------/
SM-maastot Perniö 6.5.2018

SM-maastot Perniö 6.5.2018

Joukkuetulokset - T15

   1.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  13
           Saari Venla                                   1
           Paavola Kiia                                  4
           Helander Iiris                                8

   2.  Lempäälän Kisa Yleisurheilu                  48
           Kytäjä Nora                                   3
           Ranta Emma                                   18
           Simola Rita                                  27

   3.  Lahden Ahkera                                59
           Rajaniemi Sini                                5
           Karttunen Lilia                              24
           Läderberg Venla                              30

   4.  Vammalan seudun Voima                        62
           Mattila Veera                                 6
           Koivuniemi Pauliina                          13
           Välimäki Nina                                43

   5.  Porvoon Urheilijat                           80
           Jalkanen Carla                                9
           Lönnström Melissa                            10
           Kiiski Ada                                   61

   6.  Salon Vilpas                                100
           Sanden Muska                                 19
           Helkama Veera                                28
           Isosaari Ruska                               53

   7.  Tampereen Pyrintö                           119
           Keskinen Aliisa                              22
           Vihreälehto Hertta                           40
           Kontkanen Ida                                57

   8.  Turun Urheiluliitto                         132
           Jalava Liisa                                 33
           Ojanen Siiri                                 44
           Ahtiainen Liina                              55

   9.  Viipurin Urheilijat                         139
           Tala Emilia                                  20
           Tala Juulia                                  51
           Rajala Anni                                  68

  10.  Laitilan Jyske                              162
           Reivo Alice                                  41
           Grönroos Carolina                            48
           Juvala Venla                                 73

  11.  IF Raseborg                                 164
           Lupala Saimi                                 29
           Hosio Iris                                   65
           Minkkinen Vilja                              70

  12.  Espoon Tapiot                               175
           Soininen Lumia                               45
           Marekwia Katharina                           63
           Tiihonen Ella                                67

  13.  Helsingin Tarmo                             200
           Turakainen Veera                             60
           Tamminen Nelli                               69
           Tamminen Wilhelmina                          71

Joukkuetulokset - P15

   1.  Lahden Ahkera                                10
           Rajaniemi Aleksi                              1
           Hautala Wäinö                                 3
           Luonela Justus                                6

   2.  Tampereen Pyrintö                            74
           Marjamäki Elias                              18
           Mäkinen Elias                                21
           Haapalainen Jere                             35

   3.  Pohjan Koitto                                91
           Pitkänen Joakim                              14
           Rantala Jussi                                15
           Ikäläinen Erkki                              62

   4.  Länsi-Uudenmaan Urheilijat                  100
           Stark Akseli                                 11
           Melnits Ike                                  37
           Kärkkäinen Andreas                           52

   5.  IF Sibbo-Vargarna                           106
           Lehtimäki Mikael                             27
           Lehtimäki Paulus                             30
           Fransman Robin                               49

   6.  Helsingin Kisa-Veikot                       112
           Lee Benjamin                                 13
           Äikäs Daniel                                 45
           Aho Julius                                   54

   7.  Espoon Tapiot                               116
           Raasakka Jussi                               16
           Lehtimäki Lassi                              40
           Koskinen Joona                               60

   8.  Maskun Kataja                               122
           Rasi Joona                                   34
           Oksanen Kalle                                41
           Haavisto Rasmus                              47

   9.  Tampereen Pyrintö -2                        126
           Ahonen Otto                                  39
           Harala Aapo                                  43
           Järvinen Patrik                              44

  10.  Turun Urheiluliitto                         126
           Laaksonen Aaro                               25
           Vihmakoski Jermu                             48
           Kero Elmeri                                  53

  11.  Viipurin Urheilijat                         146
           Lintula Otto                                 24
           Hatanpää Aapeli                              57
           Irincheev Sajan                              65

  12.  IF Raseborg                                 177
           Wasström Marius                              55
           Sandberg Tomi                                59
           Heikkinen Oliver                             63

Joukkuetulokset - M12KM

   1.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  14
           Nieminen Jaakko                               3
           Takala Miika                                  4
           Koskinen Roope                                7

