H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 34, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Matti Keskinarkaus Ounasvaaran Hiihtoseura 14.58 2. Eivind Tonna Lounais-Hämeen Rasti 15.23 +25 3. Jarkko Urpalainen Miehikkälän Vilkas 15.38 +40 4. Janne Häkkinen Petäjäveden Petäjäiset 15.41 +43 5. Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi 15.54 +56 6. Daniel Nordebo Älvsby IF SWE 15.56 +58 7. Peter Arnesson IF Hallby SOK SWE 16.03 +1.05 8. Johan Granath IF Hallby SOK SWE 16.08 +1.10 9. Petri Kiiskinen Rasti-Pielinen 16.14 +1.16 10. Teemu Niskanen Ounasvaaran Hiihtoseura 16.15 +1.17 11. Jari Sipilä Suunta 2000 16.18 +1.20 12. Antti Ekonoja Pellon Ponsi 16.27 +1.29 13. Simo Turunen Rasti-Pielinen 16.35 +1.37 14. Markku Siponen Rasti-Pielinen 16.37 +1.39 15. Teemu Köngäs Puolangan Ryhti 16.41 +1.43 15. Teemu Rantala OK Botnia 16.41 +1.43 17. Hannu-Pekka Pukema Ounasvaaran Hiihtoseura 16.47 +1.49 18. Seppo Mäkinen Suunta 2000 16.50 +1.52 19. Janne Keisanen Jämsän Retki-Veikot 16.52 +1.54 20. Jukka Kantomaa Suunta 2000 17.05 +2.07 20. Pasi Kiiskinen Rasti-Pielinen 17.05 +2.07 22. Jaakko Urpalainen Miehikkälän Vilkas 17.12 +2.14 23. Markus Hannula Mäntsälän Urheilijat 17.30 +2.32 24. Johannes Pohjala Hiisirasti 17.42 +2.44 25. Janne Virkki Haapamäen Urheilijat 17.49 +2.51 26. Vesa Arffman Ounasvaaran Hiihtoseura 18.02 +3.04 27. Ari-Pekka Lassila Vetelin Urheilijat 18.14 +3.16 28. Juuso Tuomaala OK Botnia 18.29 +3.31 29. Hans Jörgen Kvåle IFK Mora OK SWE 18.44 +3.46 30. Lauri Leinonen Ounasvaaran Hiihtoseura 18.51 +3.53 31. Jari Määttä Kemijärven Urheilijat 19.16 +4.18 32. Marko Vapa Ounasvaaran Hiihtoseura 19.41 +4.43 33. Matti Raitoharju Rasti-Lukko 28.58 +14.00 34. Juho Kattelus Auran Vannas 29.45 +14.47
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Heikki Mattila Iisu 31.02
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Mikael Salo OK Orient 16.02 2. Jani Riissanen Espoon Akilles 17.17 +1.15 3. Jari Hannuksela Suunta 2000 18.13 +2.11 4. Esa Hämäläinen Punkalaitumen Kunto 18.19 +2.17 5. Petri Moisio Saarijärven Pullistus 18.30 +2.28 6. Tomi Hankaniemi Vesaisten Pojat 19.58 +3.56 7. Jani Leppäniemi Vetelin Urheilijat 21.16 +5.14 8. Esa Leppäniemi Vetelin Urheilijat 22.34 +6.32 9. Marko Saari Länsi-Lavian Loiske 23.05 +7.03
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Vesa Tielinen Luumäen Rasti 15.57 2. Antti Virtanen Hyvinkään Rasti 16.11 +14 3. Kimmo Gynther Itä-Hämeen Rasti 17.01 +1.04 4. Tom Järvinen Helsingin Poliisi-Voim. 17.05 +1.08 5. Risto Oja Ylivieskan Kuula 18.01 +2.04 6. Tommy Jauhojärvi Askes SK NOR 18.48 +2.51 7. Petri Stevander Kuortaneen Kunto 19.00 +3.03 8. Samuli Toivanen Luumäen Rasti 20.06 +4.09 9. Kristian Liljeström Olavin Rasti 21.03 +5.06 10. Ari Männikkö Ylikiimingin Nuijamiehet 24.47 +8.50 11. Petri Hannila Suunta 2000 25.02 +9.05 12. Kai Törmikoski Savon Suunta 29.06 +13.09
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Kimmo Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura 17.17 2. Sergey Chernykh Hyvinkään Rasti 18.17 +1.00 3. Matti Turunen Rasti-Pielinen 18.18 +1.01 3. Hannu Heiskanen Kuopion Suunnistajat 18.18 +1.01 5. Markku Vauhkonen Hyvinkään Rasti 18.52 +1.35 6. Arto Vilppola Suunta 2000 19.03 +1.46 7. Jarmo Oikarinen Suunta Jyväskylä 19.04 +1.47 8. Sauli Viitasaari Kokkolan Suunnistajat 19.56 +2.39 9. Velu Sipola Suunta 2000 20.17 +3.00 10. Asko Sippola Kuortaneen Kunto 21.13 +3.56 11. Jarmo Pyhtinen Posion Pyrintö 22.20 +5.03 12. Juha Lerssi Kaustisen Pohjan-Veikot 22.49 +5.32 13. Horst Gretschel Kuusamon Erä-Veikot 25.26 +8.09 14. Håkan Tholerud Övertorneå IF SWE 26.00 +8.43 15. Jari Lahtinen Itä-Hämeen Rasti 28.50 +11.33 Ilkka Kotala Ounasvaaran Hiihtoseura Hyl.
