    3469  408014 Haajanen Erik            OK Raseborg
 916   13.28  __.__   16216  110935 Huusari Pauli            Lahden Suunnistajat-37
 917   13.27  __.__   21121   99285 Hänninen Jarkko          Delta
 918   13.25  __.__    7515  133476 Kangas Panu              Helsingin Suunnistajat
 919   13.21  10.25   26098  410617 Kankkunen Matias         OK77
 920   13.23  __.__   24130   43760 Koskela Tomi             Angelniemen Ankkuri
 921   13.35  10.13    4876  153437 Lahtinen Juho            Itä-Hämeen Rasti
 922   __.__  10.19   16886  125926 Laine Miika              Kymin Suunnistajat
 923   13.33  10.11    5631  125242 Matikainen Juho          Kuusankosken Urheiluseur
 924   __.__  10.27    9025  153193 Oksanen Tommi            Helsingin Suunnistajat
 925   13.31  __.__   21269  149157 Paldan Ville             Koovee
 926   13.30  10.21   24272  410782 Von Schoultz             OK Orient
 927   13.22  __.__    8899   52172 Valkonen Lauri           Itä-Hämeen Rasti
 928   13.34  10.17    3472  411781 Wickholm Roy             OK Raseborg
 929   13.26  __.__   25707  125209 Voutilainen Simo         Karjaan Ura

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H16



 932   12.59  __.__    7538  130469 Blomster Anders          OK77
 933   13.05  11.24   16418   59896 Hakulinen Niko           Vehkalahden Veikot
 934   13.02  __.__   37550  135867 Hakulinen Teemu          Espoon Suunta
 935   __.__  11.10   13098   95137 Heikkinen Lassi          Helsingin Suunnistajat
 936   13.03  11.16   11687  128032 Huostila Anssi           Lammin Säkiä
 937   12.53  11.36    5572   45836 Kerkola Riku             Suomusjärven Sisu
 938   13.07  11.14   11372   89312 Korja Taavi              Delta
 939   12.58  11.20    2034  123371 Laakso Markus            Helsingin Suunnistajat
 940   12.52  11.22    1390  402245 Lehto Elias              Karjaan Ura
 941   12.50  11.32    1933  488129 Leino Akseli             Rajamäen Rykmentti
 942   12.54  __.__   10060  128325 Lindholm Oscar           OK77
 943   __.__  11.18   16822  408949 Loukkalahti Otto         Delta
 944   13.00  11.30    1336   58542 Lousio Janne             Pihkaniskat
 945   13.04  11.12    9805  120379 Pasanen Ville            OK77
 946   12.51  11.34    2608  120408 Salervo Mikko            OK77
 947   13.06  __.__   21757  138420 Stenström Joni           OK Raseborg
 948   12.56  11.28   10293  312883 Sundman Edvard           Delta
 949   13.01  __.__   25718  150587 Voutilainen Ismo         Karjaan Ura
 950   12.57  11.26   11294  112767 Vuorenmaa Ville          Espoon Suunta
 951   12.55  11.38   17848  117504 Väänänen Vili            IF Sibbo-Vargarna

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H14



 954   11.14  __.__   12998  120416 Björklöf Tomas           Karjaan Ura
 955   11.00  10.15   19306  119891 Hanhijärvi Petrus        Espoon Akilles
 956   11.10  10.05    7614   83789 Honkonen Jesper          OK Orient
 957   11.12  10.09    5738  150638 Hällström_af Fabian      OK77
 958   11.16  10.01   21077   89137 Ikäheimo Ilmari          Espoon Suunta
 959   11.02  10.13   14494   82013 Koskivirta Oskari        Kymin Suunnistajat
 953   11.22  12.00   40012   53994 Kumpulainen Oiva
 960   11.20  10.07    1393  133502 Lehto Linus              Karjaan Ura
 961   11.06  10.17   37511  411699 Rantala Joonas           Riihimäen Suunnistajat
 962   11.08  10.11   11599  153334 Suominen Eemeli          Delta
 963   11.18  10.03   35146  146509 Visuri Kare              OK77
 964   11.04  10.19   27651  135142 Wörlin Max-Mikael        Helsingin Suunnistajat

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H13



 967   11.25  10.09    7125   99739 Hietaoja Atte            Helsingin Suunnistajat
 968   11.13  10.17   14391  111273 Huostila Tommi           Lammin Säkiä
 969   11.05  __.__    6066  123319 Jumppanen Oskari         Hyvinkään Rasti
 970   11.19  10.03    5649  148320 Kerkola Nico             Suomusjärven Sisu
 971   11.15  __.__   35816  145877 Kivinen Vinsci           Hyvinkään Rasti
 972   11.27  10.05    3316  131175 Linjama Aapo             Espoon Suunta
 973   11.11  10.21    7428  119910 Louhi Johannes           Helsingin Suunnistajat
 974   __.__  10.15    4089   53828 Molnar Daniel            Helsingin Suunnistajat
 975   11.17  10.13   29185  126352 Pernu Lari               Espoon Suunta
 976   11.07  __.__   21472  133784 Pietikäinen Aleksi       Pihkaniskat
 977   11.23  10.07    3628  148556 Puputti Tuomas           Delta
 978   11.21  __.__   22786  411775 Rantala Markus           Helsingin Suunnistajat
 979   __.__  10.11    2763  126762 Ray Jonathan             OK77
 980   11.01  10.25     508  122614 Salmenkylä Anton         Helsingin Suunnistajat
 981   11.03  10.23   25541  152020 Tulonen Benjamin         Delta
 982   11.09  10.19   13184  135723 Vehmas Miika             Espoon Suunta

