H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 22, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Eivind Tonna Lounais-Hämeen Rasti 2.29.16 2. Daniel Nordebo Älvsby IF SWE 2.30.05 +49 3. Hannu-Pekka Pukema Ounasvaaran Hiihtoseura 2.31.55 +2.39 4. Peter Arnesson IF Hallby SOK SWE 2.32.10 +2.54 5. Teemu Köngäs Puolangan Ryhti 2.33.12 +3.56 6. Johan Granath IF Hallby SOK SWE 2.36.49 +7.33 7. Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi 2.38.06 +8.50 8. Pasi Kiiskinen Rasti-Pielinen 2.39.20 +10.04 9. Hans Jörgen Kvåle IFK Mora OK SWE 2.39.32 +10.16 10. Simo Turunen Rasti-Pielinen 2.39.45 +10.29 11. Janne Häkkinen Petäjäveden Petäjäiset 2.43.57 +14.41 12. Janne Keisanen Jämsän Retki-Veikot 2.45.12 +15.56 13. Jari Sipilä Suunta 2000 2.45.34 +16.18 14. Markku Siponen Rasti-Pielinen 2.48.19 +19.03 15. Janne Virkki Haapamäen Urheilijat 2.57.02 +27.46 16. Markus Hannula Mäntsälän Urheilijat 2.59.08 +29.52 17. Lauri Leinonen Ounasvaaran Hiihtoseura 3.01.05 +31.49 18. Marko Vapa Ounasvaaran Hiihtoseura 3.13.25 +44.09 19. Matti Raitoharju Rasti-Lukko 4.50.24 +2.21.08 Jari Määttä Kemijärven Urheilijat -- Petri Kiiskinen Rasti-Pielinen -- Staffan Tunis OK Botnia --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) Heikki Mattila Iisu --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Jari Hannuksela Suunta 2000 2.50.31 2. Petri Moisio Saarijärven Pullistus 2.55.05 +4.34 3. Jani Leppäniemi Vetelin Urheilijat 3.16.07 +25.36 4. Tomi Hankaniemi Vesaisten Pojat 3.18.47 +28.16 5. Marko Saari Länsi-Lavian Loiske 3.43.55 +53.24 6. Esa Leppäniemi Vetelin Urheilijat 3.57.47 +1.07.16 Unto Kanerva Rasti-Jyry --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Vesa Tielinen Luumäen Rasti 2.07.47 2. Antti Virtanen Hyvinkään Rasti 2.10.53 +3.06 3. Kimmo Gynther Itä-Hämeen Rasti 2.20.40 +12.53 4. Samuli Toivanen Luumäen Rasti 2.36.10 +28.23 5. Kristian Liljeström Olavin Rasti 3.05.25 +57.38 6. Petri Hannila Suunta 2000 3.22.19 +1.14.32 Kai Törmikoski Savon Suunta -- Risto Oja Ylivieskan Kuula --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Kimmo Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura 1.55.07 2. Matti Turunen Rasti-Pielinen 2.06.34 +11.27 3. Sergey Chernykh Hyvinkään Rasti 2.09.34 +14.27 4. Markku Vauhkonen Hyvinkään Rasti 2.13.26 +18.19 5. Asko Sippola Kuortaneen Kunto 2.15.49 +20.42 6. Arto Vilppola Suunta 2000 2.15.59 +20.52 7. Velu Sipola Suunta 2000 2.25.29 +30.22 8. Jarmo Pyhtinen Posion Pyrintö 2.37.37 +42.30 9. Håkan Tholerud Övertorneå IF SWE 3.07.39 +1.12.32 10. Horst Gretschel Kuusamon Erä-Veikot 3.15.17 +1.20.10 11. Jari Lahtinen Itä-Hämeen Rasti 3.21.15 +1.26.08 Sauli Viitasaari Kokkolan Suunnistajat -- Hannu Heiskanen Kuopion Suunnistajat --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 19, Keskeytti: 1, Hylätty: 1) 1. Juhani Jetsonen Kuopion Suunnistajat 1.55.22 2. Heikki Peltonen Itä-Päijänteen Rasti 2.08.40 +13.18 3. Ari Martikainen Haapamäen Urheilijat 2.08.44 +13.22 4. Pekka Hiltunen Rasti-Pielinen 2.09.38 +14.16 