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 3) 1. Juhani Jetsonen Kuopion Suunnistajat 16.24 2. Anssi Juutilainen SK Vuoksi 16.29 +5 3. Tapio Tikkanen Savon Suunta 16.51 +27 4. Ari Martikainen Haapamäen Urheilijat 18.11 +1.47 5. Heikki Peltonen Itä-Päijänteen Rasti 18.12 +1.48 6. Pasi Martikainen Haapamäen Urheilijat 18.30 +2.06 7. Markku Kotamäki Kuopion Suunnistajat 18.45 +2.21 8. Pekka Hiltunen Rasti-Pielinen 18.53 +2.29 9. Timo Halla-Aho Iisu 19.23 +2.59 10. Mats Walheim IK Klintarna SWE 19.32 +3.08 11. Markku Laine Mäntsälän Urheilijat 19.43 +3.19 12. Bengt Tunis IF Femman 19.57 +3.33 13. Tauno Suominen Järvenpään Palo 21.45 +5.21 14. Timo Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot 21.50 +5.26 15. Jyrki Routsi Hiisirasti 21.56 +5.32 16. Tapani Varamäki OK77 23.19 +6.55 17. Ari Honkimaa Espoon Suunta 24.00 +7.36 18. Tapani Sipilä Suunta 2000 25.04 +8.40 19. Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK SWE 25.58 +9.34 20. Rolf Helander Oulaisten Huima 31.05 +14.41 21. Kari Moisander Kangasala SK 35.57 +19.33 Jouko Karppinen Laitasaaren Veto Hyl. Markku Kotala Ounasvaaran Hiihtoseura Hyl. Jukka-Pekka Rantio Hauhon Sisu Hyl.
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 28, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Raimo Hyyryläinen Juvan Urheilijat 15.27 2. Seppo Ollikainen Juvan Urheilijat 16.24 +57 3. Heikki Saarinen Mäntsälän Urheilijat 16.35 +1.08 4. Esko Udd Iisu 17.16 +1.49 5. Jukka Urpalainen Miehikkälän Vilkas 17.23 +1.56 6. Eero Kiiskinen Rasti-Pielinen 17.51 +2.24 7. Erkki Pokela Luumäen Rasti 18.15 +2.48 8. Henry Nyberg Rastivarsat 18.22 +2.55 9. Seppo Keltamäki Iisu 18.35 +3.08 10. Jarmo Vainio Hämeenlinnan Suunnistajat 18.45 +3.18 11. Timo Koutaniemi Ounasvaaran Hiihtoseura 19.04 +3.37 12. Kauno Mourujärvi Kuopion Suunnistajat 19.33 +4.06 13. Kjell Sandström Bodens BK OS SWE 19.46 +4.19 14. Pauli Toropainen Oulun NMKY:n Urheilijat 20.02 +4.35 15. Martti Pihlajamaa Kaustisen Pohjan-Veikot 20.04 +4.37 16. Markku Hyvönen Rasti-Pielinen 20.16 +4.49 17. Rolf-Erik Sundelin IF Femman 20.24 +4.57 18. Raimo Haapalehto Vetelin Urheilijat 21.09 +5.42 19. Jaakko Rahko Laitasaaren Veto 21.18 +5.51 20. Hannu Karstunen Ylivieskan Kuula 21.27 +6.00 21. Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo 21.40 +6.13 22. Raimo Antikainen Vetelin Urheilijat 21.56 +6.29 23. Martti Mykkänen Siilin Rasti 22.17 +6.50 24. Matts Engvall Bodens BK OS SWE 22.58 +7.31 25. Jouni Keskinarkaus Ounasvaaran Hiihtoseura 25.44 +10.17 26. Martti Lappalainen Navi 25.55 +10.28 27. Martti Vapa Suunta 2000 26.18 +10.51 28. Heikki Tyrväinen Tuusulan Voima-Veikot 26.49 +11.22
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 35, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Paavo Inkinen Rasti-Jyry 15.27 2. Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu 15.44 +17 3. Ossi Lakkala Saloisten Reipas 16.11 +44 4. Teuvo Lehtinen Mäntsälän Urheilijat 16.17 +50 5. Unto Virkkula Nivalan Urheilijat 16.36 +1.09 6. Jussi Viitasaari Nivalan Urheilijat 16.40 +1.13 7. Jussi Köykkä Rasti-Kurikka 16.55 +1.28 8. Leo Jokinen Kokkolan Suunnistajat 17.10 +1.43 9. Martti Joensuu Nivalan Urheilijat 17.24 +1.57 10. Viljo Kajava Kuopion Suunnistajat 17.27 +2.00 11. Pertti Jäkälä SK Vuoksi 17.30 +2.03 12. Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto 17.46 +2.19 13. Esko Taipalus Rastiketut 17.50 +2.23 14. Aulis Hahtola Rasti-Kurikka 17.54 +2.27 15. Pekka Ravattinen Joutsenon Kullervo 18.16 +2.49 16. Antero Varjonen Rajamäen Rykmentti 18.28 +3.01 17. Jorma Oja Nivalan Urheilijat 18.42 +3.15 18. Jouko Määttä Puolangan Ryhti 18.55 +3.28 19. Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnist. 19.07 +3.40 20. Antti Häkkinen Suunta Jyväskylä 19.42 +4.15 21. Seppo Nieminen Haapamäen Urheilijat 20.02 +4.35 22. Antero Karvinen Ounasvaaran Hiihtoseura 20.18 +4.51 23. Måns Åkerblom Gamlakarleby IF 20.29 +5.02 24. Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat 20.31 +5.04 25. Seppo Mähönen Perämeren Rasti 21.31 +6.04 26. Kalevi Tapaninaho Oulun NMKY:n Urheilijat 21.58 +6.31 27. Kalle Mattila Posion Pyrintö 22.45 +7.18 28. Frans Pått IF Minken 22.56 +7.29 29. Matti Mäkirinne Suomusjärven Sisu 23.53 +8.26 30. Kimmo Kettunen Säyneisen Salpa 24.52 +9.25 31. Asko Kujala Kokkolan Suunnistajat 25.50 +10.23 32. Eero Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot 26.05 +10.38 33. Jaakko Hirvonen Liperin Taimi 31.02 +15.35 34. Pentti Kela Kajaanin Suunnistajat 32.20 +16.53 Eero Juola Kokkolan Suunnistajat Kesk.