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H12



 984   __.__  10.00   31452  135166 Brenner Oskar            OK77
 985   11.41  10.14   11642  131601 Heinaro Lauri            Espoon Suunta
 986   12.05  __.__   20025  148914 Hietaoja Akseli          Delta
 987   11.51  __.__   36828  154504 Hirvonen Joni            Asikkalan Raikas
 988   11.45  10.10   28996  120209 Kontinen Niko            Navi
 989   12.01  __.__   36749  153163 Lahtinen Vesa            Delta
 990   11.47  __.__   31001   58150 Lindberg Johannes        Delta
 991   11.49  10.08   37462  153045 Munck Sakari             Espoon Suunta
 992   11.39  10.18   12959  119894 Mäki-Petäys Matias       Espoon Akilles
 993   11.53  __.__   33831  137561 Rantamäki Atte           OK Raseborg
 994   11.55  10.16   32433   44990 Roine Leevi              Delta
 995   11.43  10.12    6341   55598 Schoultz_von John        OK77
 996   12.03  10.02   35252  410746 Tala Miika               Helsingin Suunnistajat
 997   11.57  10.04   35096  142992 Tiljander Ville          Hyvinkään Rasti
 998   11.59  10.06   35148  138993 Visuri Ilari             OK77

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H12TR



1001   11.26  10.06   20212  144229 Hakala Leo               Tampereen Pyrintö
1002   11.32  10.02   38440  412789 Lehikoinen Elias         Espoon Suunta
1003   11.30  __.__   12486       0 Mäkinen Santeri          Keravan Urheilijat
1004   __.__  10.04   37512  142206 Rantala Justus           Riihimäen Suunnistajat
1005   __.__  10.08   29360  119861 Uusitalo Tuomas          Espoon Akilles
1006   11.28  10.10   27404   93683 Varpula Ville            Espoon Suunta

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H10RR



1009   11.56  __.__     356  136054 Asklöf Henrik            Lynx
1010   11.50  __.__   13141  152283 Asklöf Viktor            Lynx
1011   12.09  10.06     372   47008 Boström Kristian         Lynx
1012   12.03  10.11   22355   55285 Donner Jonny             OK77
1013   11.49  __.__   12773  141977 Hiiro Artturi            Rajamäen Rykmentti
1014   12.00  __.__   29668  156122 Holmberg Kjetil          Lynx
1015   11.48  10.24   10471  123703 Hursti Otso              Espoon Suunta
1016   11.57  10.17   27671  412524 Hursti Toivo             Espoon Suunta
1017   __.__  10.21   10475  152894 Jylhä Leo                Espoon Suunta
1018   11.58  10.15   23570  150717 Kemppi Topias            Rajamäen Rykmentti
1019   12.07  10.09   26744   45837 Kerkola Teemu            Suomusjärven Sisu
1020   12.14  10.00   10499  485536 Koponen Matias           Lynx
1021   __.__  10.10   27425   52357 Koskinen Olli            Delta
1022   11.55  10.20     662   83717 Kuusivaara Joonas        Espoon Akilles
1023   11.46  __.__   34213  135135 Laaksonen Emil           Espoon Suunta
1024   11.45  10.18   13893  117086 Laitamäki Wille          Delta
1025   __.__  10.03   35624  410770 Mbembela Karim           Lynx
1026   12.02  10.16   36998       0 Myllärinen Vertti        Lappeen Riento
1027   12.10  10.05   37860  113578 Mäkinen Matti            Keravan Urheilijat
1028   11.59  10.14   10493  152985 Nummela Tuomas           Espoon Suunta
1029   11.47  10.23   28361   47881 Nurminen Eerik           Kangasala SK
1030   11.54  __.__   34217  412799 Pajuoja Otso             Espoon Suunta
1031   12.04  10.12     244  154124 Pekkala Tuukka           Espoon Suunta
1032   11.44  10.22   36792  148215 Raitola Sami             Lynx
1033   12.01  __.__   34239  410897 Rautio Mikael            Espoon Suunta
1034   12.06  10.07    9342  122615 Salmenkylä Emil          Helsingin Suunnistajat
1035   11.53  10.19   28642   44965 Salo Juho-Pekka          Lynx
1036   11.52  __.__       0  128046 Söderholm Tobias         OK Raseborg
1037   12.13  10.01   34196  135616 Tikkanen Elias           Espoon Suunta
1038   11.51  __.__   35631  148855 Uotila Aleksi            Helsingin Suunnistajat
1039   12.12  10.02   10345  146029 Uusitalo Topias          Espoon Akilles
1040   12.11  10.04   11866  126970 Viinikainen Vilppu       Espoon Suunta
1041   12.08  10.08   12825  125723 Vuorenmaa Antti          Espoon Suunta
1042   12.05  10.13   28568   74568 Väkeväinen Heikki        Lynx