5. Timo Halla-Aho Iisu 2.22.44 +27.22 6. Tapio Tikkanen Savon Suunta 2.25.34 +30.12 7. Mats Walheim IK Klintarna SWE 2.25.51 +30.29 8. Markku Kotamäki Kuopion Suunnistajat 2.25.58 +30.36 9. Rolf Helander Oulaisten Huima 2.29.32 +34.10 10. Markku Laine Mäntsälän Urheilijat 2.32.45 +37.23 11. Jyrki Routsi Hiisirasti 2.36.59 +41.37 12. Ari Honkimaa Espoon Suunta 2.43.38 +48.16 13. Timo Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot 2.48.15 +52.53 14. Tapani Sipilä Suunta 2000 2.58.30 +1.03.08 15. Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK SWE 3.50.21 +1.54.59 Anssi Juutilainen SK Vuoksi -- Tauno Suominen Järvenpään Palo -- Jouko Karppinen Laitasaaren Veto -- Markku Kotala Ounasvaaran Hiihtoseura --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 25, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Raimo Hyyryläinen Juvan Urheilijat 1.41.15 2. Heikki Saarinen Mäntsälän Urheilijat 1.45.15 +4.00 3. Seppo Ollikainen Juvan Urheilijat 1.48.19 +7.04 4. Eero Kiiskinen Rasti-Pielinen 1.52.26 +11.11 5. Seppo Keltamäki Iisu 1.56.45 +15.30 6. Henry Nyberg Rastivarsat 2.01.27 +20.12 7. Timo Koutaniemi Ounasvaaran Hiihtoseura 2.03.23 +22.08 8. Pauli Toropainen Oulun NMKY:n Urheilijat 2.06.04 +24.49 9. Kauno Mourujärvi Kuopion Suunnistajat 2.09.07 +27.52 10. Markku Hyvönen Rasti-Pielinen 2.09.43 +28.28 11. Rolf-Erik Sundelin IF Femman 2.13.34 +32.19 12. Martti Pihlajamaa Kaustisen Pohjan-Veikot 2.15.05 +33.50 13. Kjell Sandström Bodens BK OS SWE 2.15.14 +33.59 14. Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo 2.17.57 +36.42 15. Matts Engvall Bodens BK OS SWE 2.20.43 +39.28 16. Jaakko Rahko Laitasaaren Veto 2.25.07 +43.52 17. Martti Mykkänen Siilin Rasti 2.33.17 +52.02 18. Raimo Antikainen Vetelin Urheilijat 2.35.12 +53.57 19. Martti Lappalainen Navi 2.35.18 +54.03 20. Martti Vapa Suunta 2000 2.53.41 +1.12.26 21. Heikki Tyrväinen Tuusulan Voima-Veikot 2.55.58 +1.14.43 Lauri Vilhunen Hollolan Urheilijat -46 -- Jouni Keskinarkaus Ounasvaaran Hiihtoseura -- Hannu Karstunen Ylivieskan Kuula -- Raimo Haapalehto Vetelin Urheilijat --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 30, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Paavo Inkinen Rasti-Jyry 1.34.36 2. Unto Virkkula Nivalan Urheilijat 1.39.09 +4.33 3. Teuvo Lehtinen Mäntsälän Urheilijat 1.39.15 +4.39 4. Ossi Lakkala Saloisten Reipas 1.41.39 +7.03 5. Antero Varjonen Rajamäen Rykmentti 1.46.11 +11.35 6. Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto 1.48.25 +13.49 7. Jussi Viitasaari Nivalan Urheilijat 1.48.44 +14.08 8. Pekka Ravattinen Joutsenon Kullervo 1.50.03 +15.27 9. Leo Jokinen Kokkolan Suunnistajat 1.50.46 +16.10 10. Pertti Jäkälä SK Vuoksi 1.51.13 +16.37 11. Martti Joensuu Nivalan Urheilijat 1.52.18 +17.42 12. Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnist. 1.55.06 +20.30 13. Jussi Köykkä Rasti-Kurikka 1.55.49 +21.13 14. Esko Taipalus Rastiketut 1.56.42 +22.06 15. Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat 1.59.25 +24.49 16. Antero Karvinen Ounasvaaran Hiihtoseura 1.59.49 +25.13 17. Kimmo Kettunen Säyneisen Salpa 2.00.31 +25.55 18. Jorma Oja Nivalan Urheilijat 2.00.56 +26.20 19. Måns Åkerblom Gamlakarleby IF 2.03.17 +28.41 20. Jouko Määttä Puolangan Ryhti 2.08.24 +33.48 21. Antti Häkkinen Suunta Jyväskylä 2.11.25 +36.49 22. Asko Kujala Kokkolan Suunnistajat 2.14.00 +39.24 23. Kalevi Tapaninaho Oulun NMKY:n Urheilijat 2.14.29 +39.53 24. Matti Mäkirinne Suomusjärven Sisu 2.22.48 +48.12 25. Kalle Mattila Posion Pyrintö 2.27.34 +52.58 26. Eero Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot 2.27.54 +53.18 27. Pentti Kela Kajaanin Suunnistajat 3.05.55 +1.31.19 Seppo Mähönen Perämeren Rasti -- Paavo Rönkkö Espoon Suunta -- Eero Juola Kokkolan Suunnistajat --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Seppo Karjalainen Kuopion Suunnistajat 1.21.20 2. Pertti Nyberg SOC Asikkala 1.23.27 +2.07 3. Reijo Haaja Valkeakosken Haka 1.24.25 +3.05 4. Jukka Savolainen Lahden Suunnistajat-37 1.25.48 +4.28 5. Viljo Kokkonen Espoon Suunta 1.26.57 +5.37 6. Jouko Torvikoski Järvenpään Palo 1.27.09 +5.49 7. Seppo Saarela Keminmaan Urheilijat 1.28.30 +7.10 8. Martti Varis Ounasvaaran Hiihtoseura 1.28.35 +7.15 9. Kari Koskinen SOC Asikkala 1.29.01 +7.41 10. Paavo Rahkonen SK Vuoksi 1.29.29 +8.09 11. Asko Harvala Ounasvaaran Hiihtoseura 1.29.45 +8.25 12. Matti Alapoikela Ounasvaaran Hiihtoseura 1.32.20 +11.00 13. Arvo Jonkka Rastikarhut 1.36.32 +15.12 14. Oiva Kaasalainen Suunta-Sepot 1.36.44 +15.24 15. Jukka Luukko Päijät-Rasti 1.37.39 +16.19 16. Erkki Vistiaho Kokkolan Suunnistajat 1.37.49 +16.29 17. Heikki Partanen Savon Rasti 1.38.56 +17.36 18. Tauno Partanen Säyneisen Salpa 1.39.59 +18.39 19. Erkki Latvasto Helsingin Suunnistajat 1.44.46 +23.26 20. Kalle Männikkö Oulun NMKY:n Urheilijat 1.45.57 +24.37 21. Heikki Sulander Kangasalan Kisa 2.11.16 +49.56 Seppo Kettunen Rasti-Jyry -- Timo Tiira SK Vuoksi -- Esko Linna Nivalan Urheilijat --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 14, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Reijo Oja Nivalan Urheilijat 1.26.07 2. Tarmo Salmi Joutsenon Kullervo 1.29.22 +3.15 3. Jaakko Alalahti Oulun NMKY:n Urheilijat 1.30.18 +4.11 4. Veikko Suutari Joutsenon Kullervo 1.32.09 +6.02 5. Erkki Alakuijala Suunta 2000 1.32.48 +6.41 6. Toivo Ryyppö Raja-Karjalan Suunnist. 1.34.40 +8.33 7. Pentti Saarinen Savon Rasti 1.37.16 +11.09 8. Eero Kakkola Joutsenon Kullervo 1.38.08 +12.01 9. Tapani Häkkinen Itä-Päijänteen Rasti 1.39.15 +13.08 10. Armo Pasonen OK77 1.47.49 +21.42 11. Lars-Gunnar Holm OK Botnia 2.06.12 +40.05 12. Paavo Valkonen Hankasalmen Hanka 2.13.34 +47.27 13. Ilmari Tupitsa Rasti-Jyry 2.31.23 +1.05.16 Timo Hankonen Rantsilan Raikas --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Kalle Leppänen Rasti E4 1.50.04 2. Samuli Puro Ounasvaaran Hiihtoseura 1.50.59 +55 3. Arvi Noponen Suomussalmen Rasti 2.03.18 +13.14
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Kyösti Jäppinen Iisu 1.10.17