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Asko Harvala Ounasvaaran Hiihtoseura 19.22 2. Seppo Karjalainen Kuopion Suunnistajat 19.36 +14 3. Kari Koskinen SOC Asikkala 20.23 +1.01 4. Jouko Torvikoski Järvenpään Palo 20.40 +1.18 5. Esko Linna Nivalan Urheilijat 20.42 +1.20 6. Viljo Kokkonen Espoon Suunta 20.47 +1.25 7. Pertti Nyberg SOC Asikkala 20.49 +1.27 8. Timo Tiira SK Vuoksi 21.14 +1.52 9. Unto Kanerva Rasti-Jyry 21.17 +1.55 10. Reijo Haaja Valkeakosken Haka 21.34 +2.12 11. Paavo Rahkonen SK Vuoksi 21.35 +2.13 12. Matti Alapoikela Ounasvaaran Hiihtoseura 21.39 +2.17 12. Jukka Luukko Päijät-Rasti 21.39 +2.17 14. Jukka Savolainen Lahden Suunnistajat-37 21.44 +2.22 15. Martti Varis Ounasvaaran Hiihtoseura 22.05 +2.43 16. Seppo Kettunen Rasti-Jyry 22.45 +3.23 17. Risto Sirola Keravan Urheilijat 22.46 +3.24 18. Kalle Männikkö Oulun NMKY:n Urheilijat 23.27 +4.05 19. Seppo Saarela Keminmaan Urheilijat 23.42 +4.20 20. Heikki Partanen Savon Rasti 23.53 +4.31 21. Oiva Kaasalainen Suunta-Sepot 24.00 +4.38 22. Erkki Latvasto Helsingin Suunnistajat 25.50 +6.28 23. Tauno Partanen Säyneisen Salpa 25.53 +6.31 24. Arvo Jonkka Rastikarhut 26.36 +7.14 25. Erkki Vistiaho Kokkolan Suunnistajat 29.05 +9.43 26. Heikki Sulander Kangasalan Kisa 29.31 +10.09 Pentti Helminen Jämsän Retki-Veikot Hyl.
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Erkki Alakuijala Suunta 2000 20.36 2. Reijo Oja Nivalan Urheilijat 21.00 +24 3. Jaakko Alalahti Oulun NMKY:n Urheilijat 21.16 +40 4. Veikko Suutari Joutsenon Kullervo 21.44 +1.08 5. Tarmo Salmi Joutsenon Kullervo 22.04 +1.28 6. Armo Pasonen OK77 23.44 +3.08 7. Tapani Häkkinen Itä-Päijänteen Rasti 25.05 +4.29 8. Eero Kakkola Joutsenon Kullervo 25.58 +5.22 9. Pentti Saarinen Savon Rasti 26.31 +5.55 10. Toivo Ryyppö Raja-Karjalan Suunnist. 27.43 +7.07 11. Lars-Gunnar Holm OK Botnia 32.07 +11.31 12. Paavo Valkonen Hankasalmen Hanka 32.57 +12.21 13. Ilmari Tupitsa Rasti-Jyry 36.22 +15.46
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Samuli Puro Ounasvaaran Hiihtoseura 14.58 2. Kalle Leppänen Rasti E4 16.01 +1.03 3. Arvi Noponen Suomussalmen Rasti 17.31 +2.33
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Kyösti Jäppinen Iisu 20.29