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D21A



1044   11.44  __.__    9632  139862 Andelin Sanna            Lahden Taimi
1045   12.25  10.00   22951  488070 Anttila Liisa            Koovee
1046   12.29  __.__   34133   45383 Asikainen Maija          Rasti-Lukko
1047   12.13  10.12   32355  401978 Backlund Pernilla        Närpes OK
1048   __.__  10.08    6479   70438 Dambe Inga               Paimion Rasti
1049   11.58  10.40   28796  411123 Fagerudd Salla           Paimion Rasti
1050   12.17  10.20   10486  118893 Forsström Sara           Paimion Rasti
1051   __.__  10.34   33590  412809 Gunell Yvonne            Pargas IF
1052   12.16  __.__   21514  135444 Harju Anna-Kaisa         MS Parma
1053   12.22  10.16   34836  114627 Honkanen Johanna         MS Parma
1054   11.57  __.__    3274  488029 Iso-Markku Paula         Kalevan Rasti
1055   12.21  10.14   28323   54498 Isoniemi Tiina           Rasti-Jyry
1056   12.02  __.__   13128  483870 Jauhiainen Lena          IF Sibbo-Vargarna
1057   11.38  __.__    6717   55162 Juga Emma                Keravan Urheilijat
1058   11.41  10.54   23542  133841 Järvinen Jenni           Hiisirasti
1059   12.18  10.22    5241  410701 Kangasaho Essi           Delta
1060   12.24  10.02   22264  112311 Kangasaho Hanna          Lynx
1061   12.30  __.__    4591  411866 Kiiski Johanna           Helsingin Suunnistajat
1062   12.31  10.06   17643   44044 Kivelä Riikka            Vehkalahden Veikot
1063   __.__  10.46   17585  485584 Koponen Anna             Lynx
1064   12.27  __.__   22345  123281 Kyckling Katja           Hyvinkään Rasti
1065   __.__  10.28   12788  154767 Laakso Niina             Delta
1066   11.39  10.58   30874  156797 Lahtimies Malena         Leppävaaran Sisu
1067   11.47  __.__   22634  147976 Laine Hanna              Rastivarsat
1068   __.__  10.30   24235   83809 Lamminpää Hilla          OK Orient
1069   11.35  11.00   34145  127813 Leijola Laura            Delta
1070   __.__  10.56   10259  409062 Leskinen Anne-Mari       Lynx
1071   11.34  10.32    2465  407127 Lindeqvist Katri         Paimion Rasti
1072   __.__  10.38    3523   55594 Lönnberg Frida           Pargas IF
1073   12.01  __.__   38587  118133 Malmi Päivi              Helsingin Suunnistajat
1074   12.11  __.__   31929   59779 Mettälä Jenni            Hiisirasti
1075   11.49  __.__     825  413413 Muukkonen Eveliina       MS Parma
1076   12.19  __.__   18075   46964 Mykkänen Terhi           Siilin Rasti
1077   11.37  __.__   27965  130517 Mäkitammi Satu           Kangasala SK
1078   12.03  __.__   14439  137736 Männikkö Niina           Rajamäen Rykmentti
1079   11.54  __.__   37979  483889 Niittymäki Johanna       Hämeenlinnan Suunnistaja
1080   12.04  __.__    1071  127922 Noponen Heli             Delta
1081   11.40  __.__   31883  148731 Norrgrann Heidi          Närpes OK
1082   __.__  10.48   32895   50149 Norrgrann Saara          Paimion Rasti
1083   12.28  10.10   12943  407154 Ojapalo Matleena         Rajamäen Rykmentti
1084   12.32  __.__   22464  126348 Orkola Pirita            Delta
1085   12.06  __.__   17644  135709 Orkola Saana             Delta
1086   11.42  11.02   23652   56632 Paavilainen Sanna        Anttolan Urheilijat
1087   12.14  __.__   38169   84811 Palomäki Sanna           Lapuan Virkiä
1088   12.07  __.__   24502  120422 Papinsaari Heini         Kangasala SK
1089   11.50  __.__    1545   51313 Paulin Jenny             Delta
1090   11.45  11.04    4846  140744 Pulkkinen Jaana          Paimion Rasti
1091   11.36  __.__   12537  153049 Rantoja Kaija            Rastiketut
1092   12.05  __.__    2458   40637 Renlund Daniela          OK77
1093   12.23  10.04   18283  122586 Ruhanen Hanna            Helsingin Suunnistajat
1094   11.53  __.__   24128  125200 Ryynänen Johanna         MS Parma
1095   __.__  10.26   15813   48087 Röytiö Jaana             Paimion Rasti
1096   12.00  __.__   20582  109879 Salmenoja Sanna          MS Parma
1097   12.20  10.18   38885  122263 Salmi Maria              Lappeen Riento
1098   11.52  __.__    6530   74593 Salminen Henna           OK77
1099   12.15  __.__   31846  137760 Sane Mari                Helsingin Suunnistajat
1100   11.43  __.__    1361  483245 Saranen Anastasia        Pihkaniskat
1101   12.26  __.__    9258   48915 Sell Raisa               OK77
1102   11.56  10.44   16408   58216 Sidensnöre Tiina         Rasti-Jyry
1103   11.51  __.__   16179  409362 Taini Mia                Koovee
1104   __.__  10.42   14460   40955 Tarvonen Silja           Kangasniemen Kalske
1105   __.__  10.52   15148  156114 Tervo Susanna            MS Parma
1106   12.10  10.24   16889  117462 Timperi Riikka           Vehkalahden Veikot
1107   11.48  10.50   16255  138677 Töyrylä Salla            Vehkalahden Veikot
1108   12.09  __.__    3016  128832 Uotila Erika             Koovee
1109   11.55  __.__   25524  138151 Virekunnas Elina         Delta
1110   11.59  10.36   31104   40690 Väre Tiina               Someron Esa
1111   12.08  __.__   27156  410741 Åkerman Anu              Helsingin Suunnistajat
1112   11.46  __.__    6661  312903 Åkermarck Ramona         Helsingin Suunnistajat

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D21AL



1114   11.48  __.__   15748   82583 Andelin Marjaana         Lahden Taimi
1115   11.31  12.32    7091  148620 Hammarberg Mervi         Hämeenlinnan Tarmo
1116   11.36  __.__    7151   41693 Hautala Heidi            Rasti-Jussit
1117   11.40  12.22   23515  113423 Karjalainen Katariina    Kuopion Suunnistajat
1118   11.30  12.36    3607   55933 Kemppi Johanna           Rajamäen Rykmentti
1119   11.42  12.12   23850   83816 Koivupuro Heta-Kaisa     Kymin Suunnistajat
1120   11.47  __.__   34025   43821 Kukkonen Joosefiina      Angelniemen Ankkuri
1121   11.46  12.16   15526  152330 Lakanen Reetta           Vehkalahden Veikot
1122   11.43  __.__    3147  483868 Lindqvist Angelica       IF Sibbo-Vargarna
1123   11.44  12.20     954   46352 Luontola Susanna         Rastikarhut
1124   11.34  __.__   23324  152293 Löyttyjärvi Sara         Rasti-Jyry
1125   11.37  12.38   25062  138129 Meriheinä Sabrina        IF Sibbo-Vargarna
1126   __.__  12.08   12944  123284 Niemi Sara               Rajamäen Rykmentti
1127   11.41  12.18   32442  135591 Nieminen Outi            Rajamäen Rykmentti
1128   11.32  12.24     251  148835 Nurminen Henna           Kangasala SK
1129   __.__  12.26    2106   92609 Penttinen Sohvi          Lahden Suunnistajat-37
1130   11.35  12.28   38508  128139 Rautakorpi Tiina         Espoon Akilles
1131   11.38  12.30   19571   47800 Ryynänen Laura           Pihkaniskat
1132   __.__  12.34    7265   44049 Syrjälahti Elina         Delta
1133   11.39  12.14   17531  135775 Väli-Klemelä Annamaria   Paimion Rasti
1134   11.33  __.__   35921   45065 Väli-Klemelä Maiju       Karkki-Rasti
1135   11.45  12.10   16733   47291 Örn Outi                 Kärkölän Kisa-Veikot

