H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
32 17.40 100050 Taini Juha Koo-Vee 1 18.42 410773 Teittinen Panu Kangasala SK 2 18.43 483305 Laine Jarkko Tampereen Pyrintö 3 18.44 43600 Pohjonen Jukka Ikaalisten Nouseva Voima 4 18.45 48131 Väre Teemu Paimion Rasti 5 18.46 75612 Suntila Juha Turun Metsänkävijät 6 18.47 46299 Viljanen Tero Hämeenlinnan Suunnistajat 7 18.48 53659 Mäki-Torkko Matti Ylistaron Kilpa-Veljet 8 18.49 123197 Ikävalko Petri Ikaalisten Nouseva Voima 9 18.50 59453 Annila Petri Koo-Vee 10 18.51 120316 Hölli Mikko Kangasala SK 11 18.52 402148 Vähänen Elmeri Tampereen Pyrintö 12 18.53 121038 Hytönen Juho-Veikko Ikaalisten Nouseva Voima 13 18.54 485527 Vuorinen Lauri Vehkalahden Veikot 14 18.55 111217 Savonen Timo Hämeenlinnan Suunnistajat 15 18.56 54967 Iso-Markku Pekka Turun Metsänkävijät 16 18.57 56978 Nurminen Janne Angelniemen Ankkuri 17 18.58 126491 Hämäläinen Asko Kankaantaan Kisa 18 18.59 42158 Annila Markus Koo-Vee 19 19.00 81459 Heiskanen Oskari Paimion Rasti 20 19.01 113422 Lehtola Samu Kangasala SK 21 19.02 408150 Taanila Vesa Ikaalisten Nouseva Voima 22 19.03 87540 Sabel Ville Hämeenlinnan Suunnistajat 23 19.04 94406 Saarijärvi Hannu Tampereen Pyrintö 24 19.05 113396 Vennelä Miika Mäntän Seudun Eräpirkat 25 19.06 406215 Huhtanen Juha Kankaanpään Suunnistajat 26 19.07 485484 Istolahti Jaakko Ylistaron Kilpa-Veljet 27 19.08 58233 Asikainen Saku Hiisirasti 28 19.09 408189 Patana Mikko Ikaalisten Nouseva Voima 29 19.10 59399 Mutka Manu Turun Metsänkävijät 30 19.11 80253 Lehtola Hannu Kankaantaan Kisa 31 19.12 42359 Taanila Henri Ikaalisten Nouseva Voima 33 19.14 485561 Saarinen Timo Tampereen Pyrintö 34 19.15 83430 Iivari Antti Rasti-Kurikka 35 19.16 48224 Tuomaala Juuso Lapuan Virkiä HUOM! Valvojan luvalla kuuluttajana toimiva Juha Taini juoksee kilpailusuorituksensa ennen kuulutustehtäviä.