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Olli-Markus Taivainen Pellon Ponsi 2.15.14 2. Leo Laakkonen Valkeakosken Haka 2.17.56 +2.42 3. Antti Vainio MS Parma 2.25.45 +10.31 4. Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat 2.25.46 +10.32 5. Carl Mangnusson IFK Mora OK SWE 2.27.27 +12.13 6. Taneli Pantsar Pellon Ponsi 2.29.32 +14.18 7. Tuomo Lahtinen Itä-Hämeen Rasti 2.43.04 +27.50 8. Ville Väyrynen Rasti-Pielinen 2.53.09 +37.55 9. Rauli Koskela RasTiimi 2.57.04 +41.50 10. Elias Peltonen Itä-Päijänteen Rasti 4.01.12 +1.45.58 Mikko Kesälä SK Pohjantähti --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 6, Keskeytti: 2, Hylätty: 0) 1. Peter Sundelin IF Femman 1.53.55 2. Tero Linnainmaa Kyrös-Rasti 1.55.13 +1.18 3. Toni Saari Pohjankyrön Rasti 1.59.45 +5.50 4. Kare Kaskinen Ulvilan Ura 2.04.01 +10.06 Rasmus Tunis IF Femman -- Ville Mörsky Haapamäen Urheilijat --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 20, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Tuomas Kotro SK Vuoksi 1.39.04 2. Kristian Kannus Kangasala SK 1.48.25 +9.21 3. Topias Peltonen Itä-Päijänteen Rasti 1.48.56 +9.52 4. Juha Martikainen Haapamäen Urheilijat 1.50.38 +11.34 5. Lauri Similä SK Vuoksi 1.51.00 +11.56 6. Masa Juutilainen SK Vuoksi 1.54.59 +15.55 7. Timo Moisander Kangasala SK 1.57.35 +18.31 8. Juho Rahko Laitasaaren Veto 1.58.26 +19.22 9. Santeri Aikio Kuusamon Erä-Veikot 1.58.59 +19.55 10. Konsta Vanhanen SK Pohjantähti 2.01.24 +22.20 11. Juho Lahtinen Itä-Hämeen Rasti 2.10.11 +31.07 12. Ville Parkkinen SK Pohjantähti 2.16.27 +37.23 13. Peetu Mattola Haapaveden Urheilijat 2.17.35 +38.31 14. Heikki Ravaska Haapaveden Urheilijat 2.35.12 +56.08 15. Tomi Pitkänen Kuusamon Erä-Veikot 2.37.10 +58.06 16. Henri Rutanen SK Pohjantähti 3.22.18 +1.43.14 Jukka Väyrynen Rasti-Pielinen -- Jaakko Jutila Tampereen Pyrintö -- Karo Saarinen Kangasala SK -- Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Olli Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura 1.08.54 2. Slava Chernykh Hyvinkään Rasti 1.12.02 +3.08 3. Sixten Walheim IK Klintarna SWE 1.13.21 +4.27 4. Olli Hiitola Oulaisten Taru 1.21.33 +12.39 5. Niko Herttuainen Raja-Karjalan Suunnist. 1.26.37 +17.43 6. Aleksi Karppinen Laitasaaren Veto 1.29.44 +20.50 7. Matti Mörsky Haapamäen Urheilijat 1.30.31 +21.37 8. Seppo Väyrynen Rasti-Pielinen 1.39.35 +30.41 9. Antti Kemppi Kangasala SK 1.44.24 +35.30 10. Jere Pantsar Pellon Ponsi 1.56.11 +47.17
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 7, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Niilo Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura 54.13 2. Elmeri Toivanen Kuusankosken Urheiluseura 58.57 +4.44 3. Tuomas Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura 59.06 +4.53 4. Markus Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot 1.01.52 +7.39 5. Veikka Liljeström Olavin Rasti 2.16.56 +1.22.43 Pieteri Lepola Lapin Veikot -- Kalle Tiitto RasTiimi --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 19, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Hannele Tonna