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D21C



1136   13.06  __.__   16007   40511 Eskola Marianne          Tampereen Pyrintö
1137   13.04  __.__   20310   49005 Kerkola Kaisa            Tampereen Pyrintö
1138   __.__  10.09   39108  145988 Kohonen Maiju            KanKi
1139   13.10  10.07    7251   99713 Laine Matilda            Delta
1140   13.09  10.01       0  128829 Mitenkova Luibov         Azimut
1141   13.07  __.__   19757   49302 Nyman Helena             OK Raseborg
1142   13.05  10.05    3815   54905 Sintonen Sanna           Koovee
1143   13.08  10.03   31171   43311 Tikka Maija              Raja-Karjalan Suunnist.

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D35



1144   11.49  __.__   25986   47010 Asklöf Johanna           Lynx
1145   11.44  12.10   23086  153460 Erola Larissa            Helsingin Suunnistajat
1146   12.02  11.46   14961  137476 Francke Astra            Rajamäen Rykmentti
1147   12.01  11.54   21334  127738 Hakala-Kähäri Johanna    TuKis
1148   __.__  12.00   18123   46553 Isoherranen Kirsi        OK77
1149   11.46  12.06    5547  127951 Jaatinen Jaana           Suomussalmen Rasti
1150   11.54  __.__   33952  133813 Ketola Mervi             Hämeenlinnan Suunnistaja
1151   11.42  __.__    8333   43919 Kulmala Päivi            Rajamäen Rykmentti
1152   11.51  12.02   24894  147907 Leskinen Noora           Rasti-Jyry
1153   11.52  12.04   11375   49824 Luoma Päivi              Pihkaniskat
1154   12.00  __.__   30354  130279 Manninen Kristiina       Delta
1155   11.43  12.16    2487  408764 Mikkola Marika           Kalevan Rasti
1156   __.__  12.14   17075   45121 Nyholm Tanja             Karkki-Rasti
1157   11.55  11.56   32503  128890 Oja Iina                 Pihkaniskat
1158   11.41  __.__    2707   51249 Plit Henna               Lynx
1159   11.45  12.12   26363  156118 Polso Anne               Vetelin Urheilijat
1160   11.48  11.58   19148  142411 Rantamäki Pernilla       OK Raseborg
1161   11.50  __.__   38416   82071 Reitmaa Outi             Delta
1162   11.53  __.__   16369  410743 Tala Satu                Helsingin Suunnistajat
1163   11.59  11.50   12800  119080 Turakainen Irene         Helsingin Suunnistajat
1164   11.57  __.__    4139  119872 Vaano Kristiina          Lauttakylän Luja
1165   11.40  __.__   39384  135417 Vesterinen Kirsi         Hyvinkään Rasti
1166   11.58  11.48   29600   47974 Vihavainen Meri          Lynx
1167   11.47  12.08   27181  142961 Vikman Katri             Delta
1168   11.56  11.52   26386  112510 Vikström Liisa           Ounasvaaran Hiihtoseura

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D40



1169   12.23  __.__   16486  126897 Anttila Mervi            Rajamäen Rykmentti
1170   12.17  10.57   25987   47009 Boström Kirsi            Lynx
1171   __.__  11.01   15365  141760 Dahlman-Tervala Maarit   Rastivarsat
1172   12.21  10.55   30402  126113 Danielsson Malin         OK Raseborg
1173   12.36  __.__    3432  120297 Guseff Virpi             Hirvensalon Heitto
1174   12.25  __.__   31134   88093 Hanhijärvi Leena         Espoon Akilles
1175   __.__  10.51    3428   94831 Hannula Kristiina        Mäntsälän Urheilijat
1176   12.28  __.__   33826  120450 Hirvonen Leena           Asikkalan Raikas
1177   __.__  10.43   26462  148216 Hoffman Paulina          OK77
1178   12.19  __.__    5985   56972 Jaskari Paula            Hollolan Urheilijat -46
1179   12.42  __.__   36516   83732 Kainulainen Tiina        Helsingin Suunnistajat
1180   12.41  10.23    6737  411840 Kerkola Tiina            Suomusjärven Sisu
1181   12.16  11.07    2592   54108 Kollanen Teresa          Rasti-Kurikka
1182   12.33  10.25   15808  123191 Lankinen Hanna           Helsingin Suunnistajat
1183   12.34  10.29    2359  112361 Louhi Katri              Turun Suunnistajat
1184   12.38  10.27   13182   56585 Lousio Sanna             Pihkaniskat
1185   12.20  10.53   32426  155096 Miettinen Susanna        Delta
1186   __.__  10.35   11631   53782 Molnar Pia               Helsingin Suunnistajat
1187   12.18  10.59    4791  150720 Myllys Leena             Helsingin Suunnistajat
1188   12.37  __.__    4792   53857 Myllys Liisa             Helsingin Suunnistajat
1189   12.27  __.__   12694   90878 Pietikäinen Minna        Pihkaniskat
1190   12.26  10.47   16368  400886 Rantala Eija             Helsingin Suunnistajat
1191   12.32  10.39   37314  142469 Rantala Katja            Riihimäen Suunnistajat
1192   __.__  11.03   19524  148668 Ray Carola               OK77
1193   __.__  10.45     205   45061 Roine Virpi              Delta
1194   12.30  __.__   23444   47989 Roininen Anu             Järvenpään Palo
1195   12.15  11.05   39002  136649 Salokangas Anu           Espoon Akilles
1196   12.31  10.41   24154  145863 Simola Anni              Lynx
1197   12.24  __.__   14243   47228 Tervo-Rantakokko Tiina   Helsingin Suunnistajat
1198   __.__  10.37   21908  100341 Teräväinen Kirsi         Delta
1199   12.39  __.__   18263  140049 Tilli Virpi              Lynx
1200   12.35  10.21   16377  102607 Torp-Donner Heidi        OK77
1201   12.22  10.49    5026  152708 Valkonen Sanna           Turun Suunnistajat
1202   __.__  10.31   25271   47682 Valkonen-Korhonen Minna  Kuopion Suunnistajat
1203   12.29  10.33   30301  128840 Yli-Kauppila Marika      Punkalaitumen Kunto
1204   12.40  __.__    7629   51766 Österberg Monika         OK77