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
61 18.22 112427 Haakana Tommi Tarpian Suunta 62 18.23 135455 Siikaluoma Mika Kangasala SK 63 18.24 124121 Puranen Jarkko Koo-Vee 64 18.25 40514 Takaluoma Sami Tampereen Pyrintö 65 18.26 90897 Nurmi Pasi Rastiketut 66 18.27 45058 Hämäläinen Esa Punkalaitumen Kunto 67 18.28 130376 Kokko Tarmo Tarpian Suunta 68 18.29 80455 Savolainen Tomi Rastiketut 69 18.30 407206 Niittylahti Ari Tampereen Pyrintö
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
73 18.00 69282 Härö Hannu Vähäkyrön Viesti 74 18.01 40055 Jokinen Seppo Valkeakosken Haka 75 18.02 131970 Ala-Sankila Jari Mäntän Seudun Eräpirkat 76 18.03 45964 Huhtanen Ossi Tampereen Pyrintö 77 18.04 83806 Savikko Olli Tarpian Suunta 78 18.05 94404 Rajamäki Timo Kyrös-Rasti 79 18.06 83289 Harju Juha-Pekka Tampereen Pyrintö
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
83 18.11 131818 Jyväsjärvi Tapio Mäntän Seudun Eräpirkat 84 18.12 46175 Virtanen Juhani Lounais-Hämeen Rasti 85 18.13 49584 Yli-Kaatiala Jorma Kuortaneen Kunto 86 18.14 41510 Mäki Jouko Tampereen Yritys 87 18.15 117300 Lindstedt Tapio Oriveden Ponnistus 88 18.16 79710 Kyrölä Jukka Tampereen Pyrintö 89 18.17 114482 Äijö Matti Ikaalisten Nouseva Voima 90 18.18 112501 Lepistö Heikki Oriveden Ponnistus 91 18.19 140068 Kartaslammi Ari Kyrös-Rasti 92 18.20 109456 Hahtola Aulis Rasti-Kurikka 93 18.21 113576 Sivén Osmo Ähtärin Urheilijat 94 18.22 125506 Andresen Kaj Tampereen Pyrintö 95 18.23 46200 Rapakko Timo Lounais-Hämeen Rasti 96 18.24 140620 Olli Reijo Valkeakosken Haka 97 18.25 140025 Rajala Markku Koo-Vee 98 18.26 45201 Ovaska Ari Tarpian Suunta 99 18.27 48398 Antikainen Raimo Vetelin Urheilijat
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
103 18.41 100468 Nikkinen Yrjö Hyvinkään Rasti 104 18.42 57303 Hokkanen Pekka Mäntän Seudun Eräpirkat 105 18.43 53905 Alalammi Erkki Tampereen Pyrintö 106 18.44 100405 Rajamäki Matti Kyrös-Rasti 107 18.45 45510 Lahtinen Antti Suunta-Sepot
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
108 18.32 44698 Heikkilä Vesa MS Parma 110 18.34 123184 Suonpää Olli MS Parma 111 18.35 124466 Mikkola Jyrki Kankaanpään Suunnistajat 112 18.36 122706 Alèn Rasmus Valkeakosken Haka 113 18.37 130222 Kahila Lauri Tampereen Pyrintö 114 18.38 42343 Juura Elmeri Kankaanpään Suunnistajat
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
118 18.32 82692 Kontoniemi Henri Tampereen Pyrintö 119 18.33 124407 Nuuttila Lauri Rasti-Kurikka 120 18.34 120720 Siikaluoma Martti Kangasala SK 121 18.35 82678 Arvola Miika Koo-Vee 122 18.36 134997 Vartiainen Juha Oriveden Ponnistus 123 18.37 112771 Salminen Joonas Valkeakosken Haka 124 18.38 136705 Kahila Eero Tampereen Pyrintö 125 18.39 122515 Huhtanen Pyry Koo-Vee 126 18.40 114548 Linnainmaa Lauri Kyrös-Rasti
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
130 18.00 140654 Saarinen Karo Kangasala SK 131 18.01 89220 Annila Henri Koo-Vee 132 18.02 408808 Moisander Timo Kangasala SK 133 18.03 123278 Salminen Juho Valkeakosken Haka 134 18.04 93639 Sainio Santeri Kangasala SK 135 18.05 140104 Virekunnas Heikki Tampereen Pyrintö 136 18.06 117891 Kannus Kristian Kangasala SK
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
140 18.00 59864 Arvola Markus Koo-Vee 141 18.01 128028 Harju Jussi Tampereen Pyrintö 142 18.02 125054 Lahti Lasse-Pekka Kangasala SK
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