   2.  Turun Urheiluliitto                          25
           Rauma Matti                                   6
           Kero Jukka                                    8
           Kero Jaakko                                  11

   3.  Tampereen Pyrintö                            38
           Järvenpää Jarkko                              1
           Huhtala Pasi                                 18
           Syrjälä Teppo                                19

   4.  Gamlakarleby IF                              40
           Ruostetsaari Pauli                           10
           Kaas Jan                                     14
           Bergdahl Mikael                              16

   5.  Jyväskylän Kenttäurheilijat -2               53
           Kilpelä Jonathan                             15
           Valkonen Timo                                17
           Kalliokoski Markku                           21

   6.  Turun Urheiluliitto -2                       69
           Utriainen Ilkka                              20
           Luoto Mika                                   24
           Kero Timo                                    25

Joukkuetulokset - N19

   1.  Lahden Ahkera                                29
           Laukkanen Salla                               2
           Saarikko Tuuli                                6
           Tiainen Aada                                 21

   2.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  58
           Ikonen Heini                                  8
           Rainio Siiri                                 22
           Haapamäki Heidi                              28

   3.  Seinäjoen Seudun Urheilijat                  80
           Sumuvuori Lotta                              17
           Mäki-Panula Tiina                            26
           Lähdemäki Heidi                              37

   4.  Turun Urheiluliitto                          85
           Penttinen Sunna                              13
           Österman Bea                                 34
           Schrey Ella                                  38

Joukkuetulokset - M17

   1.  Turun Urheiluliitto                          20
           Muuse Mustafe                                 3
           Haapanen Tuure                                7
           Seppä Touko                                  10

   2.  Porvoon Urheilijat                           56
           Björkendahl Carl                             11
           Lehtoniemi Ville                             22
           Kankkonen Viki                               23

   3.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  59
           Helander Eemil                                1
           Konttinen Valtteri                           27
           Elo Olli                                     31

   4.  Limingan Niittomiehet                        64
           Juntunen Jani                                 6
           Helander Johannes                            13
           Saarela Ahti                                 45

   5.  Kenttäurheilijat -58                         70
           Nevala Atte                                  19
           Haltia Ilari                                 21
           Harju Olli                                   30

   6.  Turun Urheiluliitto -2                       86
           Itämeri Wiljami                              15
           Lainto Robin                                 32
           Suojanen Pyry                                39

   7.  Vasa IS                                     112
           Forsén Frej                                  20
           Lerstrand Rasmus                             41
           Friman Johan                                 51

   8.  Seinäjoen Seudun Urheilijat                 166
           Pasanen Aapo                                 52
           Koivula Frans                                55
           Havimäki Teemu                               59

   9.  Espoon Tapiot                               167
           Uusitalo Topias                              53
           Virrankoski Iiro                             54
           Rasehorn Antti                               60

Joukkuetulokset - N22

   1.  Turun Urheiluliitto                          25
           Matintalo Johanna                             4
           Virtanen Amanda                               8
           Jalava Enni                                  13

   2.  Tampereen Pyrintö                            49
           Piippo Eveliina                              10
           Siniketo Eevi                                18
           Virtapohja Veronika                          21

   3.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  58
           Niemi Janette                                17
           Klemettinen Veera                            19
           Jahkola Janina                               22

   4.  Turun Urheiluliitto -2                       66
           Hyvärinen Anna                               16
           Vikman Sonja                                 23
           Välikangas Julia                             27

Joukkuetulokset - M22

   1.  Turun Urheiluliitto                          24
           Charicha Kennedy                              2
           Heinonen Eero                                 5
           Linnasaari Kalle                             17

   2.  IF Raseborg                                  58
           Puputti Tuomas                               13
           Heikkilä Ollipekka                           21
           Vuorinen Lassi                               24

   3.  Espoon Tapiot                                75
           Oila Artturi                                 20
           Purhonen Mikko                               23
           Hagiali Liiban                               32

   4.  Helsingfors IFK                              87
           Jern Tobias                                  26
           Ibrahim Ahmed                                27
           Visuri Ilari                                 34

Joukkuetulokset - N17

   1.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  35
           Virtanen Alisa                                5
           Mäkinen Lotta                                10
           Lilja Nea                                    20