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D45



1207   11.10  12.08   19822  123361 Airaksinen Merja         Kuopion Suunnistajat
1208   11.17  __.__    6870  120850 Ala-Kasari Outi          Rasti-Kurikka
1209   11.18  __.__   31210  128013 Elonen Jaana             Lahden Suunnistajat-37
1210   11.07  __.__   31161  113018 Forsell Ritva            OK Raseborg
1211   11.02  12.20       0  136698 Gureev Olga              S-Petersbu
1212   11.21  12.04    3570   77863 Haajanen Ulrika          OK Raseborg
1213   11.15  __.__   17113   82004 Hokajärvi Anja-Riitta    Pihkaniskat
1214   11.08  12.18     130  122633 Kekäläinen Kaija         Helsingin Suunnistajat
1215   11.00  __.__   29136   44810 Kirvesmies Vuokko        Lahden Suunnistajat-37
1216   11.01  12.16   33471  485673 Kurri Leena              Navi
1217   11.22  __.__   15801   74855 Lankinen Pauliina        Helsingin Suunnistajat
1218   11.04  12.26   24651   42078 Ljungqvist-Sarparanta Ni Lynx
1219   11.11  __.__    7216   90200 Marila Satu              Tampereen Pyrintö
1220   11.13  __.__   19887  119020 Matilainen Mirja         Helsingin Suunnistajat
1221   __.__  12.02     792   43531 Mbembela Tuula           Lynx
1222   11.20  12.14   18407   43934 Mäkelä Anja              Riihimäen Suunnistajat
1223   11.09  __.__   14728  143925 Mäki-Petäys Eeva         Espoon Akilles
1224   11.03  __.__   30957  128060 Pääkkönen Tarja          Karjaan Ura
1225   11.14  __.__   12507   42223 Salmi Kirsti             Rajamäen Rykmentti
1226   11.12  12.22   20867  138111 Sankari Eeva             Itä-Hämeen Rasti
1227   11.06  12.10    1517   51284 Sarkki Sirkka            Keravan Urheilijat
1228   11.19  12.06   19109   55596 Schoultz_von Annika      OK77
1229   11.16  12.12       0  156033 Sokolova Svetlana        S-Petersbu
1230   __.__  12.00   13595   54396 Vestola Arja             Nastolan Terä
1231   11.05  12.24   14630  130239 Vierikko Annamari        Helsingin Suunnistajat

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D50



1234   11.20  11.30    6631   92980 Eisanen Tea              Maarian Mahti
1235   11.13  11.44   12791   83722 Heikkinen Amanda         Pihkaniskat
1236   11.17  11.42   26755  114284 Jetsonen Sari            Kuopion Suunnistajat
1237   11.03  12.06   17609  150693 Jumppanen Helena         Pihkaniskat
1238   11.26  __.__   12291  122494 Kananen Eeva             Tampereen Pyrintö
1239   11.07  11.58   13792   44908 Karlström Siv            OK77
1240   11.11  __.__    4124   42414 Kiiskinen Gunnevi        Tampereen Pyrintö
1241   11.24  __.__    7524  142412 Korpio Aulikki           Valkeakosken Haka
1242   11.25  11.34   27027  117811 Kottonen Annariitta      Lynx
1243   11.04  12.08   25328   45188 Laaksonen Anita          Tarpian Suunta
1244   11.05  12.00   13695  147789 Lahtinen Terttu          Itä-Hämeen Rasti
1245   11.08  __.__   12677  141962 Lehto Ulla               Kymin Suunnistajat
1246   11.06  12.02   18965  131966 Leskinen Tiina           Lynx
1247   11.09  11.56    5230   58550 Litmanen Päivi           Helsingin Suunnistajat
1248   __.__  11.46   26265  135076 Lång Gun-Viol            MS Parma
1249   11.01  __.__   31804   43958 Mattila Hilkka           Turun Suunnistajat
1250   11.16  11.40    5722  111173 Montonen Outi            Lammin Säkiä
1251   11.21  __.__    8322  123311 Niemi Päivi              Rajamäen Rykmentti
1252   11.22  11.38    3663  480679 Nordberg Liisa           Helsingin Suunnistajat
1253   11.14  __.__    4377  153745 Ojajärvi Seija           Helsingin Suunnistajat
1254   11.19  11.36    1809   87878 Pelto-Huikko Anne        Epilän Esa
1255   __.__  11.54   15248  138365 Saarikoski Päivi         Pihkaniskat
1256   11.12  11.52   10987   90235 Sani Tuula               Hollolan Urheilijat -46
1257   __.__  11.48     364   53998 Siren Ritva              Riihimäen Suunnistajat
1258   11.18  __.__    6835   65733 Soini Tarja              Tarpian Suunta
1259   11.10  12.04    1416   49228 Toivonen Kaisu           Ounasvaaran Hiihtoseura
1260   11.23  11.32   35843  140442 Töyrylä Marja            Kymin Suunnistajat
1261   11.02  __.__   14446   49952 Väisänen Ritva           Kymin Suunnistajat
1262   11.15  11.50    4390   40164 Yli-Ikkelä Marika        Akilles OK