146 18.10 117366 Huhtanen Kiri Tampereen Pyrintö 147 18.11 118784 Puranen Konsta Koo-Vee 148 18.12 126954 Nurmi Miika Vaasan Suunnistajat
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
41 18.58 124255 Niittynen Marjo Koo-Vee 42 18.59 485477 Laine Maria Tampereen Pyrintö 43 19.00 110216 Partanen Essi Valkeakosken Haka 44 19.01 408006 Uotila Ulrika Koo-Vee 45 19.02 45181 Laine Tuija Tampereen Pyrintö 46 19.03 49346 Heletoja Taija Ikaalisten Nouseva Voima 47 19.04 114477 Tallila Tiia Valkeakosken Haka 48 19.05 46198 Saarinen Kirsi Koo-Vee 49 19.06 410768 Sivén Hanna Ähtärin Urheilijat 50 19.07 312885 Kuuselo Riina Tampereen Pyrintö 51 19.08 409362 Taini Mia Koo-Vee 52 19.09 407127 Lindeqvist Katri Paimion Rasti 53 19.10 133841 Järvinen Jenni Hiisirasti 54 19.11 488070 Anttila Liisa Koo-Vee 55 19.12 483889 Niittymäki Johanna Hämeenlinnan Suunnistajat 56 19.13 120422 Papinsaari Heini Kangasala SK 57 19.14 141811 Paunonen Tuuli Koo-Vee
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
152 18.10 138790 Ketamo Hanna Suunta-Sepot
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
156 18.14 41694 Hautala Päivi Rasti-Jussit 157 18.15 41838 Kymäläinen Maritta Tampereen Pyrintö 158 18.16 77499 Nurmi Maritta Vaasan Suunnistajat 159 18.17 140102 Virekunnas Päivi Tampereen Pyrintö 160 18.18 42157 Annila Heli Koo-Vee 161 18.19 110947 Huhtanen Meri Tampereen Pyrintö 162 18.20 54163 Sarin Marja Kangasala SK 163 18.21 90200 Marila Satu Tampereen Pyrintö
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
167 18.49 138173 Pajunen Arja Oriveden Ponnistus 168 18.50 140479 Törrö Maria-Leena Valkeakosken Haka 169 18.51 45477 Lahtinen Marjatta Koo-Vee 170 18.52 45200 Olli Tuija Tarpian Suunta 171 18.53 132265 Hurskainen Seija Valkeakosken Haka
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
178 18.26 115014 Saarinen Minna Koo-Vee 179 18.27 56987 Huhtanen Sara Tampereen Pyrintö 180 18.28 142325 Niittynen Miia Koo-Vee 181 18.29 45211 Olli Minna-Mari Valkeakosken Haka 182 18.30 122177 Aho Hanna Ähtärin Urheilijat 183 18.31 485552 Lylynperä Kaisa Koo-Vee
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
186 18.35 128000 Westerlund Anna Koo-Vee 187 18.36 95225 Vahvelainen Saana Tampereen Pyrintö 188 18.37 118992 Palm Noora Kangasala SK 189 18.38 89139 Kanko Miina Koo-Vee 190 18.39 408244 Kyrölä Sonja Tampereen Pyrintö 191 18.40 54329 Papinsaari Niina Kangasala SK 192 18.41 82775 Laakkonen Susanna Valkeakosken Haka 193 18.42 140388 Parviainen Liisa Tampereen Pyrintö 194 18.43 58776 Nurmi Kirsi Vaasan Suunnistajat
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
197 18.45 117905 Ojanen Aino Kangasala SK 198 18.46 90189 Nurmi Ella Vaasan Suunnistajat 199 18.47 57438 Vahvelainen Salla Tampereen Pyrintö 200 18.48 128601 Savolainen Iida Kangasala SK 201 18.49 130353 Skog Henna Koo-Vee 202 18.50 122517 Kymäläinen Sanni Tampereen Pyrintö 203 18.51 120690 Niittynen Iina Koo-Vee 204 18.52 118770 Laakkonen Laura Tampereen Pyrintö 205 18.53 89158 Santamäki Iina Kangasala SK 206 18.54 90205 Harju Suvi Tampereen Pyrintö
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
210 18.06 138388 Kanko Ruut Koo-Vee 211 18.07 88095 Kontoniemi Maria Tampereen Pyrintö
H21 H35 H45 H55 H65 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D35 D45 D55 D20 D18 D16 D14 D12
215 18.16 110110 Vahvelainen Hilla Tampereen Pyrintö 216 18.17 49765 Pohjonen Anri Ikaalisten Nouseva Voima