Hankasalmen Hanka 2.09.10 2. Laura Salmi Epilän Esa 2.16.20 +7.10 3. Pernilla Tunis IF Femman 2.20.28 +11.18 4. Kaisa Laitinen Ounasvaaran Hiihtoseura 2.27.41 +18.31 5. Anni Honkimaa Espoon Suunta 2.29.33 +20.23 6. Mari Koivunen Lammin Säkiä 2.30.11 +21.01 7. Sanna Sevanto Epilän Esa 2.31.00 +21.50 8. Kajsa Richardson Domnarvets GOIF SWE 2.34.57 +25.47 9. Ksenia Chernykh Hyvinkään Rasti 2.35.26 +26.16 10. Maria Salmi Joutsenon Kullervo 2.37.32 +28.22 11. Elin Vedin Selånger sok SWE 2.38.40 +29.30 12. Maria Laitinen Ounasvaaran Hiihtoseura 2.42.26 +33.16 13. Niina Jaako Länsi-Rajan Rasti 2.46.40 +37.30 14. Sari Vääränen Kouvolan Rasti-72 2.47.58 +38.48 15. Ritva Partanen Koo-Vee 2.58.08 +48.58 16. Marja Jokinen Kokkolan Suunnistajat 3.02.05 +52.55 17. Jenni Pulkkinen Rasti-Lukko 3.24.52 +1.15.42 18. Tuuli Kettunen Säyneisen Salpa 3.54.39 +1.45.29 Natalia Pikova Northern Wind RUS --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Marjo Tiitto RasTiimi 1.19.52 2. Jenny Vuorinen Kauhavan Wisa 1.21.47 +1.55 Outi Matila Länsi-Rajan Rasti --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Jonna Halttunen Kangasniemen Kalske 1.34.58 2. Anu Gretschel Kuusamon Erä-Veikot 1.44.25 +9.27 3. Tarja Kärjä Savon Suunta 2.20.10 +45.12 Outi Saarinen Savon Rasti --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Virpi Juutilainen SK Vuoksi 1.26.42 2. Maarit Dahlman-Tervala Saloisten Reipas 1.30.16 +3.34 3. Johanna Perkkalainen Epilän Esa 1.36.30 +9.48 4. Kristiina Hannula Mäntsälän Urheilijat 2.16.30 +49.48 5. Lea Pirttilä Ounasvaaran Hiihtoseura 2.25.14 +58.32
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Pirjo Mulari Kajaanin Suunnistajat 1.45.05 2. Arja Lotvonen Laitasaaren Veto 1.46.07 +1.02 3. Marita Väärälä Ounasvaaran Hiihtoseura 1.54.53 +9.48 4. Sari Jetsonen Kuopion Suunnistajat 2.09.12 +24.07 5. Terttu Lahtinen Itä-Hämeen Rasti 2.45.22 +1.00.17
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Anne Pelto-Huikko Epilän Esa 1.15.52 2. Kirsi Kihlström Hankasalmen Hanka 1.17.47 +1.55 3. Helena Soinila Teuvan Rivakka 1.25.13 +9.21 4. Päivi Raatikainen Hankasalmen Hanka 1.29.59 +14.07 5. Airi Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot 1.50.23 +34.31 6. Eva Walheim IK Klintarna SWE 2.06.38 +50.46 Anne Määttä Kuusamon Erä-Veikot -- Sisko Anttila Lammin Säkiä --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Bodil Fred IF Femman 1.33.20 1. Ritva Halme Kiimingin Urheilijat 1.33.20 3. Agneta Holmgren Bergnäsets AIK SWE 1.37.30 +4.10 4. Arja Pajunen Oriveden Ponnistus 1.43.17 +9.57 Rauni Karstunen Ylivieskan Kuula -- Raili Keskinarkaus Ounasvaaran Hiihtoseura --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Tuula Kaasalainen Suunta-Sepot 1.22.31 2. Mirja-Liisa Sulander Navi 1.24.29 +1.58 3. Anneli Rajaniemi Oulaisten Taru 1.25.05 +2.34 4. Marja Suomalainen Leppävaaran Sisu 1.25.06 +2.35 5. Pirjo Valkonen Hankasalmen Hanka 1.30.42 +8.11 6. Mirjami Tupitsa Rasti-Jyry 1.36.47 +14.16 7. Maria-Leena Törrö Valkeakosken Haka 1.41.37 +19.06 8. Leena