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D55



1265   11.35  12.00   17269  483851 Ahlqvist Kristiina       Raisu Lumous
1266   11.23  __.__   13405  109772 Andelin Tarja            Lahden Taimi
1267   11.37  11.52    2832   43112 Hyvönen  Eija            Rasti-Pielinen
1268   11.29  12.06    8327    8327 Hämäläinen Anneli        Helsingin Suunnistajat
1269   11.39  11.42    8328  141859 Hämäläinen Riitta        Helsingin Suunnistajat
1270   11.41  11.54   38940  125101 Illaru Sinikka           Delta
1271   11.34  12.04    1114   42340 Juura Maarit             Kankaanpään Suunnistajat
1272   11.33  11.58    5888  485514 Kangasaho Sirpa          Delta
1273   11.46  11.38   28615  121258 Kanste Helena            Sotkamon Jymy
1274   __.__  12.18   27221   45685 Karvonen Iris            Leppävaaran Sisu
1275   11.32  12.02    2192  128808 Koskialho Elisabeth      Rasti-Lukko
1276   11.42  11.44   10291  413144 Kurvinen Ulla            Länsi-Uudenmaan Suunnist
1277   11.45  11.40    6863  141763 Laine Anneli             Rastivarsat
1278   11.36  11.50   25878   53904 Lappeteläinen Raija      Hyvinkään Rasti
1279   11.28  12.10   22577  126035 Nurminen Eija            Tampereen Pyrintö
1280   11.30  11.56   12628  412508 Ojapalo Anneli           Rajamäen Rykmentti
1281   11.20  12.20   30901  149156 Pajunen Arja             Oriveden Ponnistus
1282   11.22  12.22   25697  127952 Pienimäki Marit          OK Raseborg
1283   11.38  11.48   16984   81489 Pöntinen Tuula           Navi
1284   11.24  12.14   29200   42204 Raiko Erja               Hyvinkään Rasti
1285   11.27  __.__   33789  128128 Reponen Sirpa            Raisu Lumous
1286   11.43  11.46    4532  413222 Soanjärvi Tuija          Lynx
1287   11.44  __.__   11116   41986 Strang Heidi             Hyvinkään Rasti
1288   11.25  __.__   21416   43653 Suna Eija                MS Parma
1289   11.26  12.12   30180  122722 Turku Kaija              Helsingin Suunnistajat
1290   11.31  12.08    2442   55992 Turunen Päivi-Kaarina    Hiisirasti
1291   11.40  __.__    9538   49301 Windahl Leni             OK Raseborg
1292   11.21  12.16    8433  135772 Väli-Klemelä Marja-Leen  Delta

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D60



1295   13.59  12.07   17156   65587 Ahonen Ulla              Hämeenlinnan Suunnistaja
1296   13.48  12.25    8524  411129 Hautala Tuula            Oulun NMKY:n Urheilijat
1297   13.47  12.27   24791  120210 Honkavaara Paula         Delta
1298   13.45  12.31   33819  121184 Kajava Ritva             Hämeenlinnan Suunnistaja
1299   13.51  12.21   34797   45803 Kanerva Marja            Raisu Lumous
1300   13.52  __.__    2502  119954 Koivula Åsa              Helsingin Suunnistajat
1301   14.01  12.03   16957  123316 Kämäräinen Paula         Hiidenkiertäjät
1302   14.00  __.__     204  408158 Laine Irmeli             Delta
1303   13.57  12.13   39689   47956 Lindsten Ulla            Lynx
1304   13.50  __.__   30183  409079 Luoma Helena             Pihkaniskat
1305   13.49  12.23   18752  138370 Malmsten Beatrice        Lynx
1306   14.05  12.05   15319  120996 Ohramaa Tuula            Rasti-Jyry
1307   13.55  12.09   17965  114483 Ojamaa Marja-Liisa       Salon Viesti
1308   13.46  __.__    6965  408731 Peltola Kati             MS Parma
1309   14.06  11.59   39292  117617 Pitkänen Eila            Jämsän Retki-Veikot
1310   13.53  12.17     111  405363 Pulkkinen Arja           Joutsenon Kullervo
1311   13.54  12.11   26057  140667 Reinikainen Pirjo        Rasti-Jyry
1312   14.04  __.__   17760   81650 Savonen Leena            Hämeenlinnan Suunnistaja
1313   13.56  12.19    7501  123171 Stoor Anne               Kokkolan Suunnistajat
1314   14.03  12.01   32735  138117 Sundberg Liisa           Lynx
1315   13.58  12.15   26847  127935 Särkkä Liisa             Navi
1316   14.07  11.55   11908  124096 Tikka Eija               Raja-Karjalan Suunnist.
1317   __.__  12.29      50  138587 Vuorinen Kirsti          Hämeenlinnan Tarmo
1318   14.02  11.57   19144  123343 Åsten Salme              OK Raseborg

