Kilpailukalenteri

2.4. Suunnistavan Uudenmaan testijuoksu, Suunnistava Uusimaa

Kevään viimeinen testijuoksu juostiin kuivassa noin 4-7 asteen lämpötilassa.

Mukana mukavasti osallistujia, kaikkiaan 62 selviytyi ensimmäisestä kierroksesta läpi

Numero          Nimi                   Seura          3km sija 3km aika 6km sija 6km aika 9km sija 9km aika 12km sija12km aika
  90   Väänänen Heikki       Pihkaniskat                 26     0:11:28    19     0:23:04     8     0:34:43     1     0:46:15
   1   Heikkilä Olli-Pekka   Helsingin Suunnistajat       1     0:09:54     1     0:19:48     1     0:29:36
  86   Vaher Sander          Rajamän Rykmentti            4     0:10:16     3     0:20:39     2     0:30:57
  10   Pernu Lari            Espoon Suunta                7     0:10:21     5     0:20:51     3     0:31:12
  15   Leskinen Antti-Pekka  Lynx                         9     0:10:22     6     0:20:52     4     0:31:20
  56   Palmen Alvar          Espoon Suunta                8     0:10:21     7     0:21:09     5     0:31:52
  34   Saikkonen Otto        Rajamäen Rykmentti          10     0:10:31     8     0:21:20     6     0:32:04
  13   Ojapalo Joona         Lynx                        20     0:11:18    16     0:22:52     7     0:34:31
  55   Vehmas Miika          Espoon Suunta               25     0:11:20    21     0:23:27     9     0:35:47
   3   Mannonen Ville        Helsingin Suunnistajat       3     0:10:14     2     0:20:34
  84   Välikorpi Jari        Rasti-Kurikka                6     0:10:17     4     0:20:41
  17   Tervakangas Mikko     Espoon Suunta               12     0:10:40     9     0:21:22
  99   Haajanen Sofia        SKPohjantähti               11     0:10:39    10     0:21:26
  65   Uusitalo Topias       Esppon Suunta               19     0:11:17    11     0:22:16
  59   Kujala Rainer         Lynx                        13     0:10:56    12     0:22:21
  92   Karvonen Sara         Lynx                        22     0:11:19    13     0:22:22
   9   Ikola Atte            Helsingin Suunnistajat      14     0:10:57    14     0:22:36
  75   Tiainen Olli          Espoon Suunta               16     0:11:08    15     0:22:42
  20   Raasakka Liisa        Espoon Suunta               21     0:11:19    17     0:22:53
  98   Sorsa Antti           Espoon Suunta               23     0:11:20    18     0:22:56
  96   Laakso Mikko          Helsingin Suunnistajat      24     0:11:20    20     0:23:25
  52   Tikkanen Elias        Espoon Suunta               28     0:11:37    22     0:23:39
  26   Kuusinen Karri        Lynx                        37     0:12:20    23     0:23:46
  60   Norrbacka Sanni       Lynx                        31     0:11:46    24     0:23:54
  93   Pajuoja Otso          Espoon Suunta               27     0:11:31    25     0:24:16
  91   Munukka Ellu          Tampereen Pyrintö           38     0:12:24    26     0:24:43
  12   Hilo Hanne            Espoon Suunta               36     0:12:18    27     0:25:19
  61   Haarlaa Tiina         Helsingin Suunnistajat      43     0:12:56    28     0:26:20
  51   Rehberger Nadja       Helsingin Suunnistajat      51     0:13:33    29     0:27:36
  94   Pellonperä Sofia      Espoon Suunta               55     0:14:33    30     0:29:03
  79   Oinonen Lotta         Pihkaniskat                 56     0:14:50    31     0:29:30
  40   Packalen Anton        Lynx                         2     0:10:13
  78   Haltia Ilari          Rajamäen Rykmentti           5     0:10:17
  29   Kärkkäinen Andreas    Espoon Suunta               15     0:10:57
  27   Jääskeläinen Nuutti   Helsingin Suunnistajat      17     0:11:10
  62   Kaasiku Evely         Koovee                      18     0:11:12
  31   Kuusinen Tuomas       Lynx                        29     0:11:37
   7   Ikonen Evert          Espoon Suunta               30     0:11:38
  16   Hiisilä Hannes        Espoon Suunta               32     0:11:49
  68   Hahto Vili            Pihkaniskat                 33     0:11:52
  18   Haara Eino            Helsingin Suunnistajat      34     0:11:53
  87   Stålberg Emilia       Espoon Suunta               35     0:12:01
  25   Koponen Rasmus        Lynx                        39     0:12:26
  19   Haara Väinö           Helsingin Suunnistajat      40     0:12:28
  74   Tiainen Antti         Espoon Suunta               41     0:12:31
   6   Noponen Juho          Espoon Suunta               42     0:12:40
  71   Lahtinen Katja        Helsingin Suunnistajat      44     0:13:02
  80   Martti Emmi           Espoon Suunta               45     0:13:06
   4   Peura Kerttu          Espoon Suunta               46     0:13:10
  81   Maisniemi Kreetta     Helsigin Suunnistajat       47     0:13:14
  88   Mänty Elisa           Rajamäen Rykmentti          48     0:13:18
  39   Isoherranen Antti     Lynx                        49     0:13:26
  11   Mäkinen Sanni         Helsingin Suunnistajat      50     0:13:30
  53   Soikkeli Sofia        Espoon Suunta               52     0:13:51
  30   Packalen Lotta        Lynx                        53     0:14:01
  58   Nyman Elias           Pihkaniskat                 54     0:14:12
   5   Hilo Jenny            Espoon Suunta               57     0:15:02
  14   Joensuu Aapo          Helsingin Suunnistajat      58     0:15:11
  70   Soikkeli Lauriina     Espoon Suunta               59     0:15:12
  82   Hakomäki Kirsi        Helsingin Suunnistajatš     60     0:15:35
  64   Roschien Siiri        Helsingin Suunnistajat      61     0:17:10
  63   Lantela Liina         Espoon Suunta               62     0:22:25

Kisasivut:Järjestäjän kisasivut