Holck Muonion Tunturi-Veikot 1.47.29 +24.58 9. Marja Kanerva Rasti-Jyry 3.02.37 +1.40.06 Tuula Ohramaa Rasti-Jyry -- Leena Korteniemi Suunta 2000 --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Tuula Varis Ounasvaaran Hiihtoseura 1.33.10 2. Marjatta Vauhkonen Epilän Esa 1.36.37 +3.27 3. Anneli Vilppola Iisu 1.38.46 +5.36 4. Anna-Liisa Hankonen Iisu 1.44.35 +11.25 5. Pirkko Latvasto Helsingin Suunnistajat 1.46.16 +13.06 6. Helena Mäkinen Ilomantsin Urheilijat 2.01.03 +27.53 Pirkko Tahvanainen Hollolan Urheilijat -46 --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Kaarina Holopainen Hyvinkään Rasti 3.21.42 Eila Pekkarinen Keravan Urheilijat --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Aune Jalava Keravan Urheilijat 1.53.18
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Kaisa Lylynperä Koo-Vee 1.40.15 2. Johanna Tholerud Övertorneå IF SWE 1.46.53 +6.38 3. Anni Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot 1.47.49 +7.34 4. Milla Lotvonen Laitasaaren Veto 1.54.23 +14.08 5. Katariina Tiitto RasTiimi 1.58.32 +18.17 6. Jenni Rahko Laitasaaren Veto 2.08.30 +28.15 7. Maarit Nummi Laitasaaren Veto 2.17.05 +36.50 8. Johanna Tiitto RasTiimi 2.20.01 +39.46 9. Tiina Ala-Pöntiö Laitasaaren Veto 2.24.41 +44.26
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Marjut Turunen Rasti-Pielinen 1.24.14 2. Mira Kaskinen Ulvilan Ura 1.24.26 +12 3. Eeva-Liisa Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot 1.25.08 +54 4. Sonja Mörsky Haapamäen Urheilijat 1.26.21 +2.07 5. Sara Rensgard OK Renen SWE 1.28.19 +4.05 6. Kukka-Maaria Karppinen Laitasaaren Veto 1.40.59 +16.45 7. Sari Anttonen Haapamäen Urheilijat 1.41.05 +16.51 8. Rieke Bruns Älvsby IF SWE 1.43.48 +19.34 9. Sini Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot 1.45.29 +21.15 10. Tiia Pitkänen Kuusamon Erä-Veikot 2.09.59 +45.45
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Katri Lylynperä Suunta-Sepot 1.13.50 2. Sanna Pusa Haapamäen Urheilijat 1.22.17 +8.27 3. Essi Lotvonen Laitasaaren Veto 1.24.30 +10.40 4. Maaret Turunen Rajamäen Rykmentti 1.25.53 +12.03 5. Miia Saari Pohjankyrön Rasti 1.28.29 +14.39 6. Vilmalotta Silvonen SK Vuoksi 1.29.11 +15.21 7. Marjo Bergman Ounasvaaran Hiihtoseura 1.35.13 +21.23 8. Aino Ojanen Kangasala SK 1.35.19 +21.29 9. Emilia Mänttäri Kuopion Suunnistajat 1.37.21 +23.31 10. Kaisu Uusipaasto Kankaanpään Suunnistajat 1.40.27 +26.37 11. Satu Mörsky Haapamäen Urheilijat 1.54.34 +40.44 12. Johanna Saari Kankaanpään Suunnistajat 1.55.31 +41.41 Milla Maijala Lapin Veikot -- Meri Maijala Lapin Veikot --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Suvi Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura 1.10.10 2. Henna Hannila Suunta 2000 1.35.46 +25.36 3. Terhi Teeriaho RasTiimi 2.14.18 +1.04.08 Siiri Itkonen Lapin Veikot --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Aurora Näsi SK Pohjantähti 1.13.55 2. Venla Liljeström Olavin Rasti 1.21.53 +7.58 3. Tuuli Kärjä Savon Suunta 1.37.57 +24.02 Juliaana Näsi SK Pohjantähti --