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D65



1321   12.07  12.15   27740  153210 Eskola Pirkko            Rasti 88
1322   12.14  12.07   16337  141856 Etholen Rose-Marie       Helsingin Suunnistajat
1323   12.16  __.__   24329  128714 Finnilä-Seitajoki Ulla   Rasti-Jyry
1324   __.__  12.03    7276   53885 Hovinen Riitta           Keravan Urheilijat
1325   12.17  __.__   18264  122720 Isoherranen Kaarina      Helsingin Suunnistajat
1326   12.05  12.27   14999  138412 Jalkanen Marke           Valkeakosken Haka
1327   12.21  11.57   14747  411863 Karvinen Tuulikki        Helsingin Suunnistajat
1328   12.15  11.59   15612  155689 Kuutti Kirsti            Perttelin Peikot
1329   __.__  12.13     652  412847 Latvasto Pirkko          Helsingin Suunnistajat
1330   12.12  12.17   39618  124340 Lindeman Gunnel          Helsingin Suunnistajat
1331   12.11  12.19   24118   44999 Mehtälä Marjatta         Delta
1332   12.09  12.25    2883   47838 Raatikka Marja           Helsingin Suunnistajat
1333   12.18  12.05   29539  120333 Rahkasuo Kaarina         Rasti 88
1334   12.13  12.11   31370  123441 Reeni Eva                Riihimäen Suunnistajat
1335   12.08  12.23   20939   50439 Ryytty Raija             SK Vuoksi
1336   __.__  12.21   13301  483770 Salmela Juulia           Riihimäen Suunnistajat
1337   12.19  12.01   13257  124282 Syväterä Hillevi         Riihimäen Suunnistajat
1338   12.10  __.__     841  126731 Talvitie Ulla            Keravan Urheilijat
1339   12.20  12.09   14602  138635 Tanska Eeva              Rastihaukat
1340   12.06  12.29   16378   99652 Torp Tytti               Helsingin Suunnistajat

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D70



1343   12.31  11.35    3852  142296 Brax Leena               Tampereen Pyrintö
1344   12.30  11.41   36628   44005 Havukorpi Airi           Delta
1345   12.27  11.47   30191   56592 Hiltunen Suvi            Helsingin Suunnistajat
1346   12.25  11.49   19456   42004 Jakoaho Ritva            Hyvinkään Rasti
1347   12.32  11.37    6259  404765 Lario Irma               Rastivarsat
1348   12.29  __.__   25738  485554 Pekkarinen Eila          Keravan Urheilijat
1349   12.33  11.39   14166  312916 Raunemaa Pirkko          Helsingin Suunnistajat
1350   12.28  11.43   24189  143578 Tahvanainen Pirkko       Hollolan Urheilijat -46
1351   12.26  11.45   30431  140668 Viitanen Aila            Helsingin Poliisi-Voim.

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D75



1354   12.17  __.__   13974  408162 Ikkala Leena             Helsingin Suunnistajat
1355   12.16  11.27    3793  138405 Lahti Kaija              Leppävaaran Sisu
1356   12.15  11.29   16116  411023 Rintanen Eila            Mesikämmenet

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D80



1359   11.16  10.57    8970  402504 Nieminen Sole            Jämsän Retki-Veikot
1360   11.15  10.59   10616   51780 Saarikoski Ritva         Pihkaniskat

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D20



1365   11.29  __.__   40945  142962 Feer Isabelle            Kangasala SK
1366   11.26  11.50   10789  485487 Karhunen Anni            Kuopion Suunnistajat
1367   11.17  11.54    7802   77872 Kauppila Sanna           Vehkalahden Veikot
1368   11.24  11.44   15358  150512 Kilpeläinen Elina        Vehkalahden Veikot
1369   11.25  11.46    9054   50032 Kosola Elli              SK Pohjantähti
1370   11.20  __.__    5949  128833 Kurppa Fanny             Angelniemen Ankkuri
1371   11.30  __.__    4489   95132 Lepola Sanni             OK Orient
1372   11.18  __.__   24122  123372 Lindeman Inkeri          Angelniemen Ankkuri
1373   11.19  __.__   16812  156105 Linnaila Charlotta       OK Orient
1374   11.28  11.52   34245  485552 Lylynperä Kaisa          Koovee
1375   11.22  11.56    6601  124368 Mattila Milla            Helsingin Suunnistajat
1376   11.15  11.58    6447   59969 Miettinen Tiia           MS Parma
1377   11.21  __.__   24403  130363 Munukka Ellu             Tampereen Pyrintö
1378   11.16  __.__   24500  142325 Niittynen Miia           Koovee
1379   11.27  __.__   33934   76640 Nurmela Sari             Vehkalahden Veikot
1381   11.23  11.48    6766  148317 Reponen Henna            Paimion Rasti

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D18



1384   12.04  __.__   35054  117975 Elonen Henni             Lahden Suunnistajat-37
1385   12.01  11.10    1134  138193 Forsell Susanna          OK Raseborg
1386   12.00  11.14   16453   91836 Hakulinen Jenni          Vehkalahden Veikot
1387   11.59  11.12   17772  120477 Hanhijärvi Annukka       Espoon Akilles
1388   __.__  11.06    6833  312873 Ilmoni Rafaela           OK77
1389   12.03  11.00   16470   83943 Kauppila Kaisa           Vehkalahden Veikot
1390   11.57  11.08    1467  140190 Korhonen Miitu           Kuopion Suunnistajat
1391   11.55  11.18   19564  123180 Lahtinen Katja           Helsingin Suunnistajat
1392   12.06  __.__    7807   83940 Nurmela Heini            Vehkalahden Veikot
1393   11.56  11.16   20742  123427 Oksanen Elina            Rasti-Perniö
1394   11.58  __.__    2887  117899 Sallinen Siru            Delta
1395   12.05  __.__    2886   44976 Sallinen Suvi            Delta
1396   12.02  11.04   23766  152230 Silvennoinen Emma        Paimion Rasti
1397   __.__  11.02   29366  137475 Westerlund Ina           OK77

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D16



1400   12.31  10.24    4270  112119 Bäck Josefina            OK Raseborg
1401   12.38  10.14    2343  114466 Essen_von Matilda        OK77
1402   12.34  10.18   14958  122922 Frenckell Johanna        OK Raseborg
1403   12.35  10.20   13651  124103 Heittola Suvi            Rasti-Kurikka
1404   12.37  10.08   12286  122585 Juppo Mona               Helsingin Suunnistajat
1405   __.__  10.22    1293  412520 Jylhä Henna              Kokkolan Suunnistajat
1406   12.32  10.16   18617  135540 Lahtinen Krista          Helsingin Suunnistajat
1407   12.39  __.__    7603  135906 Matilainen Helena        Helsingin Suunnistajat
1408   __.__  10.12    6091  153075 Mänkärlä Laura           Lynx
1409   12.36  __.__   21637   49198 Nyman Amanda             OK Raseborg
1410   12.30  __.__   17413   53918 Rantala Eerika           Helsingin Suunnistajat
1411   __.__  10.10    5523  148666 Ray Jenny                OK77
1412   12.33  __.__   13923  152075 Turpiainen Milla         Hyvinkään Rasti