   2.  Lahden Ahkera                                42
           Kotinurmi Pinja                               1
           Niittyviita Sara                             17
           Kiljunen Emmi                                24

   3.  Turun Urheiluliitto                          57
           Unkila Heljä-Viivi                            3
           Aho Iines                                    23
           Löfgren Daniela                              31

   4.  Lempäälän Kisa Yleisurheilu                  65
           Karjainen Helmi                              11
           Ala-Lahti Milla                              18
           Kytäjä Nea                                   36

   5.  Kuopion Reipas                               71
           Tarvainen Lotta                               8
           Heinonen Senja                               28
           Räisänen Eveliina                            35

   6.  Kenttäurheilijat -58                         74
           Eikkinen Edith                               12
           Reinikainen Siiri                            25
           Juuti Mette                                  37

   7.  Seinäjoen Seudun Urheilijat                  88
           Hakomäki Veera                                7
           Melender Ida                                 40
           Rintala Selina                               41

Joukkuetulokset - N

   1.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  35
           Niemistö Katri                                6
           Föhr Tiina                                   14
           Hakulinen Oona-Mari                          15

   2.  Espoon Tapiot                                54
           Syvälä Minna                                 11
           Kosonen Soili                                18
           Hakala Emma                                  25

   3.  Kuopion Reipas                               56
           Murtorinne Maria                              9
           Partanen Anne-Marika                         12
           Mäkäräinen Venla                             35

   4.  Viipurin Urheilijat                          63
           Salminen Laura                               17
           Tukiainen Paula                              22
           Sihvola Elisa                                24

   5.  Lahden Ahkera                                75
           Mäki Kristiina                                2
           Huttunen Susanna                             33
           Virjonen Kirsi                               40

   6.  Turun Urheiluliitto                          77
           Kero Andreina                                19
           Sällinen Johanna                             27
           Hjelm Essi                                   31

Joukkuetulokset - M19

   1.  Turun Urheiluliitto                          20
           Lainto Niklas                                 5
           Kinnala Ville                                 7
           Lehtonen Valtteri                             8

   2.  Lahden Ahkera                                26
           Hautala Wilho                                 3
           Kallio Leevi                                 10
           Kuva Lassi                                   13

   3.  Joensuun Kataja                              36
           Kotiranta Mika                                1
           Kasanen Markus                               17
           Kortelainen Elias                            18

   4.  Kenttäurheilijat -58                         51
           Koivisto Antton                              11
           Komulainen Aatu                              19
           Myllysilta Tuomas                            21

   5.  Turun Urheiluliitto -2                       55
           Kuusisto Elias                               12
           Lehtiaho Matias                              20
           Lindholm Eetu                                23

   6.  Espoon Tapiot                                81
           Uusitalo Tuomas                              26
           Lehto Tuomas                                 27
           Hautapakka Emil                              28

Joukkuetulokset - M4KM

   1.  Joensuun Kataja                              23
           Vattulainen Arttu                             3
           Mikkonen Samu                                 4
           Asikainen Aaro                               16

   2.  Helsingin Kisa-Veikot                        25
           Saleva Eero                                   6
           Nummela Aki                                   8
           Jantunen Panu                                11

   3.  Vasa IS                                      63
           Lövdal Victor                                14
           Ranta-Aho Antti                              21
           Träskelin Joakim                             28

   4.  Limingan Niittomiehet                        72
           Nikkanen Markku                              23
           Aho Tuomas                                   24
           Poutiainen Kari                              25

   5.  Turun Urheiluliitto                          83
           Rauma Matti                                  15
           Lehtinen Joonas                              27
           Brunila Johannes                             41

   6.  Viipurin Urheilijat                          87
           Harjamäki Joonas                             13
           Rautiainen Samuel                            35
           Videman Emil                                 39

   7.  Gamlakarleby IF                              95
           Ruostetsaari Pauli                           29
           Sällinen Mika                                32
           Härtull Jonas                                34

   8.  Joensuun Kataja -2                          106
           Holopainen Vili                              26
           Karjalainen Jiri                             31
           Manninen Topi                                49

   9.  Naantalin Löyly                             145
           Teijula Markus                               42
           Vänttinen Christian                          51
           Jokinen Kasper                               52