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat 14.51 2. Olli-Markus Taivainen Pellon Ponsi 14.53 +2 3. Taneli Pantsar Pellon Ponsi 15.00 +9 4. Antti Vainio MS Parma 15.13 +22 5. Jesse Martelius MS Parma 15.23 +32 6. Leo Laakkonen Valkeakosken Haka 15.29 +38 7. Rauli Koskela RasTiimi 17.11 +2.20 8. Ville Väyrynen Rasti-Pielinen 17.38 +2.47 9. Carl Magnusson IFK Mora OK SWE 17.49 +2.58 10. Tuomo Lahtinen Itä-Hämeen Rasti 18.02 +3.11 11. Markku Oikarinen Suunta Jyväskylä 19.05 +4.14 12. Elias Peltonen Itä-Päijänteen Rasti 19.40 +4.49 13. Mikko Kesälä SK Pohjantähti 24.59 +10.08 14. Juuso Kattelus Auran Vannas 27.49 +12.58
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Peter Sundelin IF Femman 15.46 2. Tommi Reponen Paimion Rasti 16.16 +30 3. Tero Linnainmaa Kyrös-Rasti 16.22 +36 4. Eero-Matti Vainio MS Parma 16.27 +41 5. Kare Kaskinen Ulvilan Ura 17.12 +1.26 6. Toni Saari Pohjankyrön Rasti 17.45 +1.59 7. Rasmus Tunis IF Femman 18.02 +2.16 8. Ville Mörsky Haapamäen Urheilijat 22.08 +6.22
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 23, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Tuomas Kotro SK Vuoksi 15.32 2. Lauri Nenonen SK Vuoksi 16.05 +33 3. Kristian Kannus Kangasala SK 16.17 +45 4. Topias Peltonen Itä-Päijänteen Rasti 16.40 +1.08 5. Karo Saarinen Kangasala SK 17.15 +1.43 6. Lauri Similä SK Vuoksi 17.17 +1.45 7. Santeri Aikio Kuusamon Erä-Veikot 17.28 +1.56 8. Jukka Väyrynen Rasti-Pielinen 17.43 +2.11 9. Masa Juutilainen SK Vuoksi 17.57 +2.25 10. Jere Sipponen Paimion Rasti 18.13 +2.41 11. Juho Rahko Laitasaaren Veto 18.14 +2.42 12. Juha Martikainen Haapamäen Urheilijat 18.21 +2.49 13. Ville Parkkinen SK Pohjantähti 20.28 +4.56 14. Juho Lahtinen Itä-Hämeen Rasti 20.29 +4.57 15. Juho Saari Pohjankyrön Rasti 20.50 +5.18 16. Jaakko Jutila Tampereen Pyrintö 21.26 +5.54 17. Timo Moisander Kangasala SK 21.38 +6.06 18. Heikki Ravaska Haapaveden Urheilijat 21.56 +6.24 19. Peetu Mattola Haapaveden Urheilijat 23.30 +7.58 20. Tomi Pitkänen Kuusamon Erä-Veikot 23.43 +8.11 21. Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat 26.50 +11.18 22. Henri Rutanen SK Pohjantähti 34.03 +18.31 Konsta Vanhanen SK Pohjantähti Kesk.