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D14



1415   11.00  10.39   24891  131628 Arantola Noora           Espoon Suunta
1416   11.02  __.__   11299   58690 Kirvesmies Lotta         Lahden Suunnistajat-37
1417   11.04  10.37   40048  138967 Korhonen Julia           Raja-Karjalan Suunnist.
1418   11.06  10.35    9442   51027 Schoultz_von Katja       OK77

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D13



1421   11.03  10.31   27657  117165 Aaltonen Katariina       Helsingin Suunnistajat
1422   11.01  __.__    4013  152453 Turpiainen Henna         Hyvinkään Rasti

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D12



1425   11.23  10.30   20667  153472 Donner Janina            OK77
1426   11.03  10.50   21784  111298 Hanhijärvi Leenukka      Espoon Akilles
1427   __.__  10.48   12605  142496 Himilä Julia             Delta
1428   11.15  10.32    3176  451741 Kaukonen Ella            Espoon Suunta
1429   11.01  10.52   12684   90147 Keinänen Aino            Lynx
1430   __.__  10.54   27427  118896 Koskinen Inka            Delta
1431   11.05  __.__   26556   65825 Kulmala Aino             Rajamäen Rykmentti
1432   11.13  10.40   22410  141978 Lönnfeldt Julia          OK77
1433   11.11  10.46   14655  112746 Mahlamäki Ella           Espoon Suunta
1434   11.21  __.__   23139  120407 Matilainen Annika        Helsingin Suunnistajat
1435   11.19  10.42   12440  411108 Mäkinen Maija            Keravan Urheilijat
1436   __.__  10.34   11806  127988 Paganus Isabella         Lynx
1437   11.07  __.__   13627  125013 Plit Heidi               Lynx
1438   __.__  10.38   25868  153282 Roininen Essi            Helsingin Suunnistajat
1439   11.09  10.44   20077  134920 Sundman Josefiina        Delta
1440   11.17  10.36   25544  153197 Tulonen Jenna            Delta

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D12TR



1443   11.10  10.26   36909  112453 Avelin Melina            Hämeenlinnan Suunnistaja
1444   11.00  10.30   29285   82012 Koskivirta Aino          Kymin Suunnistajat
1445   11.02  10.24   29613  111206 Kuusivaara Roosa         Espoon Akilles
1446   11.06  10.28   32432   45124 Roine Veera              Delta
1447   11.04  __.__   34156  117320 Tilli Henriikka          Lynx
1448   11.08  10.22   37389  148714 Turakainen Venla         Helsingin Suunnistajat

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

D10RR



1451   11.12  __.__   31353  152282 Asklöf Aino              Lynx
1452   11.31  __.__   13673   58720 Aumo Isabella            OK Orient
1453   11.23  10.42   35738  146405 Brenner Alexandra        OK77
1454   11.01  10.58   35739   55284 Brenner Alice            OK77
1455   11.06  10.57   35896  153046 Calderara Anna           Lynx
1456   11.32  10.38   35898  153079 Calderara Pia            Lynx
1457   11.17  10.43   10449   49562 Heinaro Taru             Espoon Suunta
1458   11.26  10.41   27084   51738 Hilo Hanne               Lynx
1459   11.22  __.__   27670  410936 Hollo Marja              Espoon Suunta
1460   11.18  10.44   36352   40145 Isoniemi Sandra          Akilles OK
1461   11.05  10.50   38258  412800 Jokinen Helmi            Delta
1462   11.11  __.__   13773  137470 Kangasaho Aino           Helsingin Suunnistajat
1463   11.27  __.__   12314  122662 Karling Fia              Pihkaniskat
1464   11.08  10.47   35909   82668 Keinänen Elina           Lynx
1465   11.14  __.__   12463   58047 Kulmala Alisa            Rajamäen Rykmentti
1466   11.19  10.45   13891  130478 Laitamäki Sonja          Delta
1467   11.15  10.48   23145   55286 Lönnfeldt Maj            OK77
1468   11.28  10.36   31751  153145 Miettinen Sanni          Delta
1469   11.10  10.49   33261  153037 Munck Nana               Espoon Suunta
1470   11.00  10.56   33237  153021 Munck Saana              Espoon Suunta
1471   11.04  10.54   21964   47882 Nurminen Kaarina         Kangasala SK
1472   11.25  10.40   27677  130097 Näpänkangas Aino         Suunta Jyväskylä
1473   11.03  10.53   29184  130094 Näpänkangas Elsa         Suunta Jyväskylä
1474   11.35  10.52   37467  411955 Paloheimo Oona           Espoon Suunta
1475   11.33  10.37   34229       0 Pernu Saara              Espoon Suunta
1476   11.09  __.__   29548  153361 Pietikäinen Emilia       Pihkaniskat
1477   11.21  __.__   24458  142295 Plit Henriette           Lynx
1478   11.13  __.__   37476  112109 Rantamäki Ida            OK Raseborg
1479   11.20  10.46     254  153459 Sundström Juulia         Helsingin Suunnistajat
1480   11.02  10.55     253  153461 Sundström Tinka          Helsingin Suunnistajat
1481   11.24  10.39   35257  411119 Tala Emilia              Helsingin Suunnistajat
1482   11.07  10.51   35260   47859 Tala Juulia              Helsingin Suunnistajat
1483   11.16  __.__   35307  140433 Tilli Pauliina           Lynx
1484   11.29  10.35   39169  154431 Vantaala Roosa           Lammin Säkiä
1485   11.30  __.__   26710  125244 Voutilainen Heli         Karjaan Ura

H21E D21E H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR H/D13-18

H/D13-18



1488   __.__  10.41   11333  110205 Penttinen Paavo          Lahden Suunnistajat-37