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Slava Chernykh Hyvinkään Rasti 12.09 2. Olli Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura 12.39 +30 3. Sixten Walheim IK Klintarna SWE 12.58 +49 4. Aleksi Karppinen Laitasaaren Veto 13.35 +1.26 5. Olli Hiitola Oulaisten Taru 14.28 +2.19 6. Niko Herttuainen Raja-Karjalan Suunnist. 14.38 +2.29 7. Seppo Väyrynen Rasti-Pielinen 15.32 +3.23 8. Antti Kemppi Kangasala SK 15.36 +3.27 9. Matti Mörsky Haapamäen Urheilijat 16.34 +4.25 10. Jere Pantsar Pellon Ponsi 18.46 +6.37 11. Henri Lerssi Kaustisen Pohjan-Veikot 19.52 +7.43
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Niilo Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura 15.36 2. Elmeri Toivanen Kuusankosken Urheiluseura 16.33 +57 3. Tuomas Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura 16.54 +1.18 4. Markus Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot 16.56 +1.20 5. Kalle Tiitto RasTiimi 31.06 +15.30 6. Veikka Liljeström Olavin Rasti 33.40 +18.04 7. Roope Ruuhiala Hiisirasti 38.26 +22.50
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Hannele Tonna Hankasalmen Hanka 14.31 2. Hanna-Maija Mäkelä Koo-Vee 14.37 +6 3. Heli Urpalainen Sonkajärven Pahka 14.45 +14 4. Johanna Niittymäki Koo-Vee 15.52 +1.21 5. Anni Honkimaa Espoon Suunta 15.57 +1.26 6. Pernilla Tunis IF Femman 16.16 +1.45 7. Niina Jaako Länsi-Rajan Rasti 16.19 +1.48 8. Sari Suomalainen Leppävaaran Sisu 16.21 +1.50 9. Kaisa Laitinen Ounasvaaran Hiihtoseura 16.38 +2.07 10. Laura Salmi Epilän Esa 16.44 +2.13 11. Mari Koivunen Lammin Säkiä 16.45 +2.14 12. Leena Rauhamäki Lammin Säkiä 16.46 +2.15 13. Kajsa Richardson Domnarvets GOIF SWE 17.04 +2.33 14. Elin Vedin Selånger sok SWE 17.12 +2.41 15. Maria Salmi Joutsenon Kullervo 17.15 +2.44 15. Linda Ekonoja OK Botnia 17.15 +2.44 17. Ritva Partanen Koo-Vee 17.20 +2.49 18. Ksenia Chernykh Hyvinkään Rasti 17.30 +2.59 19. Maria Laitinen Ounasvaaran Hiihtoseura 18.04 +3.33 20. Sanna Sevanto Epilän Esa 18.29 +3.58 21. Tiia Tallila Valkeakosken Haka 18.32 +4.01 22. Marja Jokinen Kokkolan Suunnistajat 18.36 +4.05 23. Heli Jylhä Kaustisen Pohjan-Veikot 19.32 +5.01 24. Sari Vääränen Kouvolan Rasti-72 19.34 +5.03 25. Jenni Pulkkinen Rasti-Lukko 21.06 +6.35 26. Outi Matila Länsi-Rajan Rasti 21.24 +6.53 27. Tuuli Kettunen Säyneisen Salpa 22.42 +8.11
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Marjo Tiitto RasTiimi 14.54 2. Jenny Vuorinen Kauhavan Wisa 15.09 +15 3. Sanna Koponen Rasti-Pielinen 21.15 +6.21
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Jonna Halttunen Kangasniemen Kalske 18.34 2. Anu Gretschel Kuusamon Erä-Veikot 19.51 +1.17 3. Hanna Ketamo Suunta-Sepot 20.13 +1.39 4. Outi Saarinen Savon Rasti 25.41 +7.07 5. Tarja Kärjä Savon Suunta 26.00 +7.26 6. Anu Liljeström Olavin Rasti 35.39 +17.05
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Virpi Juutilainen SK Vuoksi 17.07 2. Maarit Dahlman-Tervala Saloisten Reipas 17.26 +19 3. Eija Hannuksela Suunta 2000 18.32 +1.25 4. Ulla Silventoinen Saloisten Reipas 18.43 +1.36 5. Johanna Perkkalainen Epilän Esa 18.50 +1.43 6. Kristiina Hannula Mäntsälän Urheilijat 21.23 +4.16 7. Lea Pirttilä Ounasvaaran Hiihtoseura 27.52 +10.45
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Anne Soramäki Perämeren Rasti 15.04 2. Arja Lotvonen Laitasaaren Veto 15.07 +3 3. Sirkka Oikarinen Suunta Jyväskylä 15.08 +4 4. Pirjo Mulari Kajaanin Suunnistajat 15.16 +12 5. Tiina Äijälä Kangasala SK 15.54 +50 6. Marita Väärälä Ounasvaaran Hiihtoseura 16.02 +58 7. Eija Sipponen Paimion Rasti 17.27 +2.23 8. Sari Jetsonen Kuopion Suunnistajat 20.03 +4.59 9. Päivi Aarikka-Ruuhiala Hiisirasti 22.01 +6.57 10. Terttu Lahtinen Itä-Hämeen Rasti 23.26 +8.22
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Anne Pelto-Huikko Epilän Esa 13.55 2. Kirsi Kihlström Hankasalmen Hanka 14.11 +16 3. Sisko Anttila Lammin Säkiä 14.56 +1.01 4. Helena Soinila Teuvan Rivakka 15.06 +1.11 5. Anne Määttä Kuusamon Erä-Veikot 15.37 +1.42 6. Päivi Raatikainen Hankasalmen Hanka 16.40 +2.45 7. Berit Tunis IF Femman 17.30 +3.35 8. Airi Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot 17.44 +3.49 9. Eva Walheim IK Klintarna SWE 18.52 +4.57
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Ritva Halme Kiimingin Urheilijat 16.36 2. Bodil Fred IF Femman 17.40 +1.04 3. Arja Pajunen Oriveden Ponnistus 17.59 +1.23 4. Raili Keskinarkaus Ounasvaaran Hiihtoseura 20.14 +3.38 5. Agneta Holmgren Bergnäsets AIK SWE 21.23 +4.47 6. Rauni Karstunen Ylivieskan Kuula 22.04 +5.28 7. Tuire Niemi Tampereen Pyrintö 22.24 +5.48
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Saga Pått IF Minken 17.54 2. Mirja-Liisa Sulander Navi 18.19 +25 3. Tuula Kaasalainen Suunta-Sepot 18.25 +31 4. Marja Suomalainen Leppävaaran Sisu 18.33 +39 5. Maria-Leena Törrö Valkeakosken Haka 20.24 +2.30 6. Anneli Rajaniemi Oulaisten Taru 20.30 +2.36 7. Leena Holck Muonion Tunturi-Veikot 20.47 +2.53 8. Mirjami Tupitsa Rasti-Jyry 20.50 +2.56 9. Leena Korteniemi Suunta 2000 21.04 +3.10 10. Pirjo Valkonen Hankasalmen Hanka 24.10 +6.16 11. Tuula Ohramaa Rasti-Jyry 24.18 +6.24 12. Marja Kanerva Rasti-Jyry 45.42 +27.48
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Pirkko Tahvanainen Hollolan Urheilijat -46 15.33 2. Marjatta Vauhkonen Epilän Esa 16.32 +59 3. Tuula Varis Ounasvaaran Hiihtoseura 17.31 +1.58 4. Anneli Vilppola Iisu 18.22 +2.49 5. Helena Mäkinen Ilomantsin Urheilijat 18.29 +2.56 6. Pirkko Latvasto Helsingin Suunnistajat 20.40 +5.07 7. Anna-Liisa Hankonen Iisu 26.09 +10.36 8. Anneli Mattila Iisu 26.43 +11.10
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Eila Pekkarinen Keravan Urheilijat 21.05 2. Marjatta Vehmanen Keravan Urheilijat 24.05 +3.00 3. Aune Jalava Keravan Urheilijat 27.34 +6.29 4. Kaarina Holopainen Hyvinkään Rasti 42.20 +21.15
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Kaisa Lylynperä Koo-Vee 17.48 2. Anni Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot 18.39 +51 3. Minna Saarinen Koo-Vee 19.14 +1.26 4. Milla Lotvonen Laitasaaren Veto 19.46 +1.58 4. Johanna Tholerud Övertorneå IF SWE 19.46 +1.58 6. Katariina Tiitto RasTiimi 21.24 +3.36 7. Tiina Ala-Pöntiö Laitasaaren Veto 22.05 +4.17 8. Maarit Nummi Laitasaaren Veto 22.44 +4.56 9. Johanna Tiitto RasTiimi 24.00 +6.12 10. Jenni Rahko Laitasaaren Veto 25.19 +7.31 11. Suvi Hyvönen Rasti-Pielinen 25.55 +8.07
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Marjut Turunen Rasti-Pielinen 15.26 2. Mira Kaskinen Ulvilan Ura 15.50 +24 3. Eeva-Liisa Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot 15.57 +31 4. Sonja Mörsky Haapamäen Urheilijat 16.03 +37 5. Sara Rensgard OK Renen SWE 16.21 +55 6. Sari Anttonen Haapamäen Urheilijat 17.07 +1.41 7. Salla Koskela Lounais-Hämeen Rasti 17.58 +2.32 8. Reetta Hämäläinen Kajaanin Suunnistajat 18.11 +2.45 9. Sini Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot 18.16 +2.50 10. Kukka-Maaria Karppinen Laitasaaren Veto 18.58 +3.32 11. Rieke Bruns Älvsby IF SWE 19.24 +3.58 12. Tiia Pitkänen Kuusamon Erä-Veikot 24.47 +9.21
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Katri Lylynperä Suunta-Sepot 12.56 2. Maaret Turunen Rajamäen Rykmentti 14.20 +1.24 3. Vilmalotta Silvonen SK Vuoksi 14.40 +1.44 4. Sanna Pusa Haapamäen Urheilijat 14.42 +1.46 5. Aino Ojanen Kangasala SK 14.59 +2.03 6. Emma Rinta Pohjankyrön Rasti 15.22 +2.26 7. Emilia Mänttäri Kuopion Suunnistajat 15.43 +2.47 8. Paula Korpi Pohjankyrön Rasti 16.02 +3.06 9. Essi Lotvonen Laitasaaren Veto 16.49 +3.53 10. Marjo Bergman Ounasvaaran Hiihtoseura 17.00 +4.04 11. Satu Mörsky Haapamäen Urheilijat 17.13 +4.17 12. Kaisu Uusipaasto Kankaanpään Suunnistajat 17.19 +4.23 13. Johanna Saari Kankaanpään Suunnistajat 17.28 +4.32 14. Miia Saari Pohjankyrön Rasti 19.25 +6.29
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Suvi Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura 14.49 2. Henna Hannila Suunta 2000 17.52 +3.03 3. Terhi Teeriaho RasTiimi 25.46 +10.57 4. Sanni Ruuhiala Hiisirasti 30.16 +15.27 Juulia Rinta Pohjankyrön Rasti Hyl.
H21 H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 5, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Juliaana Näsi SK Pohjantähti 18.07 2. Aurora Näsi SK Pohjantähti 18.52 +45 3. Venla Liljeström Olavin Rasti 22.09 +4.02 4. Tuuli Kärjä Savon Suunta 37.53 +19.46 Fanni Jauhojärvi Markussen Askes SK